Šiuo metu Klaipėdoje esantis Eligijus Masiulis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad yra susikoncentravęs ties teisminiais dalykais. Rugsėjo mėnesį prasideda jo bylos apeliacinis procesas.

„Rinkimams reikia pasiruošti. Kandidatų šiemet tikrai bus daug, bus iš ko klaipėdiečiams išsirinkti“, – sako E. Masiulis.

Kaip vienas rimčiausių pretendentų būsimuose mero rinkimuose minimas Arvydas Vaitkus, kuris 2019 metais liko antroje vietoje.

Sprendimas – po savaitės

„Kitą savaitę oficialiai paskelbsime“, – sako A. Vaitkus.

Neoficialiai kalbama, kad A. Vaitkus dalyvaus rinkimuose su savo suburtu komitetu, nes visos didžiosios partijos yra savo kandidatūras jau iškėlusios.

„Būsimas meras turi būti gerai miesto ūkį suprantantis žmogus, todėl rinkėjai turėtų žiūrėti, kokią patirtį yra sukaupęs kandidatas“, – sako A. Vaitkus, paklaustas apie savo, kaip kandidato, stipriausią savybę.

Arvydas Vaitkus

A. Vaitkus yra vadovavęs Uosto direkcijai, dirbęs ir Vyriausybėje bei privačiame versle.

„Nėra pirmo darbo. Kai pristatysime komandą, įvardinsime, kokių darbų imsimės, jei būsime valdančiojoje daugumoje“, – sako A. Vaitkus.

is mano, kad šiuo metu mieste vykdoma politika yra socialiai nejautri.

„Būtina užtikrinti, kad mieste būtų panaudojami pinigai, kurie yra suplanuoti, nes per pastaruosius metus Klaipėdoje liko nepanaudota dešimtys milijonų eurų biudžeto lėšų“, – sako A. Vaitkus.

Iš paprastų žmonių

Pirmoji viešai įvardinta kandidatė ir iki šiol vienintelė moteris į Klaipėdos meres buvo Seimo narė „valstietė“ Ligita Girskienė. Ji kaip pagrindinį konkurentą mero rinkimuose įvardina A. Vaitkų.

„Pagrindiniu savo pranašumu laikau tai, kad žmonės mane iškėlė į priekį, be jokios įtakos ir užnugario. Nesu jokio medžiotojų būrelio narė. Nors prašiau, manęs net į ROTARY klubą nepriima“, – sako L. Girskienė, kuri yra Šaulių sąjungos narė.

Kaip pagrindinį savo darbą tapus mere jį mato pietinės Klaipėdos dalies išvadavimą nuo nemalonių kvapų, taip pat žada skaidrinti Savivaldybės įmonių valdymą.

„Nenormalu, kai miestiečiams komunalines paslaugas teikiančios įmonės uždirba milijoninius pelnus“, – mano L. Girskienė.

Ligita Girskienė

Žvilgsnis iš šalies

Seimo narys, partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, „Vakarų ekspreso“ duomenimis, svarsto galimybę dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose.

„Partijos nariai ragina mane kandidatuoti“, – patvirtina R. Žemaitaitis.

Anot jo, pagrindinis motyvas kandidatuoti yra žvilgsnis iš šalies.

„Lankausi įvairiuose šalies miestuose ir galiu palyginti. Matau, kaip Klaipėda yra apleista“, – sako R. Žemaitaitis.

Anot jo, vietiniai gal ir nebepastebi sutrūkinėjusių plytelių, nesutvarkytų dviračių takų, tačiau atvykus tai bado akis.

„Nors dar prieš dešimtmetį Klaipėda galėjo lygintis su Vilniumi ar Kaunu, šiandien galima lyginti nebent su Alytumi“, – sako R. Žemaitaitis.

Jis mato, kad Klaipėda neišnaudoja savo potencialo kaip miestas prie vandens.

„Vakarų Lietuvos regione daugėja vandens transporto, laisvai galima sėsti į katerį ir atvykti į Klaipėdą atsigerti kavos, tačiau mieste net nėra vietos kur prisišvartuoti“, – sako R. Žemaitaitis.

Remigijus Žemaitaitis

Administraciniai gebėjimai

Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Saulius Budinas atkreipia dėmesį, kad būsimasis meras bus ir Savivaldybės administracijos vadovas.

Todėl kaip pagrindinį savo pranašumą išskiria tai, kad ne tik turi politinės patirties kaip miesto Tarybos narys, bet praėjusios kadencijos metu buvo ir Klaipėdos miesto administracijos direktoriumi.

„Sunku išskirti vieną darbą, tačiau šiandien labai svarbu užtikrinti kaip galima pigesnius energetinius resursus. Tai, kas priklauso nuo miesto – šiluma, vanduo. Reikia padaryti, kad Klaipėdoje jie būtų vieni iš pigiausių Lietuvoje“, – vieną pagrindinių darbų vadovaujant miestui mato S. Budinas.

Su juo administraciniais gebėjimais gali lygintis ir Artūras Bogdanovas, buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Jo kandidatūrą mero rinkimuose kelia partija „Vardan Lietuvos“.

„Vieno išskirtinio darbo nebus“, – sako A. Bogdanovas.

Tačiau jei būtų išrinktas Klaipėdos meru, jo vienas pirmųjų vizitų būtų pas uosto vadovą.

Anot. A. Bogdanovo, kai kurie procesai ir investicijos stagnuoja, nes miestas ir uostas yra dirbtinai supriešinti.

„Uostas ir miestas puikiai vienas kitą gali papildyti, galima rasti sprendimus dėl Uosto ir Miesto bendrojo plano“, – sako A. Bogdanovas.

Saulius Budinas

Nepartinis – pranašumas

Socialdemokratų partijos į Klaipėdos merus keliamas kandidatas Romaldas Sakalauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jo pagrindinis pranašumas yra tas, kad jis yra nepartinis.

„Klaipėdai reikia nepartinio mero“, – sako R. Sakalauskas, ilgametis Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas, šiuo metu vadovaujantis Kretingos ligoninei ir į jokią partiją stoti nesiruošiantis.

„Nemėgstu kalbėti apie dar nepadarytus darbus, darbai patys turi už save klabėti“, – sako R. Sakalauskas.

Anot jo, miesto tvarkymas yra nesibaigiantis procesas.

„Miestą reikia tvarkyti taip, kad kasmet tiek miestiečiai, tiek svečiai matytų, kas yra padaryta, ir galėtų išsivežti naujų įspūdžių, o ne vien jūra džiaugtis“, – teigia R. Sakalauskas.

Jis būsimus mero rinkimus Klaipėdoje lygina su sporto varžybomis, kur pogrupis „labai stiprus“.

Artūras Bogdanovas

Dar neapsisprendė

Vienintelė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Klaipėdoje kol kas negali išsirinkti vieno kandidato į merus.

Tarp trijų pretendentų dalyvauti mero rinkimuose išsiskiria du: Seimo narys Audrius Petrošius ir verslininkas, Klaipėdos tarybos narys Aidas Kaveckis.

Audrius Petrošius

„Veržlumas ir aktyvumas pradėtus darbus atlikti iki galo“, – stipriausią savo savybę, reikalingą miesto vadovui, įvardina A. Petrošius.

„Taršos mažinimas, gyvenamųjų rajonų kiemų tvarkymo tęstinumas ir Klaipėdos universiteto stiprinimas, siekiant į miestą pritraukti jaunimą“, – pagrindinius darbus, kurių pirmiausia imtųsi tapęs meru, vardina A. Petrošius.

Aidas Kaveckis

Kaip stipriausią konkurentę jis mini L. Girskienę.

„Konkretumas“, – stipriausią savo asmeninę savybę įvardina A. Kaveckis.

Anot jo, pagrindinis darbas, jei būtų išrinktas meru, būtų pasiekti, kad verslas ir miestas dirbtų kartu.

„Verslas – tai klaipėdiečių darbo vietos, jei jam gerai, ir miestui gerai“, – sako A. Kaveckis.

Jis mano, kad visi rinkimuose dalyvaujantys kandidatai yra stiprūs ir favoritų nėra.

Romaldas Sakalauskas

Sugrįžta Naglis Puteikis

Tautos ir teisingumo partijos pirmininkas Petras Gražulis „Vakarų ekspresui“ patvirtino kalbas, kad Klaipėdos mero rinkimuose dalyvaus ir Naglis Puteikis.

„Partijos sprendimas yra, galima skelbti“, – sakė P. Gražulis.

Su pačiu N. Puteikiu susisiekti nepavyko, tačiau būsimi konkurentai mero rinkimuose sutinka, kad jo dalyvavimas gali labai pagyvinti būsimus mero rinkimus Klaipėdoje.