„Na, matote, dėl aptvėrimo tanko, tai mes nenorime sureikšminti paties eksponato kažkaip tai, o juo labiau provokacijoms turbūt tos tvorelės nelabai maišys. Jeigu žmonės nori provokuoti, tai jie tikrai ras būdų tam“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministro patarėja.

„O dėl paties saugumo, čia buvo lentelės uždėtos nelipti, kažkur dingo, tai būtinai pakartosim, ir Karo policija sužiūrės. Jeigu Karo policiją pakeis šauliai, tai toliau apsauga rūpinsis šauliai“, – patikino K. Šeraitė.

Ji teigė nežinanti, kada šauliai turėtų pakeisti Karo policiją.

„Negaliu pasakyti tiksliai, kol šauliai nepakeis, tol Karo policija prižiūrės, kai šauliai pakeis, tai tuomet prižiūrės šauliai“, – sakė K. Šeraitė.

Anot jos, Karo policija prie tanko budės ir per Kaziuko mugę, saugos žmones nuo galimų incidentų. Paklausta, ar ministerija neplanuoja anksčiau iš Vilniaus išvežti tanko, K. Šeraitė patikino, kad ne.

„Karo policija tikrai budės per Kaziuko mugę ir tikrai saugos žmones nuo incidentų. Anksčiau išvežti tanko kol kas neplanuojame“, – žurnalistams teigė ministro patarėja.

Kai Karo policijos pareigūnus pakeis šauliai, jiems bus patikėta nuspręsti, kiek žmonių turėtų budėti prie tanko. K. Šeraitės teigimu, ministerija nemano, kad tanko priežiūrai reikia pasitelkti daugiau pareigūnų iš kitų institucijų.

„Aš manau, kad šauliai patys nuspręs, kiek tų žmonių reikia, kas kiek laiko jie keisis ir panašiai. Kaip sakant, patys įvertins visą situaciją. Dėl daugiau žmonių ar daugiau institucijų budėjimo, manau, kad tai nėra reikalinga. Viena priemonė yra pakankama“, – pabrėžė krašto apsaugos ministro patarėja.

„Provokacijų, galėjome suprasti, kad bus, ir indikuoti, kad jų tikrai bus, Berlyne tankas pastatytas priešais Rusijos ambasadą, ten provokacijų taip pat yra. Dėl Latvijos ir Estijos žinių neturiu, bet, manau, kad tose valstybėse provokacijų taip pat pakanka“, – pridūrė K. Šeraitė.

ELTA primena, kad nuo penktadienio Katedros aikštės prieigose eksponuojamas į Lietuvą atvežtas Ukrainos kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B.

Sekmadienį prie tanko kilo muštynės – konfliktas įsiplieskė po to, kai prie tanko buvo padėtos gėlės.

Antradienį prie tanko sulaikytas vyriškis aerozoliniais dažais išpaišė aikštėje stovintį ekspozicinį tanką.

Kaip Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, sulaikytas asmuo ant tanko dažais užrašė rusišką keiksmažodį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)