aA
Išniekinta ir nužudyta 14-metė Viktorija buvo nutempta iki suoliuko, todėl ją ankstyvą rytą radęs praeivis iš pradžių pagalvojo, kad tai tiesiog palikta pripučiama lėlė, o ne mirusio žmogaus kūnas – tai tik dalis detalių iš nepilnametės išžaginimo, išniekinimo ir nužudymo bylos.
Anglijoje nužudyta lietuvė
© DELFI montažas

Iš Lietuvos į Angliją, Vulverhamptoną, su mama ir patėviu persikrausčiusi Viktorija buvo nužudyta balandį, tačiau jos byla teisme buvo atversta tik lapkričio pabaigoje. Bylos nagrinėjimas turėtų būti baigtas po kelių savaičių.

Pagrindinis įtariamasis neigia savo kaltę ir nesutinka su jam keliamais kaltinimais – išžaginimu, nužudymu ir išniekinimu jau po mirties. Vienintelis įtariamasis – šešiolikmetis vaikinas, su Viktorija parke susitikęs vidurnaktį.

Nors vaikinas neneigia, kad buvo susitikęs su mergina. Taip pat neneigia, kad su ja lytiškai santykiavo, tačiau teigia, kad tai esą buvo daroma abipusiu sutarimu.

Prasidėjus teismų posėdžiams buvo paskelbtos ne tik ekspertizės išvados, įrodančios žiaurų nusikaltimą, bet ir kitos šokiruojančios detalės apie patį nusikaltimą ir dingusius įkalčius.

Teismo posėdžio metu taip pat paaiškėjo, kad ant nepilnametės apatinių, kuriuos ji dėvėjo tą naktį, buvo rasta patėvio DNR pėdsakų, tačiau teismo ekspertai aiškina, kad jų galėjo atsirasti atsitiktinai.

Įkalčius galėjo nuplauti lietus

Anglijos policija teigia, kad 14-metė buvo nužudyta parke esančiame paviljone, kurį vietiniai vadina „Juoduoju namu“. Tik tada jos kūnas buvo nutemptas apie 150 metrų iki suoliuko netoli tvenkinio, rašoma portale „Express & Star“.

Vis dėlto, pareigūnus trikdo tai, kad Anglijoje tąnakt stipriai lijo. Lietus galėjo nuplauti svarbius įkalčius – kraujo buvo rasta paviljone ir netoli merginos kūno, tačiau nerasta atstume, kurį jos kūnas buvo galimai tempiamas.

Viktorija
Viktorija
© Facebook

Teismo ekspertas Philipas Fieldas teisme teigė, kad būtent dėl šios priežasties – įkalčių nebuvimo – negali tiksliai įvardyti, kaip kūnas buvo nugabentas nuo paviljono iki suoliuko.

Kitas teismo ekspertas Robertas Bone'as teigė, kad įkalčių jie galimai neranda būtent dėl naktį lijusio lietaus.

Vaizdo kameros užfiksavo, kad vaikinas persirengė

Vaizdo kamerų įrašus peržiūrėję pareigūnai pastebėjo, kad vaikinas į parką atėjo nešinas krepšiu. Išeidamas vaikinas krepšį vis dar turėjo, tačiau buvo jau su kitomis kelnėmis.

Vis dėlto, niekam nepavyko rasti įkalčių, kurie galimai galėtų įrodyti šešiolikmečio kaltę.

Galimai nusikaltimo metu dėvėtų drabužių pareigūnai šešiolikmečio namuose nerado ir vėliau juose atlikdami kratą.

Viktorija
Viktorija
© Facebook

Vaizdo kamerose užfiksuota, kad vaikinas į parką, kuriame 23 val. turėjo susitikti su Viktorija, įėjo 22 val. 44 min. Nepilnamečiai susipažino „Facebook“ tinkle.

Ant apatinių rado patėvio DNR

Anglijos pareigūnai ištyrė mergaitės apatinius, kuriuos jie rado susuktus ir įspraustus į džinsų kišenėlę. Tyrimo rezultatai parodė, kad ant jų buvo rasta jos patėvio DNR.

Tiesa, teismo ekspertė Lorna Fergus pažymėjo, kad DNR dalis yra labai nedidelė. „Tai buvo spermos pėdsakai, kurie galėjo likti nuo ankstesnių lytinių aktų“, – teigė ekspertė patvirtindama, kad tai tikrai neparodo, kad nužudymo naktį galėjo būti toks lytinis aktas.

Ji taip pat teigia, kad rasti DNR įrodymai galėjo būti atsitiktiniai. „Jis (patėvis) ir Viktorija gyvena vienuose namuose, taip pat nešvarius drabužius deda į tą patį skalbinių krepšį, skalbia vienoje skalbimo mašinoje“, – galimas tokio DNR radimo priežastis vardijo ekspertė.

Lietuviai ir britai feisbuke gedi Viktorijos
Lietuviai ir britai feisbuke gedi Viktorijos
© Facebook

Kraupūs sužalojimai

14-metė Viktorija, portalo „Express & Star“ duomenimis, buvo nužudyta buku daiktu, panašiu į plaktuką. Merginai buvo suduota daugiau nei dvidešimt smūgių, dauguma jų – į galvos sritį.

Nuo smūgių merginai buvo pažeista kaukolė, sutrenktos smegenys.

Gydytojas patologas teisme nurodė, kad merginai buvo sulaužyta nosis, kairė jos pusė buvo beveik nuplėšta, kairė ausis buvo perplėšta, sužalota akis.

Paauglė įvardyta kaip linkusi maištauti

Iš Lietuvos į Angliją su šeima išvykusi paauglė teisme buvo įvardyta kaip linkusi bėgti iš namų. A. Turtono teigimu, mergina ne kartą buvo ieškoma su policijos pareigūnų pagalba, esą bėgdavo iš namų ir laiką su draugais leisdavo parke.

Teigiama, kad paauglė buvo ir sulaikyta, kai buvo įtarta, kad ji pavogė savo patėvio kreditinę kortelę.

Lemtingąją dieną paauglė išėjo iš namų susitikti su draugais. Vėlų vakarą, kai draugai skirstėsi namo, ji pasakė, kad dar pasiliks, nes buvo suplanavusi susitikimą vidurnaktį. Teisme, anot A. Turtono, buvo neabejojama, kad kaltinamasis yra tas vaikinas, kuris turėjo susitikti su lietuve.

Viktorija
Viktorija
© Facebook

Pareigūnai nustatė, kad prieš vidurnaktį kaltinamojo mobilusis telefonas buvo išjungtas. Pirmą valandą nakties paauglys grįžo namo, kiek vėliau, po pusvalandžio, buvo įjungtas ir mobilusis telefonas.

Merginą radęs vyras apibūdino ir daugiau aplinkybių. A. Turtono teigimu, parke buvo pašiūrė, kurioje galimai ir įvyko nusikaltimas. Pašiūrėje buvo rasta nusikaltimo įrodymų.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis nepripažino savo kaltės ir toliau teigė, kad apie nusikaltimą sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Nusikaltimas sukrėtė aplinkinius

DELFI balandį rašė, kad veiksmų ėmėsi ne tik policija, bet ir vietos gyventojai. Pareigūnams jie suteikė naudingos informacijos, kuri esą padėjo sulaikyti įtariamuosius.

Sujudo ir žiniasklaida. Apie įvykį pranešė didžiausi JK laikraščiai, pradedant „The Guardian“ ir „Independent“, baigiant „The Daily Star“.

Viktoriją pažinoję žmonės feisbuke dalijasi palaikymo šeimai žinutėmis, o mažąją Viktoriją meiliai vadina „Tori“. „Dėl šio nekalto vaiko plyšta širdis. Mano maldos ir mintys yra su jos šeima“, – socialiname tinkle rašo Lisa. „Ilsėkis ramybėje, angelėli! Užuojauta tėveliams“, – antrino Kristina. Ir tai tik kelios sukrėstų vietos gyventojų žinutės.

Feisbuke buvo renkamos rinkti lėšos Viktorijos laidotuvėms.

Skelbiama, kad tikslas buvo surinkti 1 tūkst. svarų, tačiau britų ir lietuvių bendruomenių gerumas pranoko lūkesčius – vos per tris dienas buvo paaukota daugiau nei 6 tūkst. eurų.

Pinigus rinko bendramokslė

Pinigus rinkti feisbuke pradėjo artima Viktorijos draugė Bethany. „Kad tėvai nesijaudintų dėl išlaidų laidotuvėms tokiu sunkiu laikotarpiu ir kad Tori laidotuvės būtų pačios gražiausios“, – paklausta, kodėl pradėjo rinkti lėšas, DELFI sakė Bethany.

Aukoja, sako ji, visi – ir lietuviai, ir britai, tačiau daugiau paramos esą gauna iš Vulverhamptone gyvenančių lietuvių. „Ji buvo miela maža mergaitė. Mes labai ją mylėjome“, – DELFI sakė Viktorijos bendramokslė britė Bethany.

Ji pridūrė kalbėjusi su nužudytos mergaitės tėvais po įvykio ir teigia, kad jų širdis tiesiog plyšta.

Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių kontaktus rasite savivaldybių svetainėse.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
„Vaikų linija“116111kasdien nuo 11 iki 23 val.
„Tėvų linija“8 800 900 12darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.
Kontaktai organizacijų, vykdančių kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams, projektus.
Organizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Dingusių žmonių šeimų paramos centras85 248 3373centras1@missing.lt
natalija@missing.lt
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas837 750 935, 8 698 23995pagalba@ssinstitut.lt
Viešoji įstaiga Psichologinės paramos ir konsultavimo centras8 673 22562, 8 650 63789ppkcentras@yahoo.com
VšĮ Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“85 238 5770, 8 673 17380atsigrezk@gmail.com
Viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras85 237 2548, 8 671 89218info@vpscentras.lt
Telšių krizių centras8444 74282, 8 683 96793, 8 671 16590kriziucentras@gmail.com
VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva8 672 35298info@ppi.lt
VšĮ Paramos vaikams centras85 271 5980, 8 611 43567pvc@pvc.lt
Vilniaus arkivyskupijos Caritas85 212 1653, 8 685 77347mvnamai@vilnius.caritas.lt
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“8 699 54778info@algojimas.lt
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“85 261 815, 8 682 62772informacija@savethechildren.org
Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija8 638 36475, 8 681 77002jurbarkovdc@gmail.com
Specializuotos pagalbos centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje (suaugusiems)
*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rajono mokykloje dirbanti mokytoja atvira: ne vienas mokinys savo vietą mato užsienio braškių lysvėje (12)

1000 – tokių skaičių mokinių dar pamena mokykloje mačiusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (243)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Snygis baigėsi, vairuotojų problemos ne – automobiliu geriau niekur nevažiuoti (113)

Vilniaus vairuotojams prieššventinė savaitė, panašu, taps rimtu išbandymu nervams. Antradienį...

Karolinos Liukaitytės vyras susidūrė su rimtais nemalonumais: verslininkas nuteistas dėl milijoninės aferos (3)

Antradienį Generalinė prokuratūra paviešino informaciją apie laisvės atėmimo bausmę, kuri...

Seimo narys Robertas Šarknickas – Santaros klinikose (42)

Seimo narys Robertas Šarknickas pirmadienio vakarą atsidūrė Vilniaus universitetinės...

Iš visos Lietuvos atvažiuoja apžiūrėti vilkaviškiečių šeimos papuošto namo: antro tokio tikrai nėra (68)

Galima pamanyti, kad šiuose namuose įsikūręs pats Kalėdų senelis. DELFI redakciją pasiekė...

Tautvydas Marčiulaitis. Populiarieji mitai apie krizę (21)

Krizės komisijai pradedant teikti pusiau oficialias išvadas apie krizę ir būtinąjį privataus...

Gražiausios eglutės rinkimai: parodykite visiems savo namų ir miesto puošmeną fotografuok, siųsk ir balsuok (5)

Nors daugelis aptarinėja tik šalies miestų Kalėdų egles, kiekvienas Lietuvos gyventojas taip...

Smulkieji išnaudos švenčių progą: didieji tinklai daug užsidirbo, gali nebedirbti (12)

Didiesiems prekybos centrams paskelbus apie nedarbą per Kalėdas, mažieji, netinkliniai prekybos...