aA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino nusiųsti į Ukrainą Jungtinių tautų ekspertus ir apžiūrėti sunaikintą infrastruktūrą šalyje.
JAV atstovė: Putinas nori panaudoti žiemą kaip masinio naikinimo ginklą, bet jam nepavyks
© Reuters / Scanpix

Masinės atakos tolimojo nuotolio raketomis, atrodo, virto pagrindiniu naujo karinės kampanijos Ukrainoje vado Sergejaus Surovikino kariavimo metodu. Prieš tai jis vadovavo Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgoms.

Per trečiadienio ataką Rusija iš bombonešių ir laivų Azovo jūroje paleido 70 raketų. Dėl tokio masinio antskrydžio Ukrainos priešraketinė gynyba sugebėjo numušti apie 50 raketų, bet dar 20 su savo kelis šimtus kilogramų sveriančiomis bombomis pataikė į svarbius elektros sistemos objektus.

„Aš ten buvau, girdėjau skrendančio objekto garsą, galvojau, kad ten naikintuvas ir po kelių akimirkų nugriaudėjo sprogimas. Pamačiau blyksnį ir pajutau sprogimo bangą“, – apie išpuolį pasakojo Kyjivo gyventojas Volodymyras.

„Kaip tik norėjau išeiti iš metro stoties ir kylant eskalatoriumi išgirdau sprogimą. Staiga dingo elektra. Kai išlipau iš metro pamačiau dūmų stulpą. Kai priėjau, jau buvo policija ir žmonių neprileido“, – pasakojo kitas Ukrainos sostinės gyventojas.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AP / Scanpix

Per antskrydį visoje Ukrainoje žuvo mažiausiai dešimt civilių. O milijonai ukrainiečių, tarp jų ir sostinės Kyjivo gyventojai, liko be elektros, šildymo ir vandens. Taip pat ir Kyjivo ligoninės.

„Darome operaciją su dirbtine kraujo apytaka, išsijungė šviesa. Chirurgai operuoja, naudodami savo šviestuvus ant kaktos ir akumuliatoriais“, – procedūrą nupasakojo medikas.

Po tokių įvykių Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paprašė skubiai sukviesti Saugumo tarybos posėdį Niujorke ir nepaisant rusų protestų gavo teisę pasisakyti vaizdo ryšiu.

„Energetinis teroras prilygsta masinio naikinimo ginklų naudojimui. Kai lauke temperatūra žemesnė už nulį, o dešimtys milijonų žmonių lieka be elektros, šilumos ir vandens, dėl Rusijos raketų smūgių energetikos objektams, tai yra akivaizdus nusikaltimas prieš žmoniją“, – kalbėjo Ukrainos lyderis.

JAV atstovės nuomone, Vladimiras Putinas aiškiai nori panaudoti žiemą kaip masinio naikinimo ginklą. Bet jam tai nepavyks, o JAV skirs Ukrainai dar 400 milijonų dolerių karinės paramos.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© Scanpix

Rusų atstovas savo ruožtu priminė ukrainiečiams, kad po to, kai Rusija užgrobė Krymą, Ukraina uždraudė parduoti Krymui savo elektrą.

„Tiksliaisiais ginklais smogėme į energetikos ir kitą infrastruktūrą, kuri naudojama Ukrainos karinių dalinių aprūpinimui vakarietiška ginkluote, užtikrina logistinę paramą ir ryšius su Ukrainos kariniais daliniais“, – teigė Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vasilij Nebenzia.

Kita vertus, Ukrainos karinė žvalgyba prognozuoja, kad tokiu tempu eikvodami brangių tolimojo nuotolio raketų atsargas, rusai artimiausiomis savaitėmis galės surengti ne daugiau nei tris ar keturias tokias atakas.

Nors skandalingais grasinimais atominiu ginklu pagarsėjęs V. Putino dubleris Dmitrijus Medvedevas tikina, kad raketų rusams pakaks.

Eiliniai Ukrainos gyventojai sako, kad ir be šviesos mato, kokie niekšai yra rusų kariuomenė.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia:

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
4.1957

Top naujienos

Pilkasis kardinolas: Putino draugą Patruševą su Rusijos prezidentu sieja ne tik kruvinos paslaptys (3)

Nikolajus Patruševas užsienio analitikų vadinamas vienu įtakingiausių Rusijos žmonių,...

Pirmadienį įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: kokie pokyčiai laukia

Pirmadienį, gruodžio 5-ąją, įsigalios naujos Europos Sąjungos sankcijos importuojamiems...

Maksimas Butčenka

Vieno šiurpiausių rusų išpuolio liudininkas: po okupantų „pažado“ – egzekucija (25)

Pokalbis su Anatolijumi Jegorovu vyko viename Kyjivo bute, kai jis vienai dienai buvo atvykęs į...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Ukrainos puolimo Donbase tempas artimiausiomis savaitėmis didės JAV: Putinas nėra rimtai suinteresuotas taikos derybomis (8)

284-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. JAV žvalgyba mano, kad mūšiai Ukrainoje toliau...

Londone sulaikytas rusų oligarchas Michailas Fridmanas

Rusų milijardierius Michailas Fridmanas Londone buvo sulaikytas dėl įtariamo pinigų plovimo,...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė; „Mano investicija“

Investicija į NT: ar dabar geras metas pirkti ar parduoti būstą? (2)

Ar dabar geras metas pirkti būstą sau ir investicijai, o galbūt jį parduoti? Kokie pokyčiai...

Statybų metu Martynas Starkus savo sodyboje laikėsi vienos Vytaro Radzevičiaus taisyklės: tai – vertingiausias patarimas

Kad ir kokių didelių pastangų bereikalautų, visi darbai turi pabaigą – būtent tuo įsitikino...

Tai – didžiausios žmonių burnos pasaulyje: išmatavo ir parodė, kad apžioja itin didelius objektus

Taip, jūs tai pamatėte – šie žmonės – didžiausių burnų savininkai visame pasaulyje. Tarp...

10 receptų, kai norisi saldaus: gaminti nesudėtinga, o skonis – fantastiškas

Jei sako, kad nemėgsta saldumynų , galima įtarti, kad dar neragavo tinkamo deserto . Kaip ir...

Natalija Bunkė palietė skaudžią patyčių temą: papasakojo, ko moko sūnų Kristupą ir kodėl jis lankosi pas psichoterapeutą (4)

Patyčios šiandien – itin opi problema, paliečianti ne tik vaikus, bet ir suaugusius žmones. Šia...