Nuo Šveicarijos per daug neatsilieka Islandija, Danija, Norvegija ir Kanada. Tokios šalys, kaip Togas, Burundis, Beninas, Ruanda ir civilinio karo nuniokota Sirija, atsidūrė žemiausiose reitingo pozicijose. Apie tai informuoja BBC.

Į laimingiausių šalių dešimtuką, kaip rodo naujausia „Pasaulio laimingumo ataskaita“, taip pat pateko Suomija, Nyderlandai, Švedija, Naujoji Zelandija ir Australija. Pasaulio laimingumo ataskaitoje peržvelgiamos 158 šalys.

Lietuva šiame reitinge užima 56-ąją poziciją, gana smarkiai atsiplėšusi nuo savo kaimynių Latvijos ir Estijos, kurios užima atitinkamai 89 ir 73 vietas. Rusija šiame reitinge užima 64 poziciją, Lenkiją – 60, Graikija – 102-ąją.

Tyrimas sudarytas remiantis „Gallup World Poll“ duomenimis, buvo atsižvelgta į tokius veiksnius, kaip realusis bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui, vidutinė gyvenimo trukmė, korupcijos lygis ir socialinės laisvės.

SDSN sudaro akademinio pasaulio specialistai, vyriausybės ir privataus sektoriaus atstovai, pirmą kartą „Pasaulio laimingumo“ ataskaita buvo pristatyta 2012 metais.