Parlamentaras su kolegomis siūlo sudaryti galimybę kiekvienam asmeniui pateikti prašymą Lošimų priežiūros tarnybai arba loterijų organizatoriui neleisti dalyvauti interneto ryšio loterijose, jo prašyme nurodytą laikotarpį. Prašymai neleisti dalyvauti interneto ryšiu loterijose turėtų būti įtraukti į Lietuvoje jau funkcionuojantį Apsiribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.

Jeigu Seimas pritartų, loterijų organizatoriai būtų įpareigoti užtikrinti draudimą dalyvauti interneto ryšio loterijose ir asmenims, kurie jau yra įregistruoti Apsiribojusių savo galimybę lošti asmenų registre.

Siūlomas projektas numato, kad „kiekvienas asmuo turi teisę Priežiūros institucijai arba loterijų organizatoriui pateikti prašymą neleisti jam dalyvauti interneto ryšio loterijose. Prašyme neleisti dalyvauti gali būti nurodomas asmens pasirinktas laikotarpis, per kurį jam neleidžiama dalyvauti, kuris negali būti trumpesnis kaip 6 mėnesiai. Asmuo gali atsiimti pateiktą prašymą arba sutrumpinti prašyme neleisti dalyvauti nurodytą terminą, tačiau ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo prašymo neleisti dalyvauti pateikimo“.

Tokiems asmenims būtų draudžiama dalyvauti interneto ryšio loterijose jų prašyme nurodytą laikotarpį, o jeigu prašyme laikotarpis nenurodytas, – 2 metus nuo prašymo neleisti dalyvauti pateikimo Priežiūros institucijai arba loterijų organizatoriui dienos. Šių reikalavimų vykdymą privalėtų užtikrinti loterijų organizatorius.

Pasak A. Palionio, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupcinio vertinimo išvadose ne kartą nurodė, jog tam tikros interneto loterijos savo turiniu labai panašios į lošimų automatus, kurie priskiriami azartinių lošimų kategorijai. Anot parlamentaro, interneto momentinėse loterijose prasilošimo galimybė yra didesnė, nei lošiant kai kurių kategorijų lošimų automatais.

Tikimasi, kad siūlomas reguliavimas apsaugos gyventojus ir nuo galimų finansinių praradimų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją