"Teisės požiūriu tai būtų Lietuvos Konstitucijos ir jos tarptautinių įsipareigojimų pažeidimas. Kadangi ir Konstitucija, ir Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai žmogaus teisių srityje garantuoja asmens teisę į laisvę, kuri suponuoja, kad asmuo gali būti sulaikytas tik esant teisminių institucijų sprendimui ir pakankamam pagrindui", - BNS sakė krašto apsaugos ministrės patarėju teisės klausimais dirbantis D.Žalimas.

Jis pirminė, kad 2007 metų birželį buvo paskelbta Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos ataskaita "Slapti sulaikymai ir neteisėtas sulaikytųjų gabenimas Europos Tarybai priklausančiose šalyse", kurioje kaip galimai suteikusios CŽV leidimus įkurti slaptus kalėjimus minimos Lenkija ir Rumunija.

Lietuva tokiame kontekste šioje ataskaitoje nebuvo nurodoma.

Informaciją, esą Lietuvoje iki 2005 metų veikė slaptas CŽV kalėjimas, ketvirtadienį paskelbė JAV televizija "ABC News", remdamasi neįvardytais buvusiais CŽV pareigūnais.

Anot pranešimo, Lietuvos pareigūnai CŽV leido naudotis pastatu Vilniaus apylinkėse. Jame esą po 2001 metų rugsėjo 11-osios iki 2005 metų kalinti aštuoni "Al Qaeda" kovotojai, rašoma naujienų tarnybos interneto svetainėje.

Šį JAV žiniasklaidos pranešimą paneigė Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir tuometiniai šalies vadovai: prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.
Buvęs JAV prezidentas George W.Bushas 2006-ųjų rugsėjį patvirtino, kad CŽV užsienyje buvo įkūrusi slaptus kalėjimus, kuriuose tardyti įtariamieji terorizmu, bet konkrečių šalių jis nenurodė.