„Ką tik patvirtinome Baltarusijai taikomų sankcijų paketą (dvejopo naudojimo kovinės paskirties ir aviacijos prekės, individualūs sąrašai) ir pratęsėme Rusijai taikomas individualias sankcijas (apie 1,8 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų) dar 6 mėnesiams“, – asmeninėje „Twitter“ paskyroje paskelbė A. Pranckevičius.

Pastarąjį kartą ES Baltarusijai sankcijas įvedė praėjusių metų pavasarį.
Tąkart nuspręsta uždrausti iš Baltarusijos į ES įvežti medieną ir jos gaminius, medžio anglis, cementą, dirbinius iš cemento ir betono, geležį ir plieną bei jų gaminius, taip pat kaučiuko gaminius.

ES šių metų pradžioje pranešė, kad vieneriems metams pratęsiamas sankcijų Baltarusijai taikymas dėl to, kad Minskas toliau malšina opoziciją bei remia Rusijos karą Ukrainoje.

Blokas Baltarusijai įvedė daugybę sankcijų nuo tada, kai autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka pradėjo vykdyti žiaurias represijas prieš demonstrantus, protestavusius dėl 2020 metų rinkimų rezultatų.

Sankcijos pratęstos iki 2024 metų vasario 28 dienos, sakoma Europos Vadovų Tarybos, atstovaujančios 27 ES valstybėms narėms, pareiškime.

A. Lukašenkai ir dar 194 jo vyriausybei artimiems asmenims uždrausta atvykti į ES, o jų turtas įšaldytas.

Sankcijos taip pat taikomos 34 juridiniams asmenims, jiems uždraustas bet koks Europos finansavimas.

Baltarusijai taip pat taikomos tikslinės ekonominės sankcijos, įskaitant apribojimus finansų, prekybos, technologijų ir telekomunikacijų, energetikos ir transporto sektoriuose.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją