Apie tai Prezidentūra pranešė pirmadienį, praėjus kelioms valandoms po E. Gusto susitikimo su šalies vadove.

Pasitikėjimo savimi socdemas nestokojo jau ryte, po pokalbio su D. Grybauskaite. „Aš esu senas vadybininkas. Ir manau, kad mano vadybiniai gebėjimai, sujungti su reikalo žinojimu, gali duoti naudos valstybei“, - taip savo galimybes vadovauti Ūkio ministerijai vertino politikas.

Dar neseniai E. Gustas ėjo Vidaus reikalų ministerijos kanclerio pareigas. Iš šio posto jis pasitraukė gegužę. Tačiau pats politikas kategoriškai neigia, jog tuo metu jau ruošėsi perimti Ūkio ministerijos vairą – esą jam traukiantis iš kanclerio posto permainomis Ūkio ministerijoje nė nekvepėjo.

Dideliais turtais naujasis ministras pasigirti negali. Deklaruodamas turtą už 2011 metus, jis nurodė turįs privalomo registruoti turto už 197,14 tūkst. Lt, 104,21 tūkst. Lt piniginių. Be to, politikas deklaravo pasiskolinęs ir negrąžinęs daugiau kaip 317 tūkst. Lt.

Paskirtojo ministro žmona Rolanda Gustienė privalomo registruoti turto turi už 126 tūkst. Lt, dar 55,55 tūkst. Lt – piniginės lėšos.

Vidaus reikalų ministerijoje E. Gustas dirbo keliolika metų. Būtent supratimu, jog laikas keisti veiklos sritį, jis ir aiškino pasitraukimą iš kanclerio posto.

„Galiu garantuoti, kad tai yra absoliutus sutapimas. Nes mano pareiškimas (trauktis iš kanclerio pareigų – DELFI) buvo paduotas gegužės 8 d., kai apie ponios B. Vėsaitės keliones buvo nieko nežinoma. O šiaip tai iš tikro buvo mano sprendimas buvo keisti veiklos sferą. Nes 12 metų tose pačiose pareigose iš principo, tos pačios funkcijos. Vadybine prasme, tai yra negerai. Ir buvo noras keisti“, - pirmadienį žurnalistams teigė E. Gustas.

Ūkio ministro pareigas E. Gustas eiti pradės antradienį. Šį postą jis užima po to, kai iš pareigų buvo priversta pasitraukti socdemė Birutė Vėsaitė. Kėdę jai kainavo pasiskraidymas į Kazachstaną bendrovės „Arvi“, vykdančios derybas su Ūkio ministerija, nusamdytu privačiu lėktuvu.

Ar tęs B. Vėsaitės darbus, E. Gustas kol kas neišsiduoda. Daugiausiai atgarsio sukėlę buvusios ministrės užmojai – prezidentės korupcine pavadinta viešųjų pirkimų pertvarka bei kadrų kaita ministerijai pavaldžiose įstaigose. B. Vėsaitės sprendimą atleisti „Verslios Lietuvos“ vadovą Paulių Lukauską E. Gustas teigia palaikantis. Kaip vertina iš kėdės taip pat stumtą „Investuok Lietuvoje“ vadovę Mildą Dargužaitę, paskirtasis ministras kol kas nutyli.