aA
Opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad įvertinus prokurorų medžiagą bus svarstoma galimybė surengti apkaltą Seimo nariui Petrui Gražuliui.
© DELFI / Andrius Ufartas

„Ten tikrai pakankamai problematiška dėl Konstitucijos galimo pažeidimo, atlygio gavimo, jei paaiškėtų, kad šie kaltinimai teisingi, tai jau kvepia apkalta. Aš manau, kad tikrai šis klausimas iškils, tik iki šiol jis neiškilo, nes su informacija ką tik susipažinome“, – BNS penktadienį sakė opozicijos lyderė.

Ji pati teigė su prokurorų medžiaga dėl P. Gražulio susipažinusi tik penktadienį.

„Kadangi prokuroro konkreti medžiaga tik dabar paskelbta, mes, opozicinių frakcijų seniūnai, dar nebuvome susitikę šiuo klausimu“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Teikti Seimui pradėti apkaltos procesą Konstitucijos turi teisę ne mažiau kaip 36 Seimo nariai, taip pat Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Prokuratūra įtaria, kad Seimo Mišrios grupės narys P. Gražulis ilgą laiką piktnaudžiavo parlamentaro pareigomis veikdamas bendrovės „Judex“ interesais, kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatino kyšių perdavimą Rusijos pareigūnams ir gavo iš „Judex“ turtinę naudą.

Tokias įtariamas nusikalstamas P. Gražulio veikas nurodo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis rašte Seimo nariams.

Generalinis prokuroras prašo Seimo sutikimo patraukti buvusį „tvarkietį“ baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

E. Pašilis nurodo, kad P. Gražulis pažeidė kelis Konstitucijos straipsnius, tarp jų nuostatą, kad Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlygį už kūrybinę veiklą. Taip pat – Seimo statutą, draudžiantį naudoti parlamentaro mandatą ne pagal paskirtį bei valstybės politikų elgesio kodeksą.

P. Gražulis, kaip teigiama rašte, „pažeidė Konstitucijoje įtvirtintas bendražmogiškąsias vertybes ir skatino teisinį nihilizmą, taip sulaužė Seimo nario priesaiką, pažemino ir diskreditavo valstybės tarnautojo ir valstybės politiko – Seimo nario vardą, sumenkino Seimo, kaip Tautos atstovybės autoritetą ir dėlto didelės neturtinės žalos patyrė valstybė“.

Seimo narys P. Gražulis sako, kad įtarimus jam siekiantys pareikšti prokurorai remiasi melaginga informacija.

Politikas sako netikintis, kad galėjo kalbėti apie kyšius Rusijos pareigūnams su šaldytus maisto produktus gaminančios įmonės „Judex“ atstovais, o teisėsaugos teiginius dėl automobilio nuomos vadina netiksliais.

„Ten labai daug melo. Melas yra tai, kad aš padariau žalą ir neteisėtai naudojau automobiliui lėšas. Visos sutartys yra kanceliarijoje, kurias pasiėmė pati STT, tačiau prie bylos neprisegė, nes jiems neparanku. (....) Mano visi pavedimai bankiniai iki cento yra, visos sutartys yra“, – BNS penktadienį teigė P. Gražulis.

Konservatorių frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma sakė, kad frakcija svarstys apkaltos P. Gražuliui galimybes, bet tam reikia plataus sutarimo Seime.

„Mes su kolegomis pasikeitėme nuomonėmis ir dabar svarstome tą galimybę, esame paprašę, kad mūsų frakcijos kvalifikuotas teisininkas Stasys Šedbaras panagrinėtų tą situaciją. Iš tų kaltinimų, kuriuos pateikė prokurorai, galima matyti ir Konstitucijos pažeidimo elementų, ir tikrai yra pagrindas svarstyti apkaltos galimybę“, – BNS sakė J. Razma.

„Bet sprendžiant, kuriuo keliu eiti, mes vieni neturėtumėm spręsti, čia turi būti visų frakcijų tam tikras sutarimas, kad kuo vieningiau reaguotumėme į prokuroro pareiškimą“, – pridūrė konservatorių atstovas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.1429

Top naujienos

Gaisro Alytuje padariniai: dėl pavojaus koreguojamas mokymo procesas, draudžiama prekyba lauke maistu (33)

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus...

Šalyje ir toliau fiksuojami šilumos rekordai – sekmadienį temperatūra siekė vasarai įprastus rodmenis

Lietuvoje sekmadienį daugelyje vietų buvo užfiksuoti šilumos rekordai, o didžiausią šilumos...

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (35)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (96)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Alumi vos neaplietas Grigonis gėdino sirgalius, Landale'ui buvo visai smagu (15)

Trečio kėlinio pradžioje rungtynes su Vilniaus „Rytu“ trumpam sustabdžiusios sirgalių...

Aktorius Andrius Žiurauskas apie skyrybas ir jausmus 17 metų jaunesnei moteriai: buvau neištikimas ir nesugebėjau būti santuokoje (12)

Aktorius, režisierius ir televizijos laidų vedėjas Andrius Žiurauskas lietuviams buvo žinomas...

Buvusios Rusijos teniso žvaigždės mirtis Kaliningrade šokiravo teniso pasaulį (1)

Rusijos ir pasaulio teniso bendruomenę sukrėtė 52 metų Aleksandro Volkovo mirtis. 1993 metų „US...

Nijolė Pareigytė – atvirai: apie nelaimingą skaudžiai pasibaigusią meilę Bžeskui ir pasikeitusį gyvenimą užsikodavus nuo alkoholio (44)

„Vyras mane suėstų , jeigu kalbėčiau apie kitus, kokie jie buvo ar yra“, – jau laidos „...