Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra, K. Tubis galėjo pasinaudoti savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Už tai jis žadėjo atsilyginti tam tikromis paslaugomis, tačiau jos, teisėsaugos duomenimis, suteiktos nebuvo.

„Prekyba poveikiu yra laikoma, baudžiamojo įstatymo prasme, nuo tokių veiksmų kaip reikalavimo, provokavimo, nuo pažado ir panašiai. Tai veika, kuri nereikalauja žalos požymio“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Panevėžyje sakė prokurorė Dalia Markauskienė.

Įtariama, kad už paramą K. Tubis vieno iš verslininkų atstovaujamai bendrovei pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.

Už tai bendrovės atstovas galimai rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų.

„Dėl kitų veikų viskas vyko susitarimo stadijoje“, – sakė prokurorė.

Iš kito Anykščių verslininko K. Tubis taip pat reikalavo finansinės paramos rinkimų komitetui. Už tai, kaip įtariama, rajono vadovas pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į verslininko atstovaujamą bendrovę.

Pasak teisėsaugos, yra pagrindo manyti, kad minėtai bendrovei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti Anykščių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių, susijusių su verslu, kapitalinio remonto ir rekonstrukcijos atrankoje.

Per ikiteisminį tyrimą taip pat nustatyta, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galėjo pažadėti vienam tarybos nariui pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje.

Prokurorės teigimu, byloje įtarimai buvo pateikti trims asmenims, du iš jų – verslininkai. Tačiau jų atžvilgiu nuspręsta ikiteisminį tyrimą nutraukti.

„Ikiteisminio tyrimo metu šiems asmenims papasakojus visas nusikalstamos veikos aplinkybes, prisipažinus padarius nusikalstamas veikas, taip esant duomenų manyti, kad jie ateityje laikysis įstatymų, jų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą“, – sakė D. Markauskienė.

K. Tubis kaltės dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų nepripažįsta.

Už prekybą poveikiu Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams.

Nusikaltimai vykdyti praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje Tyrimą šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai atliko per keturis mėnesius.