Per susitikimą Europos Komisija pristatys situaciją migracijos srityje bei Šengeno barometrą, o Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ – strateginę rizikos analizę artimiausiam dešimtmečiui, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Ministrai taip pat ieškos sutarimo ES migracijos politikos klausimais, diskutuos dėl efektyvesnio sienų valdymo, aptars valstybių narių pasirengimą priimti Ukrainos karo pabėgėlius žiemos sąlygomis, karo poveikį ES vidaus saugumui.

„Mums esminės reikšmės prioritetas yra ES teisinės bazės adaptavimas prie naujų realijų. Hibridinė ataka tęsiasi ir mažai tikėtina, kad ji greitu metu baigsis, todėl dar kartą akcentuosime, kad labai svarbu sukurti aiškius teisinius pagrindus, kurie leistų vykdyti veiksmingą išorės sienų kontrolę ir užkirsti kelią piktnaudžiavimui ES prieglobsčio sistema. Taip pat būtina atskirti natūralią ir instrumentalizuotą migraciją ir taikyti atitinkamas priemones“, – sakė Agnė Bilotaitė.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Pernai rugpjūtį ėmus taikyti neteisėtų migrantų apgręžimo politiką, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista daugiau nei 17,2 tūkstančio. Dalis užsieniečių patekti bandė ne vieną kartą.

Šį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją