„Vidaus reikalų ministerija jau yra paruošusi (Valstybės) sienos ir jos apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis įteisinamas įstatymu neįleidimo sprendimas, esant ekstremaliai situacijai arba esant nepaprastajai padėčiai. Labai tikiuosi, kad greitu metu šitos pataiso pasieks Vyriausybę ir vėliau bus svarstomos Seime“, – per spaudos konferenciją Vištyčio pasienio užkardoje sakė A. Bilotaitė.

Ministrė anksčiau yra patvirtinusi, kad kai kurių nevyriausybinių organizacijų kritikuojamas migrantų apgręžimas būtų įstatyme leistas tik esant krizinėms situacijoms: ekstremaliosios, nepaprastosios ir karo padėties metu.

Šiuo metu pasieniečiai migrantų neįsileidžia, vadovaudamiesi ministrės sprendimu.

Kritikai sako, kad Lietuvos veiksmus apgręžiant migrantus atgal į Baltarusiją galima laikyti išstūmimais, kurie pažeidžia tarptautinę teisę.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ Fundamentalių teisių biuras yra sukritikavęs Lietuvą dėl pasieniečių taikomo kolektyvinio migrantų atstūmimo. Anot jo, tokia praktika prieštarauja tarptautinei teisei ir Europos žmogaus teisių konvencijai, o galimybės pateikti prieglobsčio prašymą oficialiame pasienio kontrolės punkte realiai neveikia.

Ministrė laikosi pozicijos, kad tarptautinėje teisėje nėra numatyta situacija, kai prisidengiant migrantais būtų vykdoma hibridinė ataka, todėl ją reikia keisti.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Prieš metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista apie 18,2 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją