„Na, o kur ji [prezidentė – LRT.lt] buvo, kai buvo vagiamos valstybės lėšos, tarkime, tuo metu [kai ūkio ministras buvo D. Kreivys]? Kodėl ji tuo metu nematė politinės korupcijos? Kodėl ji nematė politinės korupcijos prie ministro Rimanto Žyliaus, kai buvo įsilaužiama į Viešųjų pirkimų tarnybos internetinę sistemą? Tada jūs man atsakykite irgi“, – pirmadienį Ūkio ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo B. Vėsaitė.

Ministrė pabrėžė dirbanti dėl Lietuvos ir tikino neturinti jokių asmeninių interesų.

„Žinote, aš tikrai dirbau valstybei. Dirbau nuoširdžiai dėl Lietuvos. Man labai keista, kad dabar visi gyvena kažkokioje baimėje kalbėti su verslininkais. Mano darbo stilius buvo visai kitoks. Mane verslo bendruomenė vertina puikiai“, – sakė ji.

Paklausta, ar ji ketina paklausyti prezidentės raginimų trauktis, B. Vėsaitė patikino, kad ūkio ministrės posto ji nepaliks. „Tai būtų savo kaltės pripažinimas. Aš kaltės nejaučiu“, – pabrėžė ji.

DELFI primena, kad premjeras ir socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį teigė sutinkantis su prezidente Dalia Grybauskaite, jog ministrė tikriausiai supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus, bet teigė norinti palaukti VTEK sprendimo.

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė su dviem patarėjomis praėjusią savaitę bendrovės "Arvi" užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Tačiau civilinės aviacijos specialistų duomenimis, užsakomasis skrydis verslo klasės lėktuvu į Astaną ir atgal gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, vienam keleiviui kelionė gali kainuoti apie 13 tūkst. litų.

Dėl galimo ministrės interesų konflikto kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Opozicija rengia interpeliacijos ministrei tekstą.