aA
Iš Liberalų sąjūdžio pasitraukusios Seimo narės Aušrinės Armonaitės kuriama nauja partija kelia nemažai abejonių Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eugenijui Gentvilui.
Aušrinė Armonaitė, Eugenijus Gentvilas
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau, nepaisant abejonių ir jaučiamo abipusio skepsio, liberaliai minčiai Lietuvoje atstovaujantys politikai „tiltų nedegina“. Jei visgi šalyje atsiras nauja liberali politinė jėga, principai, teigia politikai, bendradarbiavimui nesutrukdytų.

Apie naujos partijos steigimą kalbanti Seimo narė A. Armonaitė išskyrė tris prioritetines sritis, kuriomis vadovausis naujoji politinė jėga, ko gero, gausianti Laisvės partijos vardą. Pasak jos, didžiausias dėmesys būsimos partijos politinėje darbotvarkėje bus skiriamas švietimui, žmogaus teisėms bei ekonomikai. Tačiau Liberalų sąjūdžio vadas E. Gentvilas abejoja naujai susikūrusios Laisvės partijos sėkme.

Seimo narės A. Armonaitės manymu, Lietuvoje reikia tokios partijos, kuri galvotų ne tik apie rietenas, kurios, pasak jos, šiandien vyksta, tačiau kalbėtų ir apie rytdienos iššūkius. Politikės teigimu, Lietuva nusipelnė daugiau laisvės kuriantiems.

Tačiau Liberalų sąjūdžio vadovas E. Gentvilas daugiau įžvelgia buvusiems partijos kolegoms kylančius iššūkius ir pabrėžia, kad, norint išlikti naujai liberalų partijai, reikia labai ryškių, nuo Liberalų sąjūdžio atskiriančių, linijų. Ar Remigijus Šimašius su Aušrine Armonaite sugebės tokias nubrėžti, E. Gentvilas abejoja.

„Dabar atskilus nuo Liberalų sąjūdžio kuriama Laisvės partija susiduria su tais pačiais iššūkiais, kaip ir bet kurios kitos atskilusios partijos. Atskilę politikai turi būti labai ryškūs, labai skirtingi nuo Liberalų sąjūdžio, kad susilauktų sėkmės. Ar jie tai sugebėtų padaryti, aš tikrai nežinau, reikia matyti, kokie žmonės susirinks, kol kas matau tik Šimašių ir Armonaitę, tai yra tie patys žmonės, kurie dalyvavo Liberalų sąjūdžio veikloje, daugiau kokio nors specifinio išskirtinumo nesimato. Jie geri žmonės, tačiau, kad tai būtų labai kitokie liberalai negu mes, aš nedrįstu pasakyti“, - teigė E. Gentvilas.

Paklausta, kaip įsivaizduoja savo naują komandą, A. Armonaitė atsakė, kad šiuo metu Laisvės partijos bendražygių gretose yra truputėlį daugiau nei 2000 žmonių, tarp jų yra A. Armonaitės buvusių bendražygių. Tačiau tikslus komandos sąrašas bus pristatytas birželio 1 dieną, kai vyks pirmininko ir valdybos rinkimai.

E. Gentvilas mano, kad A. Armonaitė su R. Šimašiumi neišvengiamai pasikvies Liberalų sąjūdžio narius į savo naują Laisvės partiją, tačiau, kiek ir kas jie tokie bus, teigia jis, dar sunku pasakyti.

„Jeigu išėjo iš partijos ryškūs veidai, tokie kaip Šimašius ar Armonaitė, nors jie sakė, kad neieškos žmonių tarp mūsų... Tačiau natūralu, kad ieškos, ir natūralu, kad kažkiek ateis, tačiau kiek - aš nežinau“, - teigė E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio vadovas pabrėžia, kad jam svarbiausia yra sužinoti, kuo skirsis nauja Laisvės partija nuo Liberalų sąjūdžio. E. Gentvilas mano, kad liberalų rinkėjas yra brandus, ideologiškai susipratęs žmogus, todėl vargu ar, pasak jo, ant tų pačių vertybių pastatyta naujoji jėga atkreips liberalios auditorijos dėmesį.

Tačiau A. Armonaitė išskyrė principus, kuo naujoji Laisvės partija skirsis nuo kitų partijų. Pasak jos, naujoji partija bandys įtraukti visus narius, kad tai nebūtų uždaryta ar „užkalkėjusi“ sistema.

„Iš esmės tai yra nuoširdi, nuosekli, liberali politinė jėga. Mes sieksime, kad jos veikimo principai būtų kuo atviresni ir tai įgyvendinsime per keletą žingsnių. Pirmas dalykas, mes, žinoma, įtrauksime kuo daugiau žmonių į sprendimų priėmimą. Mes norime įtraukti visus narius, kad tai būtų ne kažkokia uždaryta, „užkalkėjusi“ sistema. Antras dalykas, mes, žinoma, kiek galima viešinsime savo įvairius priimtus sprendimus“, - teigė A. Armonaitė.

Pasak E. Gentvilo, jei Laisvės partija sugebės įsikurti ir išlikti, būtų kvailystė nekalbėti apie partijų bendradarbiavimą. Pasak jo, su sėkmės susilaukusia partija visgi reikėtų kalbėti ir vieningai veikti dėl liberalių rinkėjų.

„Jeigu jie sugebės įsikurti ir išlikti, tai tada būtų kvailystė nesikalbėti apie bendradarbiavimą. Faktas, kad mes - Liberalų sąjūdis - nežlugome per savivaldos rinkimus, nežlugsime ir per Europarlamento rinkimus, tai manau, kad reiks galvoti apie kalbėjimą ir bendrą veikimą dėl liberalių rinkėjų, kurių Lietuvoje yra apie 15 procentų“, - sakė E. Gentvilas.

A. Armonaitė antrino buvusiam partiniam kolegai. Pasak jos, naujoji jėga bendradarbiaus ir bendraus su visais, kurie padės Laisvės partijai įgyvendinti politinius liberalios Lietuvos tikslus.

2018 metų lapkritį A. Armonaitė su R. Šimašiumi pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio dėl kilusio konflikto su Liberalų sąjūdžio vadovybe. Nesusitarimo priežastis - Vilniaus liberalų skyriaus sprendimas dalyvauti savivaldos ir merų rinkimuose ne su partijos, o su R. Šimašiaus vedamu visuomeniniu komitetu.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai (11)

Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai – sinoptikai žada, jog prie jų bus...

Lauras Bielinis. Labai, labai sunkus valstiečių-žaliųjų pasirinkimas prieš balsavimus (117)

Jau tampa aksioma nuomonė , kad valstiečiams-žaliesiems palaikyti Ingridą Šimonytę reiškia...

Vaida Kurpienė – apie nedovanotinas lietuvių klaidas: mano, kad gamina sveikai, o iš tiesų mirtinai sau kenkia (22)

Pastaraisiais metais Lietuvoje grilinimo mada išpopuliarėjo tiek, kad kepti maistą ant žarijų...

Andrius Baranauskas: jei su „Google“ susitarti nepavyks, Lietuvoje „Huawei“ nebeliks (117)

Technologijų pasaulį sukrėtė žinia: JAV interneto milžinė „Google“, kurios mobilioji...

Chodorkovskis apie Zelenskio inauguraciją: man gyvenime nėra taip buvę (60)

Rusijos opozicijos veikėjas Michailas Chodorkovskis savo paskyroje socialiniame tinkle...

Nidą pasieksime greičiau: į Nemuno vandenis grįžta legendinė „raketa“ (138)

Beveik baigtas laivo, kuris į Nidą plaukė nuo 1963 m., remontas. Planuojama, kad šį...

Grybauskaitė: Lietuvos žmonėms pasisekė nerekomenduoja sekti Zelenskio pavyzdžiu (276)

Balsą antrame prezidento rinkimų ture atidavusi kadenciją baigianti šalies vadovė Dalia...

Skaisgirių skyrybos bus skandalingos: išplatintuose kadruose tik suaugusiems – jų santykių dramos? (66)

Skirtingais keliais sukantys Vaida ir Rolandas Skaisgiriai, regis, gražiuoju neišsiskirs. Nors pora...

Pranešama, kad Brandonas Daviesas pasiekė susitarimą su „Real“ klubu (5)

Kauno „Žalgiryje“ dvejus metus rungtyniavęs vidurio puolėjas Brandonas Daviesas 2019-2020 m....

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino dešimtmečius veikiantį monopolį (328)

Privalomąją techninę apžiūrą Lietuvoje teikia dešimt pelningai dirbančių įmonių. Visos jos...