aA
Valdančiosios Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė sako, kad partija įvertins nepavykusį balsavimą dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, tačiau užsimena, kad jis neturėtų kelti grėsmės valdančiosios koalicijos ateičiai.
Armonaitė apie koalicijos ateitį: šiuo metu yra kitų svarbių dalykų
© DELFI / Julius Kalinskas

Laisvės partija tikrai įsivertins šį balsavimą ir panašiai, bet mes dabar valdome pandeminę situaciją, yra kiti dalykai, kurie labai labai svarbūs. Laisvės partija svarstys, kaip padaryti, kad Laisvės partijos programa eitų į priekį“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Armonaitė, paklausta, ar daliai partnerių neparėmus pataisų gali griūti valdančioji koalicija.

Ji teigė, kad dalis partijos narių kelia klausimus „ir dėl ankstesnių balsavimų“, tad partijoje bus kalbama apie susiklosčiusią situaciją, bet taip pat pabrėžė, jog „61 balsas „už“ yra labai daug palyginti su tuo, kai mes pradėjome“.

Seimas ketvirtadienį nubalsavo prieš Laisvės partijos inicijuotas pataisas, naikinančias baudžiamąją atsakomybę už nedidelio kiekio narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą.

Už pataisas balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 58, septyni susilaikė. Projekto nepalaikė nė vienas opozicijos atstovas bei keli valdantieji.

„Seime yra labai daug žiaurių žmonių, kuriems atrodo normalu, kad priklausomybe sergantis žmogus yra vežamas į įkalinimo įstaigą, o ne į gydymo įstaigą pas specialistus, kuriems atrodo normalu, kad jei žmogus esi jaunas ir padarei klaidą, tau visam gyvenimui yra uždedamas kriminalizavimo štampas“, – balsavimą komentavo A. Armonaitė.

„Tu negali karjeros siekti toliau, net jeigu tau yra 18 metų ir tu dar keisi (gyvenimo būdą). Yra Seime daug žiaurių žmonių ir jiems po to balsavimo netgi norėjosi ploti, tai liūdna, baisu“, – kalbėjo Laisvės partijos vadovė.

Bet ji pabrėžė, kad parlamentarai keičia nuostatas dėl dekriminalizavimo ir dalis jų išgirdo iniciatorių argumentus.

„Matėme, kaip keičiasi žmonių nuostatos, kaip jie įsiklauso į argumentus, kaip jie pradeda dalintis argumentais su kolegomis. Seimas visiškai neuždarė šito klausimo, jis perdavė Teisės ir teisėtvarkos komitetui parengti naują redakciją, tad procesas nesibaigė, bet tą žiaurumą keisti yra sunku ir visi tai matome“, – sakė A. Armonaitė.

Minėto projekto iniciatorė, Laisvės partijos narė Morgana Danielė daliai valdančiųjų nepritarus mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimui sakė, kad valdančioji koalicija turės kalbėti, kaip dirbti toliau.

„Manau, kad apie tai bus kalbama su koalicija. (...) Negaliu dabar atsakyti (ar Laisvės partija gali trauktis iš koalicijos – BNS), bet manau, kad tikrai bus kalbama apie tai, kaip toliau dirbs koalicija“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad M. Danielės teiginys skamba rimtai, bet pats asmeniškai tokio siūlymo jis tvirtino negirdėjęs.

„Negirdėjau jos taip sakant, bet tai rimtas teiginys, reikės kalbėtis“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Jaučiu, kad kolegos, koalicijos partneriai, kurie dirbo ties šiuo klausimu, telkė palaikymą, dėstė argumentus, iš tikrųjų labai daug ir nuoširdžiai dirbo, ir daugelį žmonių buvo įtikinę ne dėl kokių nors politinių aplinkybių palaikyti, o dėl to, kad tai yra svarbus klausimas. Ir kai jis nepavyksta, visada yra apmaudu“, – teigė jis.

Pasak konservatorių lyderio, pataisius projektą, jį bus galima svarstyti iš naujo.

Atsakomybės už mažo kiekio narkotikų turėjimą išbraukimas iš Baudžiamojo kodekso ir įrašymas į Administracinių nusižengimų kodeksą numatytas Laisvės partijos programoje.

Valdančiąją centro dešinės koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Konservatoriai turi 50 parlamentarų mandatų, liberalai – 13, Laisvės partija – 11.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
1.2000

Top naujienos

Žiniasklaida: Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošiasi karui (8)

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošia Kiniją karui. Pasaulis į tai esą turėtų...

Garantinio elektros tiekimo kaina balandį – seniai matytose žemumose

Garantinis elektros tiekimas balandį, palyginti su kovu, pinga apie 15 proc. ir tampa pigiausiu per...

Socialiniuose tinkluose – nusivylimas dėl Brazdeikio sviestos šiukšlės: negražu tikrai

„Žalgirio“ lyderis Ignas Brazdeikis trečiadienį buvo ryškiausia figūra kovoje dėl...

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Opozicija neišvertė Danielės iš pareigų (50)

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė išsaugojo pareigas....

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų (7)

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Rasa Čepaitienė

Karo metinėms praėjus: iki šiol liko neatsakytas vienas klausimas

Rusijos karo prieš Ukrainą metinės, atrodytų, jau iš visų pusių aptartos tiek analitikų, tiek...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (9)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Norima uždrausti verslui nemokamai dalyti vienkartinius indus: lauktų baudos (2)

Ketvirtadienį organizuotoje spaudos konferencijoje Laisvės frakcija pristatė Žaliojo kurso tikslų...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...