- Kodėl suspendavote narystę TS-LKD?

- Aš negaliu būti vienoje partijoje su Uoka. Taip, aš nesiėmiau nieko drastiško, kai jis atsirado Tėvynės Sąjungoje, nors man tai ir labai nepatiko. Maniau, kad bus mažesnė blogybė, jei apie tai bus nekalbama. Bet kai jis pasielgė taip, kaip ir priklauso elgtis nacius remiančiam pusgalviui, aš apsisprendžiau.

Mano sprendimas įšaldyti narystę TS nėra durų trankymas. Aš manau, kad ši Vyriausybė yra labai bloga, bet geresnės Lietuva dar nematė nuo 1926 metų. Aš manau, TS yra žiauriai bloga partija, bet geresnės deja neturim. Aš labai tikiuosi, kad Uoka labai greitai bus išspirtas, ir mes jį minėsime kaip prastą sapną. Gal jis tada pagaliau prisimins savo pasiutusiai klastingą susideginimo idėją ir galų gale taps mažu trumpalaikiu ugnikalniu, be teisės į obeliską.

Yra dar vienas svarbus dalykas, kurio aš siekiu šiuo žingsniu. Aš noriu, kad TS rėmėjai ir mylėtojai matytų, kad bent jau kai kurie partijos nariai nesitaiksto su esama situacija.

- Daugelis lietuvių piktinasi Vilniuje vykusiomis homoseksualų eitynėmis. Ar Jums nepatinka daugelio nuomonė? Juk Lietuvoje – demokratija.

- Ne, ši daugelio nuomonė man nepatinka. Dauguma labai sėkmingai gali klysti; istorija žino daugybę tokių pavyzdžių.

Taip, Lietuvoje demokratija, ir mes žinome, kad demokratiją - tai ir apsaugotos mažumos teisės, tiesa?

Kai kurie sako - tai gal leisime ir pedofilų eitynes?! Bet juk pedofilija yra sunkus kriminalinis nusikaltimas, o homoseksualumas - joks nusikaltimas apskritai. Juk tai labai paprasta. Kodėl nematomas skirtumas? Tiksliau, - kodėl apsimetama, kad nematoma skirtumo?

- Lietuvą pastaruoju metu krečia dvi isterijos: viena – dėl homoseksualų, kita – dėl Kedžio ir pedofilų. Ką apie visa tai manote?

- Apie Kedžio bylą esu labai mažai informuotas, bet du dalykus žinau tiksliai - neteisinga žavėtis linčiavimu, ir kaltieji turi būti išaiškinti ir surasti. Užuojauta nukentėjusioms ir nukentėjusiems.

Dėl homoseksualų. Visuomenė šiandien dvigubai daugiau nekenčia gėjų būtent dėl Kedžio bylos; juk žmonės klaidingai mano, kad gėjai ir pedofilai yra tas pats. Šitų dalykų gali neišmanyti koks Buškevičius, gatvėje žviegiantis pusiau zeko pusiau Žirinovskio maniera apie tai, kad "pedofilija ir homoseksualizmas yra broliai" (sic!). Bet normalūs, išsilavinę ir nefašistuojantys žmonės gal jau turėtų pradėti skirti?

Nemažą dalį homofobiškai nusiteikusių žmonių galima iš dalies suprasti. Jie nuoširdžiai mano, kad Buškevičius yra teisus apie pedofilijos ir homoseksualumo "brolybę". O juk Buškevičius tėra meluojantis gatvės klounas, tik dar vienas Šustauskas… Aš pažįstu kelis žmones, kurie, po to, kai išsiaiškino, kad homoseksualizmas ir pedofilija yra tikrai ne tas pats, atsikratė, kad ir pamažu, savo prietarų apie gėjus.

Deja, yra nemažai žmonių, kuriems tiesiog neįmanoma nieko paaiškinti. Neseniai turėjau aštroką diskusiją su vienu tokiu. Jis kaltino gėjus tuo, kad jų apsauga kainavo milijardų milijardus. Aš pabandžiau atkreipti jo dėmesį į tokių kaltinimų absurdiškumą - kuo jie kalti, jei kažkokie smurtininkai juos nori sumušti ir dėl to jiems reikalinga apsauga? Kur tų gėjų kaltė? Tada tas žmogus pradėjo bliauti man į akis apie tai, kad "o kur buvo mūsų policija, kai mane prie ten ir ten sumušė?" Geležinis argumentas apie blogus gėjus ir jų kaltę dėl to, kad juos nori sumušti prasmirdę tėvynės mylėtojai taukuotais plaukais.

- Tėvynės sąjungos politikai seniai kariauja kryžiaus karus, šiurpinančius Europą. Kad ir dėl vadinamojo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo. Kodėl Jūs tik dabar nusprendėte, jog esate per liberalių pažiūrų šiai partijai?

- Ačiū už gerą klausimą. Tai labai paprasta: kas yra mažesnė blogybė? Ar trenkti durimis, tikintis pagerėjimo, ar nesimėtyti viešai kaltinimais vieni kitiems, tikintis to paties pagerėjimo?

Aš nesu "per liberalių pažiūrų šiai partijai". Aš esu per sveikų pažiūrų šios partijos uokoms.
"Tik dabar nusprendžiau" dėl to, kad mano asmeninis santykis su tuo, ką pagaliau iškrėtė vienas partijos renegadas ir kaip vangiai iš pradžių į tai buvo reaguota partijoje, tarė man "to jau per daug".

- Kai įstojote į TS, kas jautėtės esąs: konservatorius? Krikščionis demokratas? Kodėl? Kurios vertybės Jus paskatino stoti į TS?

- Jau sakiau kažkada: jei ne Paksageitas, nebūčiau stojęs. Mano sąžinė tada taip liepė, ir dėl to niekada nesigailėjau. Man imponavo blaivus ir racionalus TS požiūris į Rusijos grėsmę, privačią nuosavybę, man labai patiko, kad TS tuo metu jau buvo atsikračiusi megztaberetiško talibano ir žadėjo tapti šviesia vakarietiška dešiniąja partija. Matyt, per anksti buvo džiaugtasi. Ką mes šiandieną turim? 1992. Kam mums buvo reikalingi uokos? Uokos juk net nedega…

esu konservatorius. Taip, aš nuoširdžiai myliu liberalus, ir giliai širdyje esu taip pat ir liberalas, - tai akivaizdu. Bet kas yra mūsų liberalai? Gal tiek to… Sakau - konservatoriai yra blogai, bet nieko geresnio Lietuvoje nemačiau. Vis tik negaliu nepastebėti, kad Liberalų Sąjūdis šiandieniniame kontekste elgiasi ko gero gražiausiai.

- TS politikai prieš dešimt metų aktyviau nei visi kiti agitavo už stojimą į ES. Sakė, kad ES – nuostabu, vertybiška, demokratiška. Dabar jie nuolat pabrėžia, kad kai kurios ES vertybės jiems nepriimtinos. Ar neįžvelgiate politinės veidmainystės, nenuoseklumo? Kodėl, Jūsų nuomone, TS taip blaškosi?

- Taip, yra ir veidmainystės, ir nenuoseklumo, negi čia apsimetinėsim? Blaškomasi dėl Pripersto Kambario Sindromo (PKS). Paaiškinsiu, kas tai yra. Kuomet žmogus ilgai gyvena ir dirba priperstame kambaryje, jis gana greitai nustoja justi smarvę. Tai labai žmogiška.

Mūsų politikai (dauguma jų), taip pat ir TS žmonės, ilgai, jau dešimtmečius tūno hermetizuotame politinių bezdalų kiaute ir jau seniai pamiršo, kas yra šviežias oras.

Simptomų nereikėjo ilgai laukti: klaidingai atpažįstami politinės aplinkos kvapai, atsiranda paranojinių sąmokslo teorijų. Impulsyviai priimami žiauriai šaunūs nusprendimai, iki kurių niekada nesubręstų grynu oru kvėpuojantis, kvapus užuodžiantis žmogus. Kas nusprendė, kad bus naudinga priimti į partiją Tautininkų talibus? Tatai padarė žmogus ar žmonės, jau daug metų kenčiantys nuo PKS. Nieko nepadarysi. Ir taip toliau...

 - Dažnai kalbama apie krikščioniškąsias vertybes politikoje. Kas, Jūsų nuomone, tai yra? Ar normalu liberaliosiose demokratijose, kur Bažnyčia atskirta nuo valstybės, vykdyti krikščioniškomis arba budistinėmis vertybėmis grįstą politiką?

- "Krikščioniškosios vertybės" plačiąja prasme - elementarus humanizmas. Ir valio jam. Humanizmo vertybėmis grįsta politika turbūt dar niekam sąmoningai neįkando, nors klaidų ir neišvengė. Čia apie nusikalstamą pacifizmą, kaipo visų ar beveik visų karų priežastį.

Bet jei kalbame apie atvejus, kai buškevičiai viauksi apie tai, ką neva nurodė mylėti ir ko nekęsti Morkus, Lukas ar koks Matas, tai tada laikas pirkti garstyčių dujas davatkoms ir šliundroms iš mūsų bažnyčios išrūkyti.

 - Anksčiau Andrius Kubilius sakė, kad konservatoriai ideologiškai vadovaujasi Dekalogu. Neseniai tą patį apie Tautos prisikėlimo partijos ideologija kalbėjo Arūnas Valinskas. Ką manote apie Dešimt dievo įsakymų kaip politinę ideologiją?

Aš netikiu Kalbančia Gyvate su obuoliu.

- Ar Jums asmeniškai atrodo normalu, kad penkiolika metų išbuvę Lietuvos konservatoriais, TS nariai ūmai visi virto krikdemais?

- Jūs labai apibendrinate, ir pats tai žinote. Štai jums šypsenėlė.

- TS vadovybė aktyviai dairosi naujų koalicijos partnerių. Kurios iš dabartinės opozicijos frakcijų Seime, Jūsų požiūriu, tinka, ir kurios – netinka į naujus TS partnerius?

Labai sunkus klausimas. Iš esmės netinka nė vieni (kalbam apie opoziciją, nepamirškim). Aišku, "Tvarkos ir Teisingumo" partijos gretose yra patriotiškų ir teisingų žmonių, bet kokia iš to nauda, jei beraštis "opozicijos lyderis" gina fašistuojančius rezervuaro dogus, po šiai dienai sako "šiandey", o silpnaprotį komunistinės šlėktos ubliūdką su raudona "Fronto" vėliava laiko gal net geriausiu TT draugu…

Nežinau, nežinau.

Darbo Partija? Gal baikim… Aš pripažįstu, kad nežinau atsakymo. Gal būčiau geresnis ekspertas, jei lankyčiausi Seime. Bet aš verčiau susuksiu dar vieną filmuką mano Broniui. Bus daugiau naudos.