aA
Nesulaukęs paaiškinimų, kodėl užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius UAB „Agrokoncerną“ išskyrė iš visų rinkos dalyvių ir dėl jos kreipėsi į teisėsaugos instituciją bei šią informaciją skelbė viešai, oficialiai kreipėsi į prezidentę ir premjerą sužinoti pagrindinių šalies institucijų poziciją.
"Agrokoncerno" būstinė
© DELFI / Paulius Garkauskas

Bendrovė šalies vadovams primena, kad praėjusią savaitę užsienio reikalų ministras L. Linkevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl „Agrokoncerno“ į Lietuvą importuotų trąšų, kurių gamintojas - „Minudobreniya“. Ministras išskyrė būtent vieną bendrovę (UAB „Agrokoncernas“), nors Lietuvos ir Europos Sąjungos rinkoje veikia bent kelios dešimtys bendrovių, kurios pirko minimoje gamykloje pagamintas trąšas. „Agrokoncernas“ pažymi, kad jokia valstybės institucija (įskaitant Užsienio reikalų ministeriją) nesikreipė į bendrovę ir nenurodė pateikti kokių nors duomenų ar paaiškinimų.

„Agrokoncerno“ teigimu, nors pranešimas apie kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą buvo paskelbtas viešai, Užsienio reikalų ministras nei „Agrokoncernui“, nei visuomenei iki šiol nepaaiškino, kokiu teisiniu pagrindu buvo kreiptasi į teisėsaugos instituciją. Atitinkamai neabejotina, kad vieši ministro komentarai, jog dėl „Agrokoncerno“ yra kreiptasi į Generalinę prokuratūrą, sudarė įspūdį, esą bendrovė yra padariusi nusikalstamų veikų. Be to, L. Linkevičius, gruodžio 7 d. žiniasklaidos atstovų paklaustas, ar dėl santykių su A. Rotenbergu krinta šešėlis ir ant kurių nors kitų Lietuvos bendrovių, atsakė, esą šiuo metu tokios informacijos nėra: „Šiuo metu tokios informacijos neturime, bet jeigu taip atsitiktų, turbūt turėtume nagrinėti ir tuos atvejus, nes sankcijų režimo priežiūra yra mūsų kaip ir užduotis“.

Bendrovės teigimu, tokie užsienio reikalų ministro pareiškimai stebina ir patvirtina „Agrokoncerno“ nuogąstavimus, kad politikai, naudodamiesi valstybės institucijoms suteiktais įgalinimais, sąmoningai kenkia „Agrokoncerno“ reputacijai ir veiklai. Iš viešosios erdvės yra žinoma, kad „Minudobreniya“ gamintomis trąšomis prekiauja dar bent aštuonios bendrovės Lietuvoje. Žiniasklaidoje net yra skelbiami šių bendrovių pavadinimai. Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerija, be kita ko, turinti visas galimybes gauti informaciją iš kitų valstybės institucijų (įskaitant Muitinės departamentą, disponuojantį duomenimis apie trąšų į Lietuvą importą, trąšų rūšis ir kiekį, importuotojus ir kt.), į Generalinę prokuratūrą kreipėsi tik dėl UAB „Agrokoncernas“. Be to, kaip matyti iš žiniasklaidoje pateiktos informacijos, į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi po to, kai į Užsienio reikalų ministeriją savo ruožtu kreipėsi politikai - opozicinės frakcijos Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas, atstovaujantys Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.

Dėl to visą šią situaciją vertina kaip veiksmus, kuriais kenkiama bendrovei ir kartu siekiama politinių tikslų - „Agrokoncerno“ akcininkas yra politikas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis - valdančiąją daugumą Seime sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (1044)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...

Feisbuko fenomenas Laurynas Maybach merginos ieško jau 6 metus: lietuvės – barakudos, todėl planuoja emigruoti (204)

Daug lietuvių dėmesio internete sulaukiantis Laurynas Maybach socialiniuose tinkluose kuria vaizdo...

Tragiška avarija Kėdainių rajone: du žmonės žuvo, dar vienas sužalotas papildyta 14.20 (196)

Kėdainių rajone sekmadienį įvyko tragiška avarija .

Aloyzas Sakalas įvardijo pagrindinį „valstiečių“ trūkumą: dėl to jie pralaimės rinkimus (762)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas nepripažįsta...

Draudikų perspėjimas vairuotojams: orų permainos atnešė ir kitą pavojų, ne tik slidžias gatves (2)

Netikėtai prasidėjus atodrėkiui, o oro temperatūrai tiek dieną, tiek naktį besisukant aplink 0...

Galvotrūkčiais prisipirko būstų už juokingas kainas: dabar šis sprendimas atsisuko prieš pačius gyventojus (81)

Rumunija pirmauja pasaulyje privačių namų skaičiumi, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad...

Kavinės darbuotojų kasdienybė: švirkštai, prezervatyvai ir kraujas tualete (18)

Tarptautinio kavinių tinklo „ Starbucks “ vadovybė ketina įgyvendinti gana prieštaringai...

Išrinkite įsimintiniausią raudonojo kilimo įvaizdį: kuriai viešniai nebuvo lygių? balsavimas (57)

Penktadienio vakarą sostinėje įvykusi „Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonija suteikė peno...

Išbandė praktiškai: su kuria lietuviška mokėjimo kortele geriausia atsiskaityti užsienyje? Bankai.lt tyrimas (11)

Mėnesį laiko teko lankytis Filipinuose, skirtingose šios šalies vietovėse. Ir itin aktualus...

Tiesiogiai iš Marijampolės: Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos apdovanojimai (12)

Sekmadienį, 20 d. iš Marijampolės 14:00 transliuosim "Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos...