Penktadienį į tai sureagavo pats R. Ačas. Dviejų instancijų teismų kaltu pripažintas buvęs politikas aiškina, neva tyrimo metu jokių žinučių nepilnamečiui nebuvo rasta.

Va kokioje valstybėje dabar gyvename“, – penktadienį feisbuke paskelbtame įraše teigia jis.

R. Ačas dėsto, kad prieš daugiau kaip ketverius metus Specialiųjų tyrimų tarybos (STT) pradėta byla dėl galimos korupcijos 2021 metais žlugo.

„Kai man 2018 metais lapkričio 5 d. buvo pareikšti įtarimai, operatyviniai veiksmai prieš mane turėjo būti baigti, tačiau STT pavedimu, tarpininkaujant Valstybinei mokesčių inspekcijai, buvo pradėtas FNTT tyrimas, jam vykstant suorganizuota ir ši byla“, – paskelbtą informaciją komentavo jis.

R. Ačas tikina, kad, jo žiniomis, už straipsnyje minimo vaikino buvo „ir Pravieniškių veikėjai, nes pardavinėjant „Birželio namų“ butus jis buvo bandomas reketuoti“.

„Buvo suorganizuota ale tokia žinutė, kurios pagrindu dar buvau sekamas ne tik klausantis pokalbių 1,5 metų, bet ir fiziškai sekamas. Prieš 2 metus buvo atlikta krata ofise ir namuose. Paimtas darbinis ir nuosavas telefonas. Jokių žinučių nei telefonuose, nei kietajame diske nebuvo rasta. Tel. išklotinėse nieko nebuvo rasta“, – tikina jis.

LNK žinios gavo trumpą komentarą iš R. Ačo žmonos.

R. Ačo žmona V. Ačienė dabar dirba valstiečių frakcijoje patarėja. LNK žinioms tikina, kad apie viską sužinojo iš žiniasklaidos.

„Sužinojau turbūt kaip ir visa visuomenė tuo pačiu metu. <..> Taip, iš žiniasklaidos (sužinojo). Šiandien (sužinojau), daugiau jokių komentarų“, – LNK žinioms sakė R. Ačo žmona Vida Ačienė.

Kaip jau anksčiau skelbė „Delfi“, R. Ačas prisipažino, kad nepilnamečiui siūlė pinigus už masturbaciją.

Dviejų instancijų teismai konstatavo, kad neginčijamais duomenimis yra įrodyta, jog buvęs Seimo narys pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą.

Už tai, kad pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, teismas R. Ačui skyrė 5 tūkstančių eurų baudą.

Buvęs Seimo narys R. Ačas, būdamas bendrovės vadovu, pakvietė nepilnametį jaunuolį, siekusį užsidirbti pinigų ir tokiu būdu padėti savo mamai, pas save į butą. R. Ačas 17-mečiui siūlė alkoholio, o jam atsisakius vartoti, buvęs parlamentaras pavadino jį „mamytės sūneliu“. Tokiu būdu R. Ačas išprovokavo nepilnametį vartoti ir apsvaigti. Tą kartą buvęs Seimo narys už masturbaciją siūlėsi sumokėti nepilnamečiui 50 eurų.

Antrą kartą R. Ačas SMS žinutėmis pasiūlė 17-mečiui sumokėti 100 eurų už masturbaciją ir su nepilnamečiu susitikti prie prekybos centro. Jiems susitikus, 17-metis iššoko iš R. Ačo automobilio ir smarkiai susižalojo. Vaikinui patekus į ligoninę, medikai pranešė apie galimą nusikaltimą.

R. Ačas 2003 m. buvo konstitucinę priesaiką sulaužusio ir per apkaltą nušalinto prezidento R. Pakso patarėju nacionalinio saugumo klausimais. 2004–2011 m. kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011–2012 m. jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas. Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 m. gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)