Dešimt vaikų išauginusi Ona Janulevičienė iš Lazdijų rajono - viena iš 46 daugiavaikių mamų, kurią artėjant Motinos dienai medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“ trečiadienį apdovanojo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ona Janulevičienė su dukra Vida Mikelioniene
© Asmeninis archyvas

Kaip sakė 92 metų O. Janulevičienė, šiandien ji jaučiasi labai laiminga, mylima ne tik vaikų, anūkų, bet ir 21 proanūkio.

„Visi gimė sveikutukai, anūkai gražūs, protingi, neina gatvėm žėbravot“, - Eltai sakė Prezidentės apdovanota mama, pagimdžiusi ir gražiai išauginusi 5 dukras ir 5 sūnus.

Kaip pasakojo O. Janulevičienė, ji tebegyvena savo mieluose namuose drauge su dviem dukromis: vyriausia, kuriai 70 metų, ir jaunėle.

Mama džiaugėsi, kad vyriausia jos dukra - stipri kaip ir ji. „Viena moteris klausė, ką valgau, kad taip gerai atrodau. Sakau, kad viską. Svarbu ant širdies akmenų nenešiot“, - juokėsi dzūkė.

Kaip sako pati O. Janulevičienė, ištekėjo nebejauna, 24 metų, ir 55 metus su vyru kartu gražiai gyveno, nesiskyrė, nesipyko.

„Vyras mylėjo mane, o aš jį. Kariuomenėje buvo trejus metus Moldavijoje, bet aš ten nevažiavau, nes lietuvė. Sakiau, kad čia mano namai, mano mamytė mylima, mano giminės kapai. Tada jau ištekėjusi buvau, vaikelį turėjau, bet sovietai nieko nežiūrėjo, paėmė vyrą trejiems metams į kariuomenę ir dar norėjo, kad liktų tarnaut, nes „ščyras“ buvo“, - pasakojo Prezidentės apdovanota daugiavaikė motina.

Pasak jos, vargo buvo tikrai daug. Kita vertus, vaikai vaikus padėjo auginti. Atsimena, kad iš darbo bėgdama dar eilėje prie duonos atstovėdavo.

„60 metų darbo stažą turiu, dirbau ir vaistinėje, ir 30 metų mokykloje padėjėja, skalbėja, valytoja, virėja. Kai išėjau į pensiją, prikalbino klebonas puošti ir prižiūrėti bažnyčią. Lipdžiau elnius, gulbes, gėles“, - prisimindama juokėsi O. Janulevičienė, ganyti pas ūkininkus pradėjusi vos 8 metų, nes duonos tais laikais reikėjo, mama viena buvo, neuždirbo.

Kaip Eltai sakė O. Janulevičienę į Prezidentūrą atlydėjusi dukra Vida Mikelionienė, ji yra penktas vaikas iš dešimties - pati vidurinė.

„Tokiam dideliam būryje buvo smagu augti. Visi buvo prižiūrėti, mylimi. Mūsų mama - mama iš didžiosios raidės. O pati gražiausia jos savybė - optimizmas: šiandien negerai, rytoj bus gerai. Tai visus sutaikantis žmogus, gyvenantis pagal principą, jei su tavimi blogai elgiasi, neatsilygink tuo pačiu“, - sakė V. Mikelionienė.

Kaip pridūrė 10 vaikų išauginusi O. Janulevičienė, kas į tave meta akmeniu, atgal mesk duonos.

Gražesnės dienos kaip pirmasis gegužės sekmadienis nėra, o mamos vardas - svarbiausias, kurį išmokstame pirmiausia. Taip pagerbdama 46 mamas, išauginusias 5 ir daugiau vaikų, trečiadienį sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Kiekviena išauginote labai daug vaikų, kiekvienas jų mums svarbus, kiekviena iš jūsų mums svarbi. Šiandien dėkojame, kad daug savo širdies laiko atidavėte savo vaikams ir dabar jie dalijasi šia meile su kitais“, - sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitės žodžiais, jai didelė garbė pasveikinti daugiavaikes mamas ir padėkoti už tai, kad yra ir buvo su meile šalia savo vaikų.

Kaip ir kasmet, prieš Motinos dieną Prezidentė Prezidentūroje pagerbė daugiavaikes mamas. Tarp apdovanotųjų - ir Seimo Pirmininko mama Regina Pranckietienė iš Kelmės rajono.

Iškilmingoje ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ teikimo ceremonijoje dalyvavo ne tik daug vaikų pagimdžiusios ir dorai išauginusios moterys iš visos Lietuvos, bet ir jų vaikai, anūkai, artimieji, kurie ne tik džiaugėsi, bet ir regimai didžiavosi savo mamomis.

Daugiavaikių motinų kandidatūras apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Respublikos Prezidentui teikė socialinės apsaugos ir darbo ministras. Pristatytųjų 2018 metų apdovanojimui ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ sąraše - 46 mamos. Joms įteiktos 290 eurų premijos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (18)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (10)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (12)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Kas penktas suaugęs susiduria su dažnai nepastebima problema: įprastas sutrikimas – daugybės ligų priežastis (42)

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, bent 1 iš 5 suaugusiųjų vargina...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (285)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

7 dalykai, kurių nepastebėjote karališkųjų vestuvių nuotraukose: slaptos detalės, įdomūs faktai ir duoklė Dianai

Nuo karališkųjų princo Harry ir Meghan Markle vestuvių jau praėjo beveik savaitė, tačiau...

Audringos abiturientų naktys: išnuomoti viešbučiai, pribloškiančios suknelės ir alkoholio paieškų maršrutai (207)

Vieni paskutines mokyklines šventes švenčia pompastiškai, kiti – kukliai, o treti traukia į...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (53)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientai pademonstravo paskutinio skambučio įvaizdžius (144)

Ketvirtadienio popietę paskutinio skambučio šventė vyko ir geriausia Lietuvos mokykla šįmet vėl...

Žinomų žmonių automobiliai turi vardus ir atspindi jų gyvenimo įpročius (31)

Ketvirtadienio vakarą žinomus žmones buvo galima sutikti ir automobilių švaros centro „Ainava"...