aA
Teisėjų garbės teismas (TGT) Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėjui Vilmantui Ambrulevičiui skyrė pastabą, informuoja Nacionalinė teismų administracija.
Vilmantas Ambrulevičius
Vilmantas Ambrulevičius
© DELFI montažas

Kaip pažymima pranešime, pastaba V. Ambrulevičiui skirta už Teisėjų etikos kodekse įtvirtinto pareigingumo principo reikalavimų pažeidimus.

„Už teismo sprendimo surašymą, jame paliekant rašybos bei aritmetikos klaidų, ir bylų nagrinėjimo proceso reikalavimų pažeidimus“, – nurodoma, kad teisėjas nesilaikė nustatyto atskirojo skundo pateikimo termino, priėmė papildomą sprendimą bylai jau esant apeliacinės instancijos teisme.

TGT sprendime konstatuota, kad drausmės byloje analizuotais atvejais „teisėjas V. Ambrulevičius aiškiai aplaidžiai atliko savo, kaip teisėjo, pareigas, nebuvo pakankamai pareigingas.“

Kitą teisėjui iškeltos drausmės bylos dalį nuspręsta nutraukti, nes joje dėstyti bylą iškėlusios Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) argumentai nepasitvirtino: išanalizavus surinktus duomenis nustatyta, kad teisėjas nedalyvavo per klaidą įvykusio bylos išsiuntimo į apeliacinės instancijos teismą procese, kurio inicijavimą TEDK laikė teisėjo atsakomybe.

Ne pirmą kartą prieš TGT stojusiam teisėjui skirta nuobauda – pastaba, nes byloje nenustatyta aplinkybių, dėl kurių reikėtų parinkti kitokias drausmines priemones.

„Teisėjas nurodė, kad iš esmės neginčija jo priimtame procesiniame sprendime padarytų rašybos netikslumų, dėl susidariusios situacijos gailisi, tačiau pažymėjo, kad jie negali būti vertinami kaip kartotiniai pažeidimai, kadangi jie kilę iš vienos ir tos pačios bylos <...>, teisėjas V. Ambrulevičius, nors ir nepakankamai savikritiškai vertina savo veiksmus, tačiau iš esmės pripažino padarytus pažeidimus“, – rašoma sprendime.

TGT skirta pastaba galioja vienerius metus nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos, o asmens byloje lieka įrašyta visam laikui.

Pažymėtina, kad TGT savo sprendimu atkreipia teisėjų dėmesį į teismo dokumentų rengimo procesą ir pabrėžia „kokybiško teismo sprendimo reikšmę bylos baigčiai ir teisingumui, jo svarbą proceso dalyviams ir pažymi, kad, be kitų, teismo sprendimo turiniui keliamų imperatyvių reikalavimų, teismo sprendimas turi turėti aiškią struktūrą ir formą, būti lingvistiškai ir teisiškai korektiškas, jis turi būti surašomas be kalbos ar rašybos klaidų, nuosekliai, vienu stiliumi“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Karas Ukrainoje. Okupantų vadavietei prie Chersono – HIMARS smūgis žiniasklaida: Ukraina gavo laišką su reikalavimais iš JAV

Antradienį Ukrainos Kryvyj Riho mieste, Dnipropetrovsko srityje, per perspėjimą dėl oro...

Po incidento Panevėžio mokykloje klasės draugai sukrėsti: moksleivės muštynes galėjo suplanuoti iš anksto (2)

Incidentas vienoje Panevėžio mokykloje šokiravo apskaičiuotu brutalumu. Vidury dienos, mokinių ir...

Kelionė vakariniu traukiniu Vilnius–Klaipėda virto tikru košmaru: keleiviai namus pasiekė tik kitą rytą situaciją pakomentavo „LTG Link“

Penktadienio vakarą Vilniuje gyvenanti Monika (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut....

Delfi Mokslas

Antarktidoje – dramatiški pokyčiai: mokslininkus sukrėtė iki šiol neregėti reiškiniai, kurių niekur kitur pasaulyje dar nėra buvę (1)

Kasmet Antarktidos žemynas tampa vis mažiau ir mažiau atpažįstamas, teigia mokslininkai, atlikę...

Rinkoms tikintis palūkanų mažinimo vasarą, Šimkus atkerta: nestatykime vežimo pirma arklio (1)

Rinkoms tikintis, kad bazinės palūkanų normos euro zonoje mažės kitų metų liepą, Lietuvos...

Aktorė Toma Razmislavičiūtė: reikėjo laiko, kad pamilčiau sūnų tokį, koks jis yra

Prieš penkerius metus Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorės Tomos Razmislavičiūtės...

Viengungišką butą po skyrybų remontuojantis Deividas Meškauskas: kartais vienam gera, bet ilgai taip būti negalėčiau

Atvykus į Deivido Meškausko namus, žinomas šokėjas iškart įspėja – nieko įspūdingo mums...

Kaliniams pavyko išsireikalauti tokias sąlygas, kokias įstatymas draudžia: skamba perspėjimai (11)

Kaliniams pavyko išsireikalauti tokias sąlygas, kokias draudžia įstatymas. Kalėjimų darbuotojai...

Žemaitaitis tvirtina įkūręs naują partiją

Dėl antisemitinių pareikšimų apkaltos procedūrų Seime sulaukęs parlamentaras Remigijus...

Blogėja Lietuvos ekonomikos prognozė kitiems metams: „amerikietiški kalneliai“ tęsiasi apskaičiavo sukrėtimų kainą (1)

Lietuvos ekonomikos augimas išlieka vangus ir šiemet šalies bendrasis šalies produktas ( BVP )...