aA
Europos Parlamente prasidėjo atostogos. Iki rugsėjo europarlamentarai veiks, ką nori: vieni ilsėsis prie jūros, kiti aktyviai leis laiką teniso korte ar ant motociklo, o treti – nesiruošia laiko švaistyti veltui – jie ruošis rinkimams į Europos Parlamentą, kurie vyks 2014 metų gegužę. Nepaisant to, kad Europos Parlamento nariai gauna solidų atlyginimą, kuris siekia 7 tūkst. eurų (apie 24 tūkst. litų) per mėnesį, Lietuvos europarlamentarai ši atostogų laikotarpį sieja ne su egzotiškais kraštais, o su gimtine.
Zigmantas Balčytis žaidžia lauko tenisą
© Asmeninio archyvo nuotr.

MyEP domėjosi, kaip vasarą planuoja leisti mūsų šalies atstovai.

Dėmesys šeimoms ir Žemaitijos krikšto iškilmėms

Po praėjusią savaitę Vilniuje praūžusios ES ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinės asamblėjos EuroLat, tik neseniai svečius išlydėjusi konservatorė Laima Andrikienė teigia liepos pabaigą praleisianti sostinėje. Planuose - darbo ataskaitos platinimas, birželio mėnesį Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos „Vertybės ir politika. Krikščioniškosios Europos šaknys“ medžiagos redagavimas ir apie tai rugsėjį ruošiama išleisti knyga.

Rugpjūtį parlamentarė numačiusi skirti mokslams. „Visi mano padėjėjai atostogaus, o aš tikriausiai keletą savaičių iki mėnesio pabaigos, kai nereikės vykti į posėdžius Briuselyje ir Strasbūre, skirsiu dar vienos užsienio kalbos mokymuisi. Būtinai dalyvausiu Žemaičių krikšto jubiliejaus iškilmėse Telšiuose rugpjūčio 4-ąją, į kurias esu pakviesta JE Telšių vyskupo Jono Borutos“,- atsakyme MyEP rašė L. Andrikienė.

Atostogų būtent Lietuvoje laukia ir jaunoji europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. „Bus ne vien poilsis, bet ir laikas tiems susitikimams, kuriuos vis atidėdavau dėl laiko stokos - su draugais, giminėmis. Taip pat kiti vasaros susitikimai, bendraminčių sąskrydžiai. Lankiausi ir TS-LKD vasaros sąskrydyje, ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje Ariogaloje taip pat planuoju būti. Skirsiu laiko ir pasiruošimui ateinačiam politiniam sezonui“,- lūkesčiais dalijasi parlamentarė.

Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė
Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Į Žemaitijos krikšto metines vykti ruošiasi ir konservatorius Vytautas Landsbergis. Nors politikas neplanuoja ruoštis rinkimams į Europos Parlamentą, vasara nusimato kupina renginių Lietuvoje, o vasaros pabaigoje parlamentaras dalyvaus Lietuvos Sąjūdžio mitingo minėjime prie Adomo Mickevičiaus paminklo, Laisvės dienos renginiuose.

Skaitinių laikas

Socialdemokratas Justas Paleckis planuoja tęsti savo atostogų Lietuvoje tradiciją ir ilsėtis Palangoje bei namuose Vilniuje.

„Turiu ne itin gerą įprotį – kai darbo Europos Parlamente metu nespėju perskaityti be pačių skubiausių dokumentų, reikšmingų publikacijų, atidedu visa tai ant rašomojo stalo. Per metus mano kambaryje Vilniuje susikaupia didžiulės krūvos ne tik ant stalo, bet ir ant palangės, lentynų. Ten pat atsiduria ir kelios dešimtys knygų – grožinės literatūros, memuarinės ir politinės - kurias tik pavartęs atidedu atostogoms. Tad vietoj poilsio tenka „eiti lažą“ - peržiūrėti atidėtus dokumentus bei publikacijas. Knygas skaitau su malonumu, tik ne visas spėju“,- prisipažįsta parlamentaras.

Reginių sąraše pasižymėjęs apsilankymą socialdemokratų jaunimo stovykloje, J. Paleckis teigia dalyvausiąs ir Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejaus šventėje. Politikas nemano apleisti ir šiųmetinės kultūros renginių sostinės Druskininkų - čia viliasi pamatyti Rimo Tumino vardo teatro festivalyje planuojamus parodyti spektaklius.

Justas Vincas Paleckis
Justas Vincas Paleckis
© DELFI / Tomas Vinickas

„Rinkimams į Europos Parlamentą ruošiuosi, nes man svarbu, kad juose gerai pasirodytų socialdemokratai. Aš pats vargu, ar kandidatuosiu – trečios kadencijos jau būtų per daug“,- svarsto J. Paleckis.

Rinkimuose dalyvauti ir tam rimtai ruoštis užsibrėžusi Vilija Blinkevičiūtė taip pat susitiks su socialdemokratų jaunimu. Jiems parlamentarė pristatys Europos piliečių metus.

„Šią vasarą tradiciškai atostogausiu gimtojoje Linkuvoje ir prie Baltijos jūros. Rugpjūčio mėnesį pradėsiu ruoštis Europos Parlamento rudens sesijai, kurioje reikės pristatyti mano rengiamą pranešimą apie socialinės apsaugos problemas,- planais dalijasi V. Blinkevičiūtė.

Varžysis su vėju

Vasarą mėgstamai sporto šakai laiko skirs socialdemokratas Zigmantas Balčytis. Politikas žais lauko tenisą, dalyvaus turnyruose. Į svečias šalis pasidairyti nevyks - politikas apsilankys didžiausiose šventėse, kaip teigė, tam suplanuoti visi vasaros savaitgaliai.

O štai frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“ vicepirmininkas Rolandas Paksas laukia gero oro. „Sportinė aviacija yra mano gyvenimo aistra, todėl net ir per atostogas ji turi privilegiją - su bičiuliais, tikrais mūsų akrobatinio skraidymo asais, stengiamės nepraleisti progos paskraidyti aeroklubo organizuojamose aviacijos šventėse visoje Lietuvoje. Be to, lėkti motociklu su vėju man taip pat didžiulis malonumas. Tikiuosi pilnai įkrauti bateriją naujam politiniam sezonui”,- pabrėžė R. Paksas.

Rolandas Paksas
Rolandas Paksas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovė Justina Vitkauskaitė-Bernard laisvas savaites skirs šeimai ir artimiesiems.

„Kadangi mano šeima yra ir Briuselyje, ir Lietuvoje, tai [laiką- aut. past.] teks derinti. Renginių iki pat šiolei buvo tikrai daug, nemažai nusimato ir rudenį, ypač turint omeny Lietuvos pirmininkavimą, tad rugpjūtį tiek Lietuvoje, tiek Briuselyje man, kaip ir daugeliui, norisi tiesiog ramiai atsipūsti, pasidžiaugti vasara, artimaisiais, draugais. Darbų yra visada ir bus visada, jei pats savęs nesustabdysi... O šiek tiek stabtelėti visuomet sveika, tiek sau pačiam, tiek dėl būsimų
darbų kokybės, tiek dėl artimųjų“, - dalijosi pastebėjimais Europos parlamento narė.

EP pirmininkas pasiners į 1913-ųju Europą

„Įsisupę į knygas“, - taip vienu sakiniu apibendrino Europos Parlamento informacijos biuras, pasiteiravęs parlamentarų, kaip šie praleisiantys vasaros atostogas.

Pats EP pirmininkas Martinas Schulzas rekomenduoja šių dienų vokiečių žurnalisto ir meno istoriko Floriano Illieso knygą „1913: šimtmečio vasara“( vok. 1913: Der Sommer des Jahrhunderts), supažindinančią su prieškarine Europa.

„Ši knyga – tai priminimas, kokia gali būti turtinga Europos kultūra, kai vyrauja bendradarbiavimas, atvirumas ir tolerancija. Drauge tai priminimas, koks trapus gali būti šis būvis ir kaip turime stengtis, kad jį išsaugotume, įskaitant ir bendrų institucijų, kurių tuomet neturėjome, pagalba“, - informacijos biurui sakė M. Schulzas.

Laukia darbai

Nors per vasaros pertrauką Europos Parlamente nevyks jokie oficialūs posėdžiai, informacijos biuras skelbia, kad darbai nesustos.

Tikimasi, kad europarlamentarai ruošis balsavimui dėl ilgalaikio biudžeto, bankų sąjungos kūrimo, asmens duomenų apsaugos reformos, tabako direktyvos ir paramos biodegalams ribojimo.

EP narių rudenį laukia balsavimas dėl ilgalaikį ES biudžetą įgyvendinančių teisės aktų, žemės ūkio politikos reformos, tabako direktyvos atnaujinimo ir paramos „maistiniams“ biodegalams ribojimo.
Jie taip pat spręs dėl naujų asmens duomenų apsaugos taisyklių ir pradės tyrimą dėl JAV šnipinėjimo programų, įskaitant „Prism“.

Be to, Europos Parlamento darbotvarkėje – bankų priežiūros ir pertvarkymo mechanizmų ES lygmeniu kūrimas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1221)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (13)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (35)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (52)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (6)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (214)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (6)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (9)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (103)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...