Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Eglė Kirpienė.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2021 metų vasarą atlikdami bausmę Marijampolės kalėjime, 32 metų A. B. ir M. P. neteisėtai įgijo, platino ir su tikslu platinti laikė didelį kiekį narkotinių medžiagų – 2,56 15 g metadono. Manoma, kad šie nuteistieji, veikdami grupėje su trečiuoju kaltinamuoju – 23 metų S. M., vykdė tyrimo metu nenustatyto asmens, nusikaltimo organizatoriaus, parengtą planą.

Kalėjimų departamento pareigūnams S. M. namuose Marijampolėje atlikus kratą, buvo rasta psichotropinės medžiagos – 9,79 g amfetamino, kurį buvo planuojama permesti į Marijampolės kalėjimo teritoriją.

Marijampolės apylinkės teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, visus tris kaltinamuosius pripažino kaltais.

A. B. ir M. P. teismas skyrė po 9 metus laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos įstaigoje. Subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta bausme, M. P. skirta 16 metų nelaisvės. Jų į nusikalstamą veiką įtrauktam S. M. teismas skyrė 2 metų laisvės apribojimo bausmę, pareigojant jį toliau dirbti ir uždraudė bendrauti su kaltinamaisiais A. B. ir M. P.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją