Vietoj gerai apmokamo darbo Norvegijos sostinės bare – klientų paieškos purvinose gatvėse, seksas už pinigus automobiliuose ir svetimuose namuose.
Rimantas Januškevičius
© DELFI

Su tokia realybe susidūrė dvi jaunos merginos, patikėjusios joms darbą užsienyje pasiūliusiais sąvadautojais. Nors jau ir praėjo septyneri metai po šio košmaro, nukentėjusiomis pripažintos lietuvaitės to iki šiol negali pamiršti.

Savo nuodėmes, dėl kurių net nesigailėjo, teko prisiminti ir merginas prostitutėmis pavertusiems sąvadautojams – Rolandas Sventickas ir Kęstutis Balčiūnas dar 2011 metais buvo nuteisti Norvegijoje, tuo metu Ukmergėje gyvenantis Rimantas Januškevičius nuosprendį išgirdo tik dabar. Jis nuteistas ne tik dėl merginų įtraukimo į prostituciją, pelnymosi iš jos, bet ir už tai, kad panaudojęs prievartą su jomis tenkino savo seksualinius poreikius.

Ne kartą teistą ukmergiškį teisėjai skaudžiai pamokė – nors Vilniaus apygardos teismas R. Januškevičiui skirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo, nes nusikaltimai buvo padaryti prieš septynerius metus, tačiau nukentėjusiųjų advokato apeliacinį skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad nusikaltėlis bausmę privalo atlikti pataisos namuose.

Ir net nesvarbu, kad nusikaltimai padaryti pakankamai seniai – R. Januškevičius buvo teistas tris kartus, jam ne kartą bausmės vykdymas buvo atidėtas, tačiau jis ir toliau darė nusikaltimus. Gyveno taip, kaip jam patinka, todėl dabar įkalinimo įstaigoje privalės praleisti 3 metus 8 mėnesius.

„R. Januškevičius yra linkęs pažeidinėti įstatymus, padaryti nusikaltimai nėra atsitiktinio pobūdžio ar nulemti išskirtinai nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, nuteistasis nėra linkęs keisti savo gyvenimo būdo iš esmės, ankstesni baudžiamieji procesai nuteistajam teigiamos įtakos neturėjo, taikytos bausmės ar tokie institutai kaip bausmės vykdymo atidėjimas, lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos jiems keliamų tikslų nepasiekė, todėl nėra pagrindo išvadai, jog bausmės tikslai bus pasiekti be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo“, – nurodė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai.

Pasak jų, jeigu būtų atidėtas R. Januškevičiui paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas, tuomet nebūtų užtikrinta bendroji ir specialioji nusikalstamų veikų prevencija, būtų pažeistas teisingumo principas.

Už grotų R. Januškevičių pasiuntęs teismas taip pat nutarė, kad nuteistasis nukentėjusiosioms privalės sumokėti po tūkstantį eurų neturtinei žalai atlyginti. Dar anksčiau teismas kitoje byloje iš jo ir kitų sąvadautojų yra priteisęs atlyginimą, kurį nukentėjusiosios merginos gavo dirbdamos prostitutėmos – visus pinigus vyrai pasiimdavo sau.

Jeigu neuždirbs pinigų, bus sumuštos

Bylos duomenimis buvo nustatyta, kad dar 2009 m. liepą R. Januškevičius, K. Balčiūnas ir R. Sventickas dvi merginas išvežė į Oslą. Čia joms buvo pažadėtas gerai apmokamas darbas bare.

Vyrų aukomis tapo merginos iš socialiai pažeidžiamų šeimų.

Tik Norvegijos sostinėje atsidūrusios merginos sužinojo, kad privalės teikti seksualines paslaugas. O kad būtų įtikinamiau, joms buvo prigrasinta, kad nebandytų priešintis – esą jie turi ryšių policijoje ir pasienio tarnyboje, todėl pabėgimo atveju jos bus surastos ir grąžintos.

Taip pat joms buvo pareikšta, kad jei besiversdamos prostitucija neuždirbs pinigų, tuomet bus stipriai sumuštos, o kad tai ne tušti žodžiai, viena mergina buvo sumušta. Ne tik kumščiais, bet ir diržu.

Lietuvaitės seksualines paslaugas privalėjo teikti tiesiog gatvėje – čia stovėdamos jos turėjo laukti su automobiliais privažiuojančių klientų. Kai kurie jas nusiveždavo į savo namus.

Taip viena mergina dirbo beveik du mėnesius, kita – tris.

Už seksualines paslaugas klientai turėjo mokėti sąvadautojų nustatytą atlyginimą – už oralinį seksą apie 60 eurų, už seksą automobilyje – apie 110, o namuose – beveik 170.

Per dieną jos privalėdavo aptarnauti po 2-4 klientus, o visus pinigus atiduoti sąvadautojams – joms buvo parūpinamos tik cigaretės, maistas, būstas ir telefono papildymo kortelės.

Prostitutėmis paverstos merginos taip pat privalėjo tenkinti sąvadautojo užgaidas – viena mergina buvo priversta R. Januškevičių du kartus patenkinti oraliniu būdu, o kita – net15 kartų lytiškai santykiauti bei tenkinti jo lytinę aistrą oraliniu būdu.

Nusikaltimai – lyg gyvenimo būdas

Nukentėjusiosioms merginoms teisme atstovavęs advokatas Dalius Povilius sako, kad lėlėmis paverstos merginos nusikalstamų veikų pasekmes jaučia iki šiol.

„R. Januškevičius siekė kuo ilgiau savo įtakoje išlaikyti nukentėjusiąsias ir tuo pačiu kuo ilgiau gauti turtinės naudos iš jų išnaudojimo, o nusikalstami veiksmai buvo nutraukti tik įsikišus teisėsaugos pareigūnams“, – bylą nagrinėjant teisme aiškino advokatas.

Pasak jo, R. Januškevičius – linkęs nusikalsti asmuo, kuriam nusikaltimai yra tapę gyvenimo būdu.

„Nukentėjusiosios, atvykusios į Norvegiją ir sužinojusios, kad vietoje padoraus darbo reikės teikti seksualines paslaugas, be to, jų atžvilgiu naudojant psichologinį smurtą, neabejotinai patyrė didelį stresą ir išgyvenimus“, – pažymėjo jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (65)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Orijus Gasanovas papasakojo, kaip Kūčias švenčia emigrantai Anglijoje (4)

Dieną Orijaus Gasanovo balsą galima girdėti radijo eteryje, o vakare jau matyti, kad jis su...

Turtuolių pamėgtoje saloje trokštančius aistringų nuotykių išduoda nekaltas ženklas (4)

Prancūzijos Polinezijoje aplankiau Taitį ir Borą Borą, tačiau didžiausią įspūdį paliko...

Incidentas Rusijos AE: padidėjusi radioaktyvioji tarša Lietuvai primena apie kitą problemą (1)

Versija, kad Rusijoje įvyko branduolinė avarija, atpuola, o Europoje radioaktyvumo padidėjimas...

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (335)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Į lietuviškos komedijos premjerą susibūrė žinomi veidai (13)

Trečiadienio vakarą sostinėje įvyko lietuviškos komedijos „Poilsiautojai: pavydo žaidynės“...

Vizažistė parodė, kaip per 10 minučių pasidaryti lengvą dieninį makiažą (12)

Ar dėl rytinio grožio ritualo iš tiesų reikia aukoti saldų miegą? „Unison Beauty Lab 1“...

Pirkėjai pasakė, ką mano apie savitarnos kasas (112)

Siekiant išsiaiškinti, kada ir kodėl pirkėjai renkasi savitarnos kasas, kokius jų privalumus...