Policija praneša, kad gegužės 12-osios pavakary bendrą priemonę organizavę pareigūnai kontroliavo transportą kelyje Kuršėnai-Mažeikiai. Akmenės rajone jie sustabdė patikrinti automobilį „VW Passat“ su priekaba, kurioje buvo vežamas karkasas valčiai transportuoti.

Iš pirmo žvilgsnio pareigūnai lyg ir nieko įtartino nepastebėjo. Tačiau jų naudojama spec. technika signalizavo apie įtartinas ertmes priekabos dugne. Kai pareigūnai atvėrė galinį priekabos bortą, jie išvydo slaptavietę su tvarkingai surikiuotomis kontrabandinėmis cigaretėmis.

3500 Rusijos banderolėmis pažymėtų pakelių „Winston Blue“ atsidūrė pareigūnų rankose. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais - 8800 eurų.

Automobilį vairavęs šiaulietis prisipažino, kad cigaretės skirtos Švedijos rinkai. Vykdamas su draugu į šią šalį uždarbiauti, šiaulietis sumanė užsidirbti dar ir iš nelegalios veiklos. Investavęs keletą tūkstančių eurų į šį krovinį, vyras tikėjosi didesnio nei dvigubo pelno. Deja. Dabar jam pradėta administracinė teisena.

Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, kai neteisėtai įsigytų ir gabenamų prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo dviejų tūkstančių aštuonių šimtų devyniasdešimt šešių iki penkių tūkstančių septynių šimtų devyniasdešimt dviejų eurų su šių prekių konfiskavimu. Taip pat yra reali grėsmė, kad gali būti konfiskuota ir gabenimo priemonė, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos.