aA
Už sistemingą savo buvusios merginos bauginimą, grasinimą nužudyti, sunkiai sužaloti sveikatą nuteistam 27-erių Panevėžio r. gyventojui T. D. Panevėžio apygardos teismas padidino bausmės vykdymo atidėjimo terminą – jaunam vyrui laikytis atokiau nuo buvusios draugės teks ne vienerius, bet trejus metus, praneša teismas.
© Shutterstock nuotr.

Pirmos instancijos teismas nustatė, kad 2017 m. lapkritį T. D. daug kartų skambino nukentėjusiajai telefonu ir grasino ją nužudyti, sužaloti ar kitaip pakenkti jai ir jos šeimai. Vyriškis ne kartą grasino buvusiai draugei, kad ji neteks darbo, bus persekiojama, pas ją namuose bus padėta narkotikų, kuriuos ras policija, vadino ją „nuliu“, „taikiniu“, kurį reikia sunaikinti.

Siekdamas įbauginti buvusią draugę kaltinamasis kartą nukirpo nukentėjusiosios namo laiptinės elektros skydinėje du laidus ir paliko buvusios draugės butą skendėti aklinoje tamsoje. Kitą kartą automobiliu privažiavęs prie nukentėjusiosios grasino susidoroti su ja taip, kad jos niekas neatpažins.

Teismas tokius T. D. veiksmus pripažino kaip sistemingą jaunos moters terorizavimą, grasinimą nužudyti, sunkiai sutrikdyti jos sveikatą. Pirmos instancijos teismas vyrui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo vieniems metams.

Kartu T. D. įpareigojo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dalyvauti elgesio pataisos programose, nesilankyti nukentėjusiosios darbo vietoje, gyvenamojoje vietoje ir šalia jos, neieškoti ryšių ir nebendrauti su nukentėjusiąja.

Apeliacinius skundus išnagrinėjusi apygardos teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas nepažeidė įstatymo vertindamas bylos įrodymus, pagrindė išvadas dėl T. D. kaltės, tinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą ir pagrįstai jį pripažino kaltu pagal kaltinime inkriminuotas veikas.

Tačiau, aukštesniojo teismo nuomone, apylinkės teismo nuteistajam T. D. skirtas minimalus vienų metų bausmės vykdymo atidėjimo terminas yra aiškiai per trumpas ir neatitinka bausmės vykdymo atidėjimo esmės.

Apygardos teismas pažymėjo, kad T. D. tyčia padarė apysunkį nusikaltimą, viso proceso metu neprisipažino nusikaltęs ir savo elgesio nevertino kritiškai. Teismo manymu, svarbu ir tai, kad T. D., nors ir laikomas neteistu (teistumai išnykę), praeityje jau buvo teistas ir už tyčinių nusikaltimų padarymą.

Dėl visų šių priežasčių teisėjų kolegija nusprendė taikyti T. D. maksimalų įstatyme numatytą bausmės vykdymo atidėjimo terminą – trejus metus, per kuriuos vyriškiui uždrausta bendrauti su buvusia drauge, lankytis jos darbo bei gyvenamojoje vietose ar netoliese.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (320)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

„Valstiečiai“ prezidento rinkimuose remia Nausėdą, „kad nelaimėtų Šimonytė“ papildyta 10:11 (18)

Ketvirtadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos valdyba priėmė sprendimą...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (10)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Paslaptingiausia Lietuvos pajūrio vieta: gamta atidengė visas sovietinės kariuomenės paslaptis (30)

„Sakoma, kad tropinėse džiunglėse civilizacijos ženklus gamta ne sunaikina, o juos tiesiog...

„The Times“: May gali atsistatydinti jau penktadienį (11)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atsistatydins šią savaitę, nes...

Rusijos keleivinis Тu-134 nebeskraidys

Lėktuvas Тu-134 – vienas iš populiariausių sovietinių lainerių – nutūpė po paskutinio...

Rado daugiau Nausėdos ir Šimonytės skirtumų: partiškumas – tik vienas iš jų (127)

Abu antrajame rinkimų ture esantys kandidatai į Prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas...

Kas turi būti mažo vaiko lėkštėje: dienos meniu, kuris patenkins net išrankiausius

Visa šeima kartu prie stalo – tai viena iš maloniausių dienos akimirkų daugelyje namų, ypač...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (82)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...