Nesvarbu, ar naudojate sudėtingą kelių etapų valymo procedūrą, ar tiesiog nusiplaunate duše, veido prausimas ir drėkinimas gali padėti jūsų odai atrodyti kuo geriau.

Tačiau kas iš mūsų dėl užmaršumo ar paprasčiausio nuovargio nėra atsigulusi į lovą su visu makiažo sluoksniu ir leidusi odai dėl to kentėti?

Kai kurie ekspertai įspėja, kad šis įprotis gali sukelti įvairių odos ir akių problemų.

Tačiau kiti sako, kad nerimas dėl miegojimo su makiažu yra perdėtas ir vargu ar verta dėl to nerimauti.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kas atsitinka, jei užmiegate su makiažu. Šiuo klausimu pasisako du dermatologai, kurių požiūriai labai skiriasi.

Miegojimas su makiažu gali pakenkti jūsų odai

Visuotinai sutariama, kad užmigti su makiažu negerai veido odai, ypač jei jūsų oda būna itin linkusi į aknę ar yra jautri.

„Jei eisite miegoti su makiažu, nukentės ir jūsų jautri oda, ir akys, – sako medicinos mokslų daktarė Anna Chacon. – Net ir ta „tik viena naktis“ gali sukelti daug problemų.“

Kitos galimos pasekmės? A. Chacon nurodo, kad dėl to gali atsirasti daugiau smulkių raukšlių, papilkėti oda, užsikimšti poros, taip pat galime dehidratuoti odą, nes praleidžiate naktinį drėkinamąjį kremą.

Eidamos miegoti su blakstienų tušu galite turėti problemų su akimis, mat užsikemša netoli blakstienų esanti riebalų liauka.

A. Chacon pasakojo „Best Life“, kad įprotis užmigti su makiažu gali sudirginti akis ir galbūt pabloginti regėjimą.

Iš tiesų viena moteris Australijoje, kuri prisipažino, kad per 25 metų naudojimo laikotarpį retai nuplaudavo blakstienų tušą naktį, pastebėjo, kad pigmentas persikėlė į viršutinį akies voką.

Ši siaubo istorija, kuria pirmiausia pasidalijo medicinos žurnalas „Ophthalmology“, o vėliau ir „Newsweek“, tapo svariu įspėjimu apie retą, bet galimą pavojų, susijusį su blakstienų tušu.

Kitokia nuomonė – miegoti su makiažu nėra didelė bėda

Nors, atrodo, protinga reguliariai prausti ir drėkinti veidą, vienas dermatologas ramina sakydamas, kad nepakenksite sau, jei to nepadarote naktį.

Tiesą sakant, ji teigia, kad užmigimas su makiažu gali turėti tik vieną tikėtiną pasekmę: „Bus nešvarus pagalvės užvalkalas.“

„Taip, yra daug dermatologų, kurie teigia, kad naktį paliktas makiažas užkemša poras, sukelia raukšles arba sensta oda. Tačiau tiesa ta, kad nėra jokių pagrįstų tyrimų, įrodančių šias išvadas“, – sako Fayne Frey, medicinos mokslų daktarė, dermatologė.

„Moterys visą dieną be jokių problemų naudoja makiažą, ir tik todėl, kad naktį atsigulame horizontaliai ir išjungiame šviesą, kažkodėl tas pats makiažas, kurio didžioji dalis tikriausiai jau nusitrynė, tampa kažkokia grėsme“, – sakė ji „Best Life“.

„Milijonai moterų kasnakt eina miegoti nenusivaliusios makiažo. Galiu lažintis, kad nežinote, kas jos tokios!“ – priduria ji.

Jei nenusivalote makiažo, būtinai išskalbkite pagalvės užvalkalą.

Kai kurie ekspertai teigia, kad nešvarus pagalvės užvalkalas pats gali turėti kenksmingų pasekmių odai, jei bus paliktas pakankamai ilgai.

Tai reiškia, kad gali prireikti dažniau skalbti, jei planuojate be pasekmių praleisti naktinę odos priežiūros procedūrą.

„Jei kitą dieną neskalbsite pagalvės užvalkalo ir paklodžių, rizikuojate atvirkštiniu būdu užteršti odą, todėl net jei galiausiai nusiprausite veidą prieš eidamos miegoti, to produkto likučiai jau bus ant pagalvės užvalkalo ir atsigulus vėl persiduos ant jūsų odos“, – „Glamour“ sakė medicinos mokslų daktarė Dendy Engelmann.

Atrodo, kad svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kas tinka jums ir jūsų odos tipui.

Naudodamos švelnų valiklį ir drėkinamąjį kremą – bent jau didžiąją laiko dalį – turėtumėte išlaikyti kasdienį švytėjimą be didelių trukdžių, kai jūsų rutina netikėtai pasikeičia.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės