aA
Vilniuje yra daug vietų, kur galima išgerti tikrai skanios, profesionalių baristų gaminamos kavos. Ar tai gali būti kasdienis malonumas, kai puodelis kavos kainuoja 2–3 EUR, jau kitas klausimas. Jei kartu dar užsisakysite ir desertą, bendra suma gali iššokti ir iki padoraus restorano pietų kainos.
© Asmeninio albumo nuotr.

Iki šiol aš abejojau ir dėl čia pateikiamų desertų kokybės – keistai atrodo, kad jie išstatyti greta submarinų ir kitokių sumušinių. Tačiau atėjo laikas patvirtinti arba sulaužyti šiuos stereotipus ir savo kailiu įsitikinti, ar šie desertai verti tikrų desertų vardo.

Taigi pastaruosius keturis savaitgalius iš eilės lankiausi skirtingose didžiausius kavos tinklus turinčiose kavinėse – „Caffeine“, „Vero Cafe“, „Caif Cafe“ bei „Huracan Coffee“ – ir testavau jų siūlomus desertus. Dalijuosi įspūdžiais, kas labiausiai patiko, o ko nerekomenduočiau net dėtis į burną.

„Instagram“ paskyros „Pauliusweets“ autorius Paulius Balčiukynas vykdo projektą „Skaniausi desertai mieste“, kurio metu kiekvieną savaitę lanko naujas vietas, labiausiai tinkamas pasmaližiauti, o savo mintimis dalijasi su DELFI Maistas skaitytojais.

„Caffeine“

View this post on Instagram

Kartais vieni skaniausių desertų būna visai šalia ir jų nepastebime🙈 Taip buvo ir šiandien aplankius vieną iš kavinių tinklų “Caffeine”☕️😏 Lietuviai tikrai turi skanią kavą, kaip ir logiška kad prie kavos ir desertai turėtų būti tinkami😜 Ačiū, bičiuliai kad paprotinot ir rekomendavot, artimiausiu metu apžvelgsiu ir kitas kavos vietas, panašu kad čia yra neatrastų gėrybių🍮⭐️ O kalbant apie šią kavinę, būtina paragauti tradicinio sūrio pyrago🍰 jis kaip tikra klasika - turi sodrų skonį, bet tuo pačiu ir tokį kuriuo nori mėgautis kiekvieną sekundę😎🙌 Negaila pagyrų ir morkų pyragui, kurio tiek purusis sluoksnis tiek pertipimai puikiai dera😉 jausmas toks lyg valgytim svečiuose pas mamą😜 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Vieta: @caffeinelt 🔝Sūrio pyragas🍰 2️⃣Morkų pyragas🥕 Desertų kaina: 1.40-2.30 EUR💶 Pateikimas: Įprastas Aptarnavimas: Šiltas🙋‍♀️ Asortimentas: 5 desertai Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 5 min.🕐 Pateikimas: apie 1 min.🕐 Vidutinės eilės👨‍👩‍👧‍👦

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Aug 18, 2018 at 10:04am PDT

Didžiausią kavos tinklą turinti kavinė išsiskiria tuo, kad konditeriją ir užkandžius gamina patys. Jų virtuvė/cechas vadinamas „Cookie Factory“.

Atvykęs į vieną centrinių Vilniaus vietų, Vokiečių g., radau 5 skirtingus desertų pasirinkimus. Nusipirkau klasikinį sūrio pyragą (porcijos kaina 2 EUR), morkų pyragą (2,20 EUR) ir karamelinį braunį (1,40 EUR). Nesitikėjau, bet visi desertai man patiko, o tai yra labai retas atvejis. Vis dėlto iš visų labiausiai išsiskyrė sūrio pyragas – nuo šiol jis man tapo nauju topu sūrio pyragų karalystėje.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Apie šį pyragą jau buvau sulaukęs ne vieno gero atsiliepimo ir iš savo „Instagram“ auditorijos, tad galiu drąsiai patikinti, kad desertas yra sodraus skonio, tiesiog tirpsta burnoje, tad nori mėgautis kiekvienu kąsniu.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Morkų pyragas priminė vaikystėje mamos gamintus pyragas. Jis lengvas ir turintis skanius pertepimus, net sunku patikėti, kad jame yra morkų. Karamelinis braunis man pasirodė šiek tiek nykokas savo skoniu, tačiau kartu ir neturėjo neskanių poskonių, taigi pagal kainą taip pat visai geras pasirinkimas.

Aplankyta kavinė „Caffeine“ įsikūrusi Vokiečių g. 18, Vilniuje.
Darbo laikas: 7:00–23:00, penktadieniais 7:00–24:00.

„Huracan Coffee“

View this post on Instagram

Išsirinkau šią nuotrauką kaip pirmąją tik tam, kad vėl nebūtų pirmoj rolėj sūrio/varškės pyragas😂🍰 Nuvykome į “Huracan coffe” išbandyti desertų, jausmai po viešnagės dvejopi, prisipažinsiu, kavą beveik visada renkuosi iš čia, nes ji man čia tiesiog gardžiausia☕️😏 bet šiandienai ne ji svarbiausia, tai kaipgi desertai?🧐🍮 Kanelės iš Prancūzijos (Bordo regiono)🇫🇷 tikrai buvo vienos skaniausių ragautų, bet papildomai labai stiprios emocijos nesukėlė, galbūt dėl to, kad šiaip šis desertas toli gražu nėra mano mėgiamiausias😋 Kas labiausiai iš čia patiko tai varškės pyragas - lengvas ir purus, bet vėlgi dėl jo nekeliaučiau iš kito miesto galo tik tam kad pasmaližiauti😂🙈 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Vieta: @huracancoffe 🔝Keptas varškės tortas🎂 2️⃣🇫🇷Bordo Kanelės🍮 Desertų kaina: 1.20-2.90 EUR💶 Pateikimas: Išskirtinis🍽 Aptarnavimas: Įprastas🙋‍♀️ Asortimentas: Skurdokas Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 1 min.🕐 Pateikimas: apie 5 min.🕐 Mažos eilės👨‍👩‍👧‍👦

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Aug 25, 2018 at 5:22am PDT

Prisipažinsiu, čia teikiama kava man asmeniškai yra skaniausia, todėl knietėjo įvertinti ir desertus. Šeimininkai teigia, kad kanelės į šią kavinę yra vežamos tiesiai iš Prancūzijos, iš Bordo regiono.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Taigi, kaip jau supratote, kanelių tikrai ragavome. Vienos kanelės kaina – 1,20 EUR, tikrai nepigu žinant, kokio dydžio šis desertas. Skonis buvo tikrai kitoks nei standartinių Lietuvoje parduodamų kanelių, nors ir nebuvo kažkas tokio, dėl ko norėčiau užsisakyti dar keletą jų išsinešti.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Antrasis užsisakytas desertas buvo juostelė „Opera“ (2,40 EUR). Jis priminė man viešbučiuose pateikiamus desertus, kurie ten būna tik dėl vaizdo, nes tiesiog reikia pateikti kažką saldaus. Visiškai neišsiskiriantis savo skoniu buvo ir pyragaitis „Lazdynas“ (2,90 EUR), norėjosi daugiau skonių, kad sukeltų bent kažkokią gerą emociją... Dar vienas ragautas skanėstas – keptas varškės tortas (2,40 EUR). Man jis tapo šios vietos favoritu – purus, ne per daug saldus ir toks, po kurio bent kiek pasisotini.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Be kavos, čia man dar labai patiko pats desertų pateikimas – jie vieninteliai iš kavos tinklų vietų išsiskiria nestandartinėmis permatomomis stiklinėmis lėkštėmis.

Aplankyta kavinė „Huracan Coffee“ įsikūrusi Vokiečių g. 18, Vilniuje.
Darbo laikas: 7:00–22:00.

„Caif Cafe“

View this post on Instagram

Taip keista kad šiandien rugsėjo 1 ir šeštadienis🗓😑 Nukeliavau į “Caif cafe”☕️ ir toks jausmas nors ir pietūs kad jis katik atsidarė, žmonių vos keletas, bet tai tikrai netrugdo atrasti naujų desertų😜 Taigi kalbant apie “caifo” desertus, buvau tikrai patenkintas, pasiėmiau daim pyragą, kuris man buvo smagus atradimas, jei dar neragavot, būtinai pabandykit,- skonis dieviškas, ypač jei esat šokolado fanai😇🍫 na o karamelizuotas sūrio pyragas, tiesiog tirpstantis burnoje, vienas iš mano naujų topų🍰😏 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Vieta: @caifcafe 🔝Sūrio pyragas🍰 2️⃣Daim pyragas🍮 Desertų kaina: 1.50-2.60 EUR💶 Pateikimas: Standartinis🍽 Aptarnavimas: Šiltas🙋‍♀️ Asortimentas: Vidutinis Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 1 min.🕐 Pateikimas: apie 2 min.🕐 Mažos eilės👨‍👩‍👧‍👦

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Sep 1, 2018 at 4:15am PDT

Čia desertai tiekiami iš daug skirtingų vietų, kurių, deja, šį kartą negalėsiu įvardinti, nes, pasirodo, tokios informacijos iš baristų sužinoti negalima.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasirinkau „Daim“ pyragą (2,10 EUR) ir sūrio pyragą (2,60 EUR). Ir mano skonio receptoriai džiaugėsi vėl! Tiek vienas, tiek kitas desertas buvo puikiai suderinti. „Daim“ man buvo kažkas naujo, nes jo iki šiol nebuvau ragavęs. Kiek žinau, tokio paties pavadinimo yra tiek saldainių, tiek batonėlių. Viršutinis šio pyrago sluoksnis su šokoladu ir riešutais buvo velniškai skanus.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Apie sūrio pyragą su karamelizuotu viršutiniu sluoksniu nėra ką per daug ir sakyti – tikrai sotus ir puikus pasirinkimas praskaidrinti dienai. Vienas iš mano naujų favoritų!

Aplankyta kavinė „Caif Cafe“ įsikūrusi Vokiečių g. 13, Vilniuje.
Darbo laikas: šiokiadieniais 7:30–22:00, savaitgaliais 9:00–22:00.

„Vero Cafe“

View this post on Instagram

Šiandien aplankiau ir ketvirtąją didžiųjų kavos tinklų kavinę “Vero coffee”, taigi išvados tokios kad desertų yra ir tokių kurie nustebino ir tokių kurių geriau būčia net neėmęs😂🙈 Didžiausias nusivylimas kad kavos kainos patapo tokios kaip desertų...😒 Atsiprašau, bet mokėti 3 EUR (virš 10 LT senaja valiuta) už tarkim kavą su pienu yra gerokai per daug😤 Turim tikrai skanią baristų gaminamą kavą, bet ji turėtų būti prieinama visiems o ne kaip koks prabangos dalykas☕️💶 O dabar grįškim prie desertų, šį kartą pasirinkau varškės pyragą, kuris buvo lengvas ir gaivus, tačiau tikrai nepaliko didelio įspūdžio, ir sūrio pyragas su bruknėmis, kuris vitrinoje atrodė velniškai gerai, kol neįsidiėjau kąsnio į burną ir jausmas buvo kaip valgyčiau didelį gumos gabalą, tikrai nerekomendučiau, kiek mačiau vitrinoje buvo ir “Kler e kler” eklerai, tai sekantį kartą juos ir rinkčiausi, nes žinau kad jie bent jau buvo skanūs😜 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Vieta: @verocafe 🔝Varškės pyragas🍰 Kaina: 2.30 EUR💶 Pateikimas: Standartinis🍽 Aptarnavimas: Šiltas🙋‍♀️ Asortimentas: Vidutinis Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 1 min.🕐 Pateikimas: apie 2 min.🕐 Mažos eilės👨‍👩‍👧‍👦 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Galbūt išbandėte naują kavinę ar atradote skanų desertą? Parašykite komentaruose arba PM😉

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Sep 9, 2018 at 8:10am PDT

Šią vietą vienintelę pasirinkau ne centre, o Savanorių pr., kur jau iš tolo matomas kvadratinis juodas pastatas su iškeltu „Vero Cafe“ puodeliu.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasirinkau sūrio pyragą su bruknėmis (2,25 EUR), kuris, kaip baristas paminėjo, yra tiekiamas iš „Auksinio padėklo“, bei keptą varškės pyragą (2,30 EUR), kuris tiekiamas iš „Kavos imperijos“. Pyragas su bruknėmis mane labai stipriai nuvylė, nes atrodė gerai, o skonis buvo labai blogas, konsistencija tokia, tartum, jis būtų guminis, tad valgydamas nejaučiau jokio malonumo. Varškės pyragas šiek tiek geresnis, lengvas, purus, bet nėra net ką lyginti su buvusiu „Caif Cafe“” arba „Caffeine“ sūrio pyragu.

Išragavo desertus populiariausiuose kavos tinkluose: štai kur slepiasi skaniausias sūrio pyragas
© Asmeninio albumo nuotr.

Mačiau, vitrinose buvo ir „Kler e Kler“ eklerų, tad kitą kartą čia verčiau pasirinkčiau juos.

Aplankyta kavinė „Vero Cafe“ įsikūrusi Savanorių pr. 6b, Vilniuje.
Darbo laikas: šiokiadieniais 7:30–21:00, savaitgaliais 9:00–21:00.

Mano skaniausių kavos tinklų desertų dešimtukas (porcijos kaina):

  1. „Caffeine“ klasikinis sūrio pyragas (2,00 EUR)
  2. „Caif Cafe“ sūrio pyragas (2,60 EUR)
  3. „Caffeine“ morkų pyragas (2,20 EUR)
  4. „Caif Cafe“ „Daim“ pyragas (2,10 EUR)
  5. „Huracan Coffee“ keptas varškės tortas (2,40 EUR)
  6. „Huracan Coffee“ kanelės (1,20 EUR)
  7. „Vero Cafe“ keptas varškės pyragas (2.30 EUR)
  8. „Caffeine“ karamelinis braunis (1,40 EUR)
  9. „Huracan Coffee“ pyragaitis „Lazdynas“ (2,90 EUR)
  10. „Vero Cafe“ sūrio pyragas su bruknėmis (2,25 EUR)
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pietų pertrauka bufetuke: už nelabai ypatingų durų atrado labai jaukią vietą pavalgyti (22)

Kaip tau pavyksta atrasti visas šias maitinimo vietas? Tai yra antras man dažniausiai užduodamas...

Užkalnis: kaip turi veikti restoranai, kad Lietuva būtų kaip Amerika (340)

Jei jūs abejojate, ar Lietuvos restoranai turi būti panašūs į Amerikos, tai jūs dar pakankamai...

Pietų pertrauka makaronų restorane: patirtį apkartino nemalonus personalo elgesys (78)

Būčiau nemandagi, jeigu savo pietų pertraukos apžvalgos nepradėčiau su naujametiniais...

Autentiška vieta pavalgyti: šį kartą neaplenksite net ir Ukmergės gatvės (42)

Lankantis po gastronomines madas diktuojančias sostines ar nuvykus į bet kurią išskirtine maisto...

Užkalnis: tegu į Lietuvą važiuoja kuo daugiau užsieniečių (389)

Sveiki, skaitytojai, su Naujaisiais metais, laimės ir geros sveikatos. Šioje apžvalgoje...

Top naujienos

Karbauskis dėl prezidento rinkimų turi ir abejonių: jei taip, tai turėsime problemą (45)

„Kandidatas, kurį mes patvirtinsime savo suvažiavime, taps Lietuvos Respublikos prezidentu“, -...

Linkevičius apie krizę Britanijoje: vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas , Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės...

Gyvai / Vanagas finišavo tarp TOP 5, Žala grįžo 11-as, Juknevičiui – vėl techninės problemos atnaujinta 20.13 val. (354)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Atostogauti ketinę lietuviai niršta: kelionių organizatoriai be perspėjimo atšaukė keliones (34)

Poilsines keliones į Tenerifę Ispanijoje nusipirkę lietuviai pasipiktino, kai gavo laiškus iš...

Britų parlamentas sprendžia premjerės likimą aklavietė dėl „Brexit“ toliau – nepramušama (21)

Didžiosios Britanijos parlamentas trečiadienio vakarą po ilgų debatų balsuoja dėl...

Atostogos lietuvių pamėgtoje saloje: maistas už centus ir pikantiški pasiūlymai gatvėje (61)

Balis – unikali Indonezijai priklausanti sala, kurią dabar renkasi kone visi, galintys keliauti...

Gyvai / Europos taurė: „Rytas“ – ALBA (18)

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai Europos taurės „Top-16“ etapo pirmąjį ratą baigia...

Santykių ekspertas Darius Ražauskas: neištikimam vyrui reikalinga „šoko terapija“

Su neištikimybe susiduria daugybė porų - vienos kaip mat išsiskiria, kitos bando lipdyti...

Į Vilnių pasižiūrėti Sirvydžio žaidimo atvyko pats „Raptors“ bosas (3)

Į jaunuosius krepšinio talentus besižvalgantis ESPN skautas Jonathanas Givony Europos taurės...

JK lietuvių bendruomenės pirmininkė: po tokio posūkio daug lietuvių rimtai susimąstė apie grįžimą į Lietuvą (291)

Didžiosios Britanijos parlamentui antradienį atmetus ministrės pirmininkės Theresos May su...