Pirmasis „Zoom“ teatro seansas, surengtas OKT/Vilniaus miesto teatro, praėjo itin sėkmingai. Jo metu buvo skaitoma kita M. Ivaškevičiaus pjesė „Kantas“. Transliaciją jau pamatė daugiau nei 12 tūkstančių žiūrovų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Alpulys“ – tai M. Ivaškevičiaus pjesė, kurią jis parašė pagal Svetlanos Aleksijevič 1989-ųjų knygą „Cinko berniukai“. Čia pasakojamos sovietų karo Afganistane paliestų žmonių istorijos, konkrečiai – Afganistano karo motinų liudijimai.

„Aleksijevič dokumentinėje knygoje buvo labai akcentuojamas alpulio momentas, alpsta visi, pradedant pačia autore, kuri praranda sąmonę, Afganistane pamačiusi, kaip renkami susprogusių kareivių „skutai“, ir baigiant kiekviena motina, kuri alpsta, gavusi žinią apie savo žuvusį sūnų. Pabandžiau įsivaizduoti, kad motinos „įkrenta“ į kažkokią sapnišką alpulio erdvę, kur jos kartu būna tarpinėje akimirkoje – tarsi jau žino, kad sūnaus nebėra, bet ne iki galo, egzistuoja sustabdytame laike. Kol jos alpulyje ir nespėjo išgirsti pranešimo apie faktą, tol sūnūs tarsi yra gyvi“, – teigia M. Ivaškevičius.

Tai jau ketvirtas bendras M. Ivaškevičiaus ir O. Koršunovo kūrybinis eksperimentas „Zoom“ platformoje. Pavasarį paskelbto karantino metu jie įgyvendino tarptautinius pjesių „Alpulys“ ir „Miegantys“ skaitymus „Zoom“, suvienijusius įvairių šalių aktorius ir visuomenininkus. Prieš porą savaičių įvyko jau minėto „Kanto“ premjera „Zoom“ platformoje Lietuvoje, vos prieš keletą dienų – Kinijoje, kartu su Pekino „Juodosios katės“ teatro aktoriais.

„Mariaus „Alpulys“ yra labai stipri ir jaudinanti pjesė apie karą Afganistane. Jei galima taip sakyti, ši pjesę yra labiau „zoominė“. Tad gruodžio 16 d. vakare laukiame visų „ant zoom’o“, – kviečia režisierius O. Koršunovas.

Tarp „Alpulio“ aktorių – gerai žinomi veidai. Tai Dainius Gavenonis, Rimantė Valiukaitė, Dalia Michelevičiūtė, Vitalija Mockevičiūtė, Jolanta Dapkūnaitė, Rasa Samuolytė, Diana Anevičiūtė, Airida Gintautaitė, Aldona Vilutytė, Marius Povilas Elijas Martynenko ir Alvydė Pikturnaitė.

M. Ivaškevičiaus pjesės „Alpulys“ skaitymas, režisuojamas O. Koršunovo – jau šiandien, gruodžio 16 d., 19 val. „Zoom“ platformoje. Tiesioginė transliacija žiūrovams vyks tiek „Zoom“ platformoje, tiek OKT/Vilniaus miesto teatro „Facebook“ paskyroje.

Daugiau informacijos rasite teatro tinklapyje internete okt.lt ir „Facebook“ paskyroje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės