Prancūzijoje kuriantis choreografas tyrinėjo priespaudą patyrusių Europos šalių patirtį, bandydamas suvokti, kaip visa tai veikia dabartinį žmonių gyvenimą. Kurdamas spektaklį choreografas gilinosi į istoriją, bendravo su menininkais ir kitais žmonėmis, siekdamas suprasti ir pajusti tautos ypatumus.

Nors spektaklis ir kalba apie priespaudos pasekmes visuomenėje, tuo pat metu pažadina mintis ir apie šiandienos monstrus, suteikiančius media kanalams vis naujos ir naujos medžiagos. Ne tik istorijoje, bet ir šiandien apstu pavyzdžių, kaip esantys valdžioje neišlaiko pusiausvyros ir tampa monstrais. Ir ne tik esantys valdžioje. Jau vaikų žaidimuose galime pastebėti daug negatyvių emocijų ir žiaurumo. Deja, kaip pastebi choreografas, ir užaugę mes nesiliaujame jų žaisti.

Kaip žmoguje gimsta vidinis monstras? Kodėl jis prabunda? Kodėl žiaurumas tampa norma? Kokia mūsų asmeninė pozicija? Kodėl žmonės, patyrę tiek daug žiaurumo ir priespaudos, ilgainiui pamiršta, ką teko išgyventi ir vėl brenda į tą pačią žiaurumo balą?

„Šokio aikštelė – tarsi mažas visuomenės modelis, kurioje vyksta galios žaidimai. Kaip juos nutraukti? Klausimas kiekvienam iš mūsų. Atsakymų neturiu. Tiesiog stoju į akistatą su realybe. Kraštutinai fiziškas, energetiškas spektaklis, girdomas prisiminimais ir kiekvieno asmenine patirtimi, tikiuosi, atitolins monstro, kuris miega mumyse, pabudinimą“, – sako choreografas S. Mathieu.

Po premjeros Kaune, trupė netrukus išvyks į Prancūziją. Lapkričio 19 d. šokio teatras „Aura“ spektaklio „Monstras“ premjerą pristatys tarptautiniame šokio festivalyje „Le neuf neuf“, Prancūzijoje.

Premjera įvyks VDU Didžiojoje salėje (Daukanto g. 28), Kaune.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją