Balandžio 21, 23–27 dienomis vyksiantis Lietuvoje didžiausias džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2015“ bus skirtas tiek festivalio, tiek Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.

Festivalis plečia savo ribas

Tiesa, „Kaunas Jazz 2015“ atidarymas prasidės balandžio 21 d. Taline, „Jazzkaar“ festivalyje, kur jubiliejinio atidarymo vėliavnešiu taps vieno talentingiausių jaunosios džiazo kartos būgnininko, tarptautinių konkursų laureato Ąžuolo Paulausko projektas „Evoliucija“. Nuo balandžio 23 d. festivalis persikels į Kauną, kuriame tradicinėmis iškilmėmis prasidės Kauno Rotušėje ir tęsis iki sekmadienio.

Festivalio gerbėjai turės išskirtinę galimybę išgirsti keletą atlikėjų, su kuriais 1991-aisiais „Kaunas Jazz“ pradėjo rašyti festivalio istoriją. Vienas jų – šveicarų gitaristas Heinzas Affolteris su programa „Acoustic Adventure“. Šio atlikėjo koncertai taip pat vyks Birštone ir Vilkaviškyje. Ne mažesnė staigmena festivalio gerbėjams – ištikimos festivalio bičiulės Arinos ir Kauno bigbendo specialus projektas, prisimenant pirmąjį festivalį 1991 metais.

Pasak festivalio meno vadovės Indrės Jučaitės, šiemet programoje yra paruošta daug specialių projektų, kuriuos atliks tokie muzikos virtuozai kaip Lenkijos pianistas Włodekas Pawlikas, kuris 2014-ųjų sausį tapo pirmuoju Lenkijos džiazo atlikėju, pelniusiu „Grammy“ statulėlę ar Tillas Brönneris – vienas ryškiausių Vokietijos džiazo scenos veikėjų, publikos gerbiamas ir laukiamas nuo Tokijo iki Niujorko. Baigiamajame koncerte „Žalgirio“ arenoje pasirodys vienas garsiausių pasaulyje džiazo atlikėjų Gregoris Porteris iš JAV, Vienybės aikštėje festivalio metu pasirodys bendras „G&G Sindikato“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bigbendo projektas. Nemažai išskirtinių pasirodymų džiazo gerbėjų laukia ir muzikiniame klube „Combo“. Ir tai tik maža dalis to, kas laukia „Kaunas Jazz“ gerbėjų.

Festivalis vienai dienai kelsis ir į Vilnių

Pirmadienį, balandžio 27 d. festivalis persikels į Vilnių, kur pasirodys jau anksčiau festivalyje matyta vokalistų grupė „Naturally 7“ iš JAV. Pastarieji atvyksta su šviežia naujiena – šių metų vasarį išleistu nauju albumu „Hidden In Plain Sight“

Pasak I. Jučaitės, likus 24 dienoms iki renginio pradžios, parduota daugiau kaip pusė visų bilietų. Todėl norintys apsilankyti išskirtiniuose festivalio koncertuose, turėtų iš anksto pasirūpinti bilietais. Tiesa, studentams yra taikoma 50 procentų nuolaida.

„Kaunas Jazz“ – pasaulinio lygio festivalis

Surengtoje spaudos konferencijoje „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas tvirtino, kad prieš 25-ius organizuojant pirmąjį festivalį, net svajoti nesvajojo, kad šis festivalis taps tokio mąsto renginiu: „Negalvojau, kad festivalis tiek išaugs, kad turėsime tokią plačią programą, su tokia gausybe talentingų muzikų ir festivalio mylėtojų, kurių gretos kasmet auga, ir auga ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“

Per dvidešimt ketverius metus „Kaunas Jazz“ festivalis tapo savotiška Kauno miesto vizitine kortele. Kauno senamiesčio draugijos valdybos pirmininkas Edmundas Kolevaitis teigė, kad net patys festivalio organizatoriai neįsivaizduoja, kokią svarbią reikšmę „Kaunas Jazz“ festivalis turi ne tik Kauno įvaizdžiui, bet ir čia besikuriančiam verslui.

„Mums, verslininkams, ypatingai svarbu, kad tokio aukšto lygio muzika skamba Kaune. Tai verčia kauniečius didžiuotis savo miestu, o Kauno svečius –sugrįžti čia vėl ir vėl. Festivalio organizatoriai atlieka didžiulį darbą garsindami Kauną ir keldami jo kultūrinį lygį“, – vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo E. Kolevaitis.

Kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui –  padėka

„Kaunas Jazz“ organizatoriai spaudos konferencijos metu už reikšmingą indėlį festivaliui, išreiškė padėką žymiam Lietuvos kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui. Vos prieš kelias dienas Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose prof. G. Kuprevičiui buvo įteikta 2014 metų Padėkos premija už muzikinės kūrybos teatrui visumą ir žanrinę įvairovę, o „Kaunas Jazz“ spaudos konferencijoje – festivalio vėliava, kurią įteikė pats J. Jučas. Festivalio sumanytojas paragino visus balandžio 24 d. atvykti į Kauno muziejaus sodelį ir pasiklausyti kompozitoriaus varpų džiazo muzikos koncerto.

Plėsis projektas „Džiazo gatvė“

Antrus metus iš eilės bus įgyvendinamas ir projektas „Džiazo gatvė“. Šiemet organizatoriai žada išplėsti šio projekto ribas ir pasiūlyti dar daugiau išskirtinių erdvių festivalio lankytojams. Šiemet Kauno centre vyks įvairūs koncertai, vaikų piešinių konkursas ir netgi netgi šokių dvikovos. Prie Kauno dramos teatro balandžio 26 d. vyks įvairių stilių gatvės šokio kovos, į kuriuos registracija prasidės nuo balandžio 1 d.

Vilniaus gatvėje, prie Architektų namų, vyks didžėjų pasirodymas. Čia pasirodys gerai žinomi Kauno ir Vilniaus didžėjai. Skambės soul, funk, acid jazz, hip hop muzika, grojama tik iš vinilinių plokštelių“, – teigė džiazo gatvės koordinatorius Mindaugas Ganiušauskas.

2014 m. festivalis „Kaunas Jazz“ sulaukęs apie 250 dalyvių, šiemet jau laukia net 300 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Šveicarijos, Lenkijos, Izraelio, Suomijos ir JAV. „Kaunas Jazz“ – didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt