Pirmajame „Final Four“ mače, kuris vyko apytuštėje Londono O2 arenoje, nugalėtojo titulą ginantis Pirėjo klubas dominavo ir šventė pelnytą pergalę. Naudingiausio šio sezono Eurolygos žaidėjo Vassilio Spanoulio vedama Graikijos komanda antrus metus iš eilės skaudžiai baudė Maskvos komandą lemiamų susitikimų metu.

CSKA strategas Ettore Messina su Maskvos klubu Eurolygą yra laimėjęs du kartus. Italijos krepšinio specialistas jau dešimtą kartą dalyvavo Eurolygos pusfinalio rungtynėse ir tik dabar patyrė pirmą nesėkmę.

Mačas prasidėjo rezultatyviu ir efektingu žaidimu. Maskvos komandoje gerai žaidė Sonny Weemsas, tačiau sutrikęs ilgokai atrodė pagrindinis įžaidėjas Milošas Teodosičius. CSKA dažnokai klydo ir sėkmingai kėlinio pabaigą sužaidę Pirėjo ekipos krepšininkai po pirmojo ketvirčio pirmavo rezultatu 24:17.

Pirėjo „Olympiacos“ ir antrajame kėlinyje nemažino apsukų. Įpusėjus kėlinukui jų persvarą pasiekė 12 taškų – 35:23.

Akivaizdžiai sutrikusios Rusijos komandos žvaigždės ir toliau vaikiškai klydo bei netaikliai atakavo. Pirmoje rungtynių pusėje po du baudų metimus iš eilės prametė M. Teodosičius, S. Weemsas, Nenadas Krstičius. Užsivedusi Pirėjo ekipa išsaugojo turėtą persvarą iki didžiosios pertraukos – 40:28.

CSKA laivas ir trečio kėlinio pradžioje smigo žemyn – po dviejų tikslių atakų Graikijos komanda pirmavo 45:28. Skirtingai nei pirmoje žaidimo pusėje, po pertraukos jau abi komandos sunkiai rinko taškus. Tyčine pražanga kėlinio viduryje baudžiamas „Olympiacos“ vidurio puolėjas G. Shermadinis. A. Kaunas baudų metimus pataikė, tačiau po to sekusi maskviečių ataka nebuvo rezultatyvi (45:34).

Maskvos ekipa trečiajame kėlinyje taškus rinko tik baudų metimais. Paskutinę kėlinio minutę P. Antičius smeigė tritaškį metimą ir prieš lemiamą ketvirtį Pirėjo komanda priekyje solidžiu 17 taškų skirtumu – 53:36.

Kai „Olympiacos“ persvara pasiekė 21 tašką, 32-ą mačo minutę pirmuosius taškus baudų metimais pagaliau pelnė vienas CSKA lyderių M. Teodosičius. Likus žaisti daugiau nei tris minutes M. Teodossičius gavo nesportinę pražangą ir taip baigė bene prasčiausią mačą savo karjeroje.

Graikijos komanda netikėtai lengvai rezultatu 69:52 įveikė prasčiausias sezono rungtynes sužaidusią CSKA komandą ir užsitikrino vietą Eurolygos finale.

Šiame sezone abi komandos žaidė pirmą kartą, tad tai buvo pirmoji akistata po dramatiško praėjusių metų finalo, kuomet „Olympiacos“ išplėšė sensacingą pergalę rezultatu 62:61.

Kitame pusfinalio mače penktadienį vakare kovoja dvi Ispanijos komandos - MadridoReal“ ir Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama „Barcelona“.

Rezultatas:

Pirėjo „Olympiacos“ - Maskvos CSKA - 69:52 (24:17, 16:11, 13:8, 16:16)

„Olympiacos“: Pero Antičius ir Kyle'as Hinesas - po 13 taškų, Vassilis Spanoulis ir Stratos Perperoglou - po 8, Acie'is Law ir Georgios Printezis - po 6.

CSKA: Sonny'is Weemsas - 13, Viktoras Chriapa - 11, Aleksandras Kaunas ir Aaronas Jacksonas - po 7, Milošas Teodosičius - 5.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (227)