Šeimininkų teisėmis žaidę, bet beveik visą laiką savo varžovus vijęsi „Ryto“ krepšininkai nusilenkė „Vilkams“ rezultatu 85:96 (17:28, 24:18, 17:26, 27:24) ir atsilieka 0-1.

Susitikimą itin sėkmingai pradėję „Vilkai“ jau pirmajame kėlinyje atitrūko dviženkliu skirtumu – 24:11. Tiesa, po pertraukėlės tarp ketvirčių išvadas padarę šeimininkai, pastūmėti Margirio Normanto ir Gyčio Radzevičiaus, spurtavo 11:0 bei išlygino rezultatą – 28:28. Visgi baigiantis pirmajai rungtynių daliai tritaškį smeigęs Rasheedas Sulaimonas vėl grąžino iniciatyvą į „Wolves“ rankas – 41:46.

Trečiame kėlinyje tritaškius laidė Arnas Beručka, Artūras Žagaras ir tas pats R. Sulaimonas, po ko „Ryto“ popieriai tapo visai prasti – 55:72. Nors praėjusių metų finalininkai paskutinėmis minutėmis sugebėjo pavojingai priartėti (81:86), lemiamu metu klydo Marcusas Fosteris, o R. Sulaimonas realizavo baudas – 85:96.

„Rytui“ koją šį kartą pakišo skylėta gynyba ir netaiklūs tolimi metimai – jų jie pataikė viso labo 6 iš 29 bandymų (21 proc.). Be to, dėl dviejų greitų pražangų ir dėl emocijų po jų gautos techninės vienas komandos lyderių M. Fosteris pirmoje mačo pusėje težaidė porą minučių.

Gytis Radzevičius pasižymėjo 16 taškų (7 atk. kam., 25 naudingumo balai), Justinas Gorhamas – 15 (9 atk. kam., 0/5 tritaškių), Martynas Echodas – 14, Margiris Normantas (3/16 metimai iš žaidimo, -1 naud. balas) ir M. Fosteris – po 11 taškų.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė R. Sulaimonas su 18 taškų. Regimantas Miniotas ir K. Žemaitis pridėjo po 13, o Christianas Mekowulu ir Jeffery Tayloras – po 11 taškų.

Ketvirtfinalyje rytiečiai 2-0 susitvarkė su Jonavos „CBet“, o „Vilkai“ 2-1 palaužė Klaipėdos „Neptūną“.

Reguliariajame sezone du kartus pajėgesnis buvo „Rytas“ (89:72 ir 99:83), sykį – „Wolves“ (84:74).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai finišavo antri, bet namų aikštės pranašumo pusfinalyje neturės – visi mačai vyks toje pačioje „Twinsbet“ arenoje. Antrasis susitikimas numatytas penktadienį.

Rungtynių eiga:

Pernai „Ryto“ vyrai finale apmaudžiai 2-3 nusileido Kauno „Žalgiriui“ ir prarado čempionų titulą. Tuo metu lygoje debiutavę „Vilkai“ netikėtai krito dar ketvirtfinalyje, kai 0-2 neatsilaikė prieš „CBet“.

Kitame pusfinalyje šiemet kaunasi „Žalgiris“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (kol kas ten – 1-0).