Į Uzbekiją lietuvės keliavo iš Rygos.

„Laikai patogūs, lėktuvai pilni, nes daug uzbekų dirba Lietuvoje“, – pažymėjo L. Bitėnienė.

Pasak jos, maršrutas Uzbekijoje buvo nuobodžiai tradicinis ir turistinis: iš Taškento skrido į Urgenčą aplankyti senovinę Chivą, iš ten traukiniais – į Bucharą, Samarkandą ir atgal į Taškentą.

„Tik atvykusios oro uoste nusipirkome 4 eurus kainavusią vietinę 60 GB SIM kortelę, kad galėtume naudotis pavežėjų programėlėmis, bet vis tiek negalėjome atsisiųsti jų iš „Apple store“ dėl sankcijų. Taksi paslaugos Uzbekijoje pigios, niekada nekilo nesusipratimų. Taksistai mėgsta skambinti ir pranešti, kad jau kažkur laukia“, – pasakojo lietuvė.

Laimos Bitėnienės kelionės akimirkos Uzbekijoje

Anot jos, Uzbekijoje geriausia turėti grynųjų – juos išsikeisti patogiausia bankuose. Tiesa, pastarieji savaitgaliais nedirba.

„O privatūs pinigų keitėjai kaip susitarę visur siūlė 12 tūkst. sumų už 1 dolerį. Tikrai geras keitimo kursas buvo atvykus pačiame oro uoste, tad geriausia tik atvykus išsigryninti pinigus. Atsiskaityti kortelėmis galima ne visur, o ir imamas mokestis – kartais labai nedidelis, o kartais gali siekti ir 1,5 proc. Bankomatų tinklas išvystytas labai plačiai“, – kalbėjo L. Bitėnienė.

Planuojantiems vykti į Uzbekiją Laima rekomendavo traukinio bilietus pirkti iš anksto, ypač, jei norima keliauti greitaisiais ar geresnės klasės traukiniais.

„Beje, geležinkelio stotyje patikra kaip oro uoste. Greitieji traukiniai (tarp Bucharos ir Taškento) greitesni nei Lietuvoje, patogūs, erdvūs. Iš Chivos į Bucharą važiavome pirmos klasės miegamajame vagone 2 vietų kupė. Labai patiko. Bet vagonas-restoranas nukėlė atgal į sovietmetį“, – kelionės įspūdžiais dalijosi lietuvė.

Laimos Bitėnienės kelionės akimirkos Uzbekijoje

Pasak jos, Uzbekija yra mėsos kraštas. Labai daug valgoma jautienos, avienos, taip pat nemažai vartojama plovo, pyragėlių, daržovių.

„Maistas pigus ir kokybiškas. Pietūs dviem su gėrimais kainuoja maždaug 10–15 dolerių (apie 9–14 eurų). Tiesa, alkoholio (pavyzdžiui, alaus) rasite ne visose maitinimo vietose. Jei baras yra neturistiniame rajone, alkoholio dažniausiai iš viso nėra“, – pasakojo L. Bitėnienė.

Uzbekai draugiški, mėgsta, kai juos fotografuoji ir kartu fotografuotis.

„Viešnagę palengvina, jei nors kiek supranti rusų kalbą, bet buvo vietų, kur vietiniai nekalbėjo rusiškai. Tada įmanoma ženklais susikalbėti angliškai“, – įspūdžiais dalijosi lietuvė.

Laimos Bitėnienės kelionės akimirkos Uzbekijoje

Uzbekijoje stebino įdomi vestuvių tradicija, kai jaunieji išeina pasivaikščioti po miestą.

„Tokį reiškinį stebėjome visur, kur tik buvome. Įdomu ir tai, kad vestuvės vyksta bet kurią dieną. Jaunieji vis dar tuokiasi sutarus tėvams – jokių ilgesnių draugysčių iki vestuvių, tik keli susimatymai“, – vietines tradicijas vardijo moteris.

Pasak jos, turistai Uzbekijoje labai laukiami, gerbiami. Nėra tokio įkyraus persekiojimo kaip Turkijoje ar Egipte, turguose galima derėtis kiek pavyks.

„Mano nuomone, kokybiškesni suvenyrai Bucharoje ir Chivoje, o Taškente jau daugiau kinų piguvos“, – pažymėjo lietuvė.

Laimos Bitėnienės kelionės akimirkos Uzbekijoje

Anot L. Bitėnienės, susiplanuoti kelionę į Uzbekiją tikrai labai paprasta, įvairiausios naudingos informacijos lengvai galima rasti internete.

„Šalis dar nėra masinio turizmo akiratyje, nors turistų tikrai nemažai, ypač daug prancūzų, ispanų, italų, korėjiečių, žinoma, rusų. Tikrai verta važiuoti į šią šalį jau dabar, ypač tiems, kuriems įdomi Rytų architektūra, spalvos“, – rekomendavo lietuvė.