1 Nagų lakas

Atsiradus odos priežiūros šaldytuvams, tapo įprasta manyti, kad bet kokią grožio priemonę reikia laikyti šaltai. Tačiau tai galioja ne viskam. Nors kai kurie ekspertai su tuo nesutinka, nagų lakas yra viena iš tokių prekių.

Nors daugelis mano, kad nagų lako laikymas šaldytuve padeda jam neprarasti spalvos, dėl šalčio jis kur kas greičiau sutirštėja. Tai reiškia, kad turėsite arba išmesti jį daug anksčiau, arba naudoti nagų lako skiediklį, kad galėtumėte jį vėl naudoti.

2 Lūpų dažai

Lūpų dažai yra dar vienas grožio produktas, kurio nederėtų dėti į šaldytuvą.

Tokių produktų, kaip lūpų dažai, sudedamosios dalys šaldytuve atsiskiria, o dėl kondensato jie gali prarasti drėgmę.

Vieną kartą padėję į šaldytuvą, privalote visada laikyti tą produktą šaldytuve, kitaip jis suges.

Jei turite lūpų dažų, kurie išsilydė nuo buvimo karštyje, galite trumpam įdėti juos į šaldytuvą, bet išimkite, kai tik jie vėl sukietės.

3 Aerozoliai

Šis maisto gaminimo purškalo buteliukai turėtų likti sandėliuke.

„Dėl žemos temperatūros slėgis skardinėje gali padidėti ir tapti lakus, todėl gali įvykti sprogimas“, – sako Antoni Singgeris, „Breezer Freezer“ įkūrėjas.

4 Tam tikri prieskoniai

Pasak Ryano Knollo, paslaugų namams bendrovės „Tidy Casa“ įkūrėjo, sojų padažas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių dalykų, kuriuos jis mato laikant šaldytuve ir kurių nereikėtų laikyti.

„Ant etiketės parašyta, kad jo negalima laikyti šaldytuve“, – pabrėžia jis.

„Food Network“ pažymi, kad dauguma aštriųjų padažų taip pat gali būti laikomi šaldytuve, nes juose esantis didelis acto kiekis apsaugo nuo bakterijų.

5 Kava

Jei kavą laikysite šaldytuve, ji ilgiau išliks šviežia, tiesa? Ne. Kaip aiškina kavos kompanija „Pact Coffee“, kava pritraukia drėgmę, todėl praranda savo skonį.

„Problema ne ta, kad jūsų šaldytuve (ar šaldiklyje) yra drėgmės, o temperatūros pokytis, kurį kava patiria įdedama į šaldytuvą ir išimama iš jo, dėl kurio susidaro kondensatas“, – aiškina kompanijos atstovai.

6 Baterijos

Kaip minėta, laikyti baterijas šaldytuve, kad jos ilgiau tarnautų, yra paplitusi klaidinga nuomonė.

Bendrovės „Panasonic“ teigimu, „nors šalta aplinka padeda išlaikyti baterijų veikimo laiką, šaldytuvuose ir šaldikliuose laikyti baterijas yra nesaugu.

Dėl drėgnos aplinkos ant akumuliatorių susidarys kondensatas. Tai savo ruožtu sukels rūdžių ar kitų pažeidimų“.

7 kepimo soda

Kai kuriais atvejais laikyti valgomąją sodą šaldytuve yra puiki idėja, nes ji sugeria nepageidaujamus kvapus ir neleidžia jiems susigerti į maistą.

Tačiau jei planuojate šią sodą naudoti kepiniams, verčiau laikykite ją spintelėje.

Valgomoji soda sugers šiuos šaldytuvo kvapus, o tai turės įtakos jūsų maisto skoniui.

Vietoj to būtinai turėkite atskirą indelį su kepimo soda, skirtą laikyti šaldytuve, o tą, kurią planuojate naudoti maisto gaminimui, laikykite sandariame inde.