aA
Kino ekranuose debiutavęs mažai žinomo amerikiečių režisieriaus Jameso Gunno filmas „Galaktikos sergėtojai“ į kino teatrus pasaulyje sutraukia vis daugiau žmonių. Vien per atidarymo savaitgalį JAV bilietų buvo parduota už daugiau nei 94 milijonus dolerių (241,9 mln. litų). Filmas tokio dėmesio sulaukė ne tik dėl įdomaus siužeto, gerų įvertinimų, bet ir dėl pagrindinio filmo vaidmens atlikėjo Chriso Pratto (35 m.) kūno transformacijos. Ruošdamasis filmavimui aktorius atsikratė kiek daugiau nei 27 kilogramų svorio.
Chrisas Prattas
© Scanpix

Per šešis mėnesius, rengdamasis pagrindiniam vaidmeniui filme „Galaktikos sergėtojai“, JAV aktorius Chrisas Prattas atsikratė daugiau kaip 27 kg svorio iš apkūnoko vyruko virto raumeningu gražuoliu.

Sunkus darbas ir jokio alkoholio

Tokiam įspūdingam rezultatui pasiekti Ch.Prattui prireikė šešių mėnesių. Didelis šių pastangų įvertinimas, pasak aktoriaus, buvo ir atsidūrimas ant dideliu tiražu pasaulyje leidžiamo žurnalo „Men‘s Fitness“ viršelio.

Tiesa, norėdamas atsikratyti tiek nereikalingų kilogramų, amerikietis privalėjo ne tik subalansuoti mitybą, bet ir visiškai atsisakyti alkoholio. Mat apskaičiuota, kad, pavyzdžiui, tik savaitgaliais šiek tiek išgeriantis žmogus gauna 308 papildomas kilokalorijas. Ką jau kalbėti apie audringesnius pasisėdėjimus su draugais ar vakarėlius.

Skaičiuojama, kad per vieną naktį žmogus gali sukaupti net 808 papildomas kilokalorijas. Dar blogiau, jei tokie vakarėliai pasikartoja dažnai. Tuomet kūno tobulinimą praktiškai galima pamiršti.

Garsaus dietologo Philo Goglia Ch.Prattui sudaryta mitybos programa neleido jokio alkoholio vartojimo, o asmeninio trenerio Duffio Gaverio penkių mėnesių programa susidėjo iš 4-6 savaitinių treniruočių: pirmus porą mėnesių kūnas buvo lavinamas kultūrizmo pratimais, vėliau jie vis įvairėjo, kol paskutinį mėnesį aktorius labai daug plaukiojo, važinėjo dviračiu kalnuotomis vietovėmis ir atliko greičio lavinimo pratimus. Pastarieji buvo skirti tam, kad aktorius atrodytų kuo liesesnis, mat, pasak D.Gaverio, aktorius to norėjo dėl kuo geresnio atitikimo filmo herojaus vaidmeniui.

Amžinos kūno transformacijos

Ch. Prattas taip su savo kūnu „žaidžia“ ne pirmą kartą, mat ruošdamasis vaidmenims filmuose „Žmogus, pakeitęs viską“ „Taikinys #1“ ir „Susižadėję penkerius metus“ jis bendrai priaugo ir numetė net apie 136 kilogramus. Svarbiausia, kad nei viename šių filmų jis neatliko pagrindinio vaidmens. Su „Galaktikos sergėtojais“ padėtis – visiškai skirtinga. Čia aktorius atlieka dar vaikystėje iš Žemės pagrobto nuotykių ieškotojo ir galaktikos platybėse skrajojančio lakūno Piterio Quillo vaidmenį. Šis filmo herojus suranda senovinį artefaktą, kuris, kaip paaiškėja kiek vėliau, ypač geidžiamas ir plačiai žinomo bei galingo piktadario Ronano.

Tad po truputį prasideda P.Quillo medžioklė, o supratęs, kad vienas apsisaugoti nepajėgs, jis pagalbos kreipiasi į labai keistus kompanionus: į medį panašų humanoidą, kalbantį meškėną, negailestingą, bet kerinčio grožio žudikę ir dar vieną veikėją. Be to, filmo herojus pradeda bijoti ne tik dėl savo, bet ir visos visatos likimo – paaiškėja, kad artefaktas gali nulemti jos ateitį. Atrodytų, kad tokios siužeto idėjos jau ne kartą girdėtos ar matytos, tačiau filmo įvertinimai kalba patys už save – internetinėje svetainėje imdb.com beveik 60 tūkst. žmonių filmą įvertino vidutiniu 8,8 balu, o rottentomatoes.com kritikai filmui duoda gana aukštą 7,7 balų įvertinimą.

Įvairiaspalvis aktoriaus gyvenimas

Tai, kad Ch.Prattas gaus vaidmenį žymios komiksų prekyba užsiimančios kompanijos „Marvel“ darbo ekranizacijoje, prieš gerą dešimtmetį turbūt negalėjo pagalvoti niekas. Aktorius gimė nedideliame Virdžinijos miestelyje Minesotos valstijoje, o užaugo Lake Stevenso mieste, Vašingtono valstijoje.

Čia jis susidomėjo imtynėmis, net užėmė penktą vietą valstijos imtynių čempionate. Vėliau aktorius mokėsi universitete, iš kur buvo išmestas, dirbo kuponų pardavėju ir striptizo šokėju, kol galiausiai tokią karjerą baigė atsidurdamas antroje pagal dydį Havajų valstijos saloje – Maui. Ten gyvenimas Ch.Prattui buvo ypač lengvas: vaikinas dirbo tik tiek, kad užtektų degalams, maistui ir žvejybos reikmenims.

Dėl nuomos rūpintis visiškai nereikėjo, mat Ch.Prattas gyveno paplūdimyje pastatytoje palapinėje. Čia jį atsitiktinai pastebėjo amerikiečių aktorė ir režisierė Rae Dawn Chong, kurios stalelį amerikietis aptarnavo vietiniame restorane. Ji pakvietė Ch. Prattą suvaidinti jos režisuojamame filme „Prakeiktasis. Trečia dalis“, kuris kritikų vėliau pavadintas vienu blogiausiu siaubo filmu kinematografijos istorijoje.

Karjeros laiptais Ch.Prattas kopė pamažu, vaidino įvairiuose televizijos serialuose.
Suvaidinęs „Galaktikos sergėtojuose“ aktorius pagaliau sulaukė pripažinimo – šių metų pavasario pradžioje Ch.Prattas laimėjo Nacionalinės kino teatrų savininkų asociacijos suteikiamą „CinemaCon“ apdovanojimą „Aktoriaus proveržio“ kategorijoje.

Tarp kitko

Chrisas Prattas 2009 metais vedė aktorę Anną Faris, su kuria 2012 metais susilaukė sūnaus.
Chrisas su žmona susipažino, kai jis prisipažino turįs negyvų vabalų kolekciją. Kas keisčiausia, Anna taip pat juos kolekcionuoja.
Naujausias būsimas aktoriaus vaidmuo – kitąmet pasirodysiančiame filme „Jūros periodo pasaulis“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (132)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (109)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (49)

Ploješčio miesto tuščios stadiono tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos,...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (588)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (19)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Lori Anne Allison - vienintelė moteris, sugebėjusi nutempti Johnny Deppą prie altoriaus: kas ji ir kodėl apie ją nekalbama?

Gerokai anksčiau, nei suvaidino kapitoną Sparrow ar policininką Tomą Hansoną, Johnny‘is Deppas...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (340)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (70)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (177)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...