Kalanetika – plastinės gimnastikos rūšis, sukurta susiejus baleto ir jogos elementus. Anot specialistų, ši mankšta – puikus būdas atjaunėti ir sumažinti svorį. Kalbama, kad ją praktikuoja ir Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos moterys bei daugelis Holivudo žvaigždžių.

Atsako kalanetikos trenerė Eglė Dagienė

- Kalanetika – tai švelnių judesių, lėto tempo mankšta, kurios pradininkė - amerikietė Calan Pinckney. Tai – šiek tiek jogos, šiek tiek baleto ir žiupsnis kiekvieno trenerio išminties bei kūrybiškumo.

Kalanetiką sudaro raumenų tvirtinimo ir tempimo pratimai, atliekami „pulsuojant“ labai maža amplitude – suspaudžiant arba tempiant raumenį.

Mankštos metu pakanka naudoti tik savo kūno svorį ir jėgą, bet gali būti naudojamos ir papildomos priemonės. Pratimams būdingi švelnūs, plastiški judesiai, nuoseklūs ir dailūs perėjimai iš pratimo į pratimą.

Galima sakyti, jog kalanetika tinka visiems, nes yra mažo intensyvumo ir, kaip minėjau, lėto tempo mankšta. Ji tinka įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir skirtingo pajėgumo žmonėms. Taip pat atskiri pratimai tinka besilaukiančioms ir moterims po gimdymo.

Atliekami naudingi pratimai dubens kaulams ir klubams. Kalanetika tinkama besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais. Ji padeda tiems, kas dirba sėdimą darbą, ar nori pakoreguoti savo kūno linijas. Tačiau turintiems rimtų sveikatos sutrikimų visada reikia pasitarti su savo gydytoju.

Pratimai daromi lėtai. Jie paprasti ir nesudėtingi. Todėl ši mankšta pasaulyje taip mėgstama tiek moterų, tiek vyrų. Nors tenka pripažinti, kad kalanetiką labiau praktikuoja dailiosios lyties atstovės. Ji neretai vadinama „moteriška mankšta“. Jei pratimai atliekami susikaupus ir nuoširdžiai, randi ramybę, susikaupimą, pagarbą savo kūnui, labiau įsiklausai į savo pojūčius, išmoksti laisvai ir ramiai kvėpuoti. Pratimuose daug plastikos, grakštumo, judesių švelnumo. Gal todėl labiau kalanetika mėgstama moterų.

Mankšta susideda iš trijų dalių: apšilimo, statinių pratimų, kurie sutvirtina raumenis ir tempimo pratimų, kurie atpalaiduoja kūną. Kiekvienas pratimas sukurtas taip, kad vienu metu dirba visi kūno raumenys.

Verta žinoti

Ši mankšta turi begalę privalumų. Kalanetikos metu lavinama ne tik jėga, lankstumas, ištvermė, bet ir koordinacija, pusiausvyra. Pagerinama laikysena, žmogus išmoksta labiau valdyti savo kūną, sustiprėja raumenys, žinoma, kartu, mažėja kūno svoris. Jei mankšta derinama su subalansuota mityba.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!