Mūsų kūnas – sudėtingas mechanizmas ir jis reaguoja ne tik į išorinius dirgiklius, bet ir į vidines įtampas. Nuolatinis stresas bei emocinis nuovargis kaupiasi kūne ir signalizuoja apie įtampą skausmais bei raumenų sąstingiu.
© Shutterstock nuotr.

„Goodlife“ jogos trenerė Sigita Baušytė taip pat primena: „Mūsų kūnas ir protas (sąmonė) – tai vienis, kai kenčia vienas, kitas taip pat reaguoja atitinkamai. Užspaustos emocijos niekur nedingsta, jos tampa kūną stingdančiais pančiais.“

Sigita siūlo mokytis jogos praktikos, nes anot jos, asanų pagalba galima ne tik lavinti kūno judesių arsenalą, bet ir nugalėti visas emocines įtampas.

Sigita mano, kad didžiausias mūsų priešas – nuolatinė orientaciją į tikslą. Visi mes turime susikūrę savo materialaus gyvenimo idealą, siekiame gerovės, komforto, tad save programuojame nuolatiniam tikslų kėlimui ir jų įgyvendinimui. Mūsų tikslu tampa ne tiesiog gyvenimas ir mėgavimasis šia akimirka, bet kažkur prieš mus nuolat šmėžuojantis tikslas. Atrodo, kad jį pasiekę būsime laimingi, tačiau po jo seka naujų tikslų virtinė. O tai, anot jogos mokytojos, yra pagrindinis streso bei įtampų šaltinis.

Joga bei kūno praktika mus moko gyventi čia ir dabar. „Neįtikėtina, bet reguliarus fizinis krūvis nuima stresą. Sėdint ant sofos ir tikintis, kad pasyvus poilsis padės pailsėti nuo įtampos, dažniausiai tą įtampą tik dar labiau padidina,“ – teigia Sigita.

Judant, mokant kūną naujų judesių ir tobulinant jau įvaldytas asanas mes išlaisviname kūną ir leidžiama energijai vėl nekliudomai tekėti taip atsikratydami įtampos. Susikoncentravus į judesio techniką bei kvėpavimą nėra kada galvoti apie nesėkmes ar laukinačius sudėtingus sprendimus – tam, kad asana pavyktų, turime būti čia ir dabar. Tad ilgainiui pailsi ir mūsų smegenys. Akivaizdus įrodymas – po valandos praktikos jūsų kūnas maloniai pavargęs, o galva lengva, mintys nuskaidrėjusios.

Sigita taip pat teigia, kad reguliari praktika moko kontroliuoti savo kūną, kvėpavimą sudėtingų judesių metu, o tai reiškia, kad mokomės kontroliuoti save stresinėse situacijose, galime jų išvengti ir taip tausojame sveikatą.

Be įsiklausymo į savo kūną, jo bei jo galimybių supratimo, savo minčių bei jausmų pažinimo jogos praktika bus nepilnavertė.

„Daryti, tiek, kiek šiandien leidžia kūnas, palikti neigiamus nusistatymus už durų, nesidairyti į kitus ir nevertinti savęs aplinkinių kontekste – štai kas svarbiausia jogos praktikos metu, beje, kaip ir gyvenime“, – reziumuoja Sigita.

Bet kokie fiziniai užsiėmimai skatina „laimės hormonų“ gamybą, o endorfinai automatiškai pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą. O laimė ir sveikata visada eina koja kojon – kuo jūs laimingesni, tuo sveikesni ir atvirkščiai. Sutikite, jaustis laimingu, kai kūnas nesijaučia sveikas – sunku. Tad joga – vienas iš būdų gerinti fizinę, dvasinę ir psichologinę sveikatą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis atrėžė Grybauskaitei: į prezidentūrą iki rinkimų kojos nekels (350)

„Valstiečių žaliųjų“ lyderis Ramūnas Karbauskis užbrėžė raudoną liniją santykiuose...

„Žalgirį“ premijomis motyvavęs Motiejūnas paslapčia pildo galimų naujokų sąrašą (13)

Neįtikėtinai sėkmingas „Žalgirio“ sezonas suteiks klubui tvirtą finansinį pagrindą, kuris...

Dalia Grybauskaitė – apie „paskolas dėžutėse“, VSD pažymas ir „Agroverslo“ susiliejimą su politika išskirtinis interviu (554)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad teisėsauga turi labai atsargiai galvoti, kokius slaptus...

VSD kreipėsi į prokuratūrą „dėl neteisėtai paviešintos žvalgybos informacijos“ (17)

Valstybės saugumo departamentas ( VSD ) trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl...

Medeina Čijauskaitė: gimdamos moterimis mes jau pralaimėjome gyvenimo loterijoje (158)

Justės ašaros byra ant kompiuterio klaviatūros. Aplink sėdintys kolegos nejaukiai muistosi, kelios...

Siūlo lygiuotis į Vokietiją ir Šiaurės Italiją: jei gali jie, kodėl negalėtume ir mes? (9)

Praėjusią savaitę nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Žiedinė ekonomika“ ir...

Šimašiaus ultimatumas Skverneliui: arba pritariat, arba nacionalinio stadiono nebus (273)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad per porą savaičių negavus Vyriausybės pritarimo,...

Pamatytas vaizdas sukrėtė skaitytoją: ar tik vaistinės darbuotojai nesityčioja iš neįgaliųjų?

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kurią papiktino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU...

Ruošiasi gydymo įstaigų pertvarkai: paslaugos nutols nuo pacientų? (103)

Vyriausybei trečiadienį nutarus Seimui teikti pataisas, kurios leistų optimizuoti gydymo įstaigų...

Ugniagesiai gelbėjo į melioracijos griovį nuvairavusį nelaimėlį (3)

Lazdijų rajone, Šadžiūnų kaime, į melioracijos griovį šalia užpelkėjusios Ilgio ežero...