Vieta, kur vyksta nuožmus karas tarp gamtos ir žmogaus: štai kaip ji atrodo iš paukščio skrydžio

 (25)
GRYNAS TV komanda lankosi Juodkrantės pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų perimvietėje. Pastarųjų šiuo metu čia yra įsikūrę daugiau negu 3 tūkst. porų. Jie čia augina savo jauniklius, kurie jau mankština sparnus ir ruošiasi palikti lizdus. Kelis, iškritusius iš jų, sutinkame ir pakelėje.
Kormoranų lizdai Kuršių nerjoje
© Stopkadras

Ši didžiųjų kormoranų kolonija – didžiausia ir seniausia, dar nuo XIX a. žinoma didžiųjų kormoranų perimvietė Lietuvoje. Šiuo metu siekiama koloniją sumažinti iki 2 – 2,5 tūkst.

Kormoranai Lietuvoje nesuprasti ir nemylimi. Paukščiai baidomi iš lizdų, buvo net drastiškų siūlymų šaudyti ir naikinti šiuos paukščius dėl jų daromos žalos miškams ir žvejams verslininkams.

Vaizdo reportaže kartu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Apsaugos ir tvarkymo skyriaus vyr. specialistu Laimučiu Budriu ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos skyriaus vyriausiąja specialiste Jūrate Zarankaite aiškinamės, kas didžiausi kormoranų priešininkai, kodėl šie paukščiai vis kažkam neįtinka. Kokią žalą, ar galbūt, priešingai, naudą aplinkai teikia šie paukščiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)