aA
Šį savaitgalį į Šiaulius vyks tie, kuriems katės kelia didelį žavesį. Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ bei Šiaulių felinologų klubas „Saulės katės“ žada parodyti ne tik išskirtinės išvaizdos kilmingas kates, tačiau ir „naminukes“, kurios savo išvaizda gali nustebinti net ir daug mačiusius.
Katės, kurias išvysite parodos metu
© DELFI montažas

Nuo rytietiškų gražuolių iki „skudurinės lėlės“

Pasak felinologų klubo „Saulės katės“ pirmininko Broniaus Gramavičiaus, kačių paroda Šiauliuose bus rengiama jau penkioliktą kartą. Šiauliečiai myli kates ir čia felinologų renginiai visuomet sulaukia didelio jų dėmesio. Pirmoji murkiančių „asabų“ paroda šiauliečius pakvietė dar 1996 metų pavasarį ir įsiminė tuo, kad norinčiųjų pamatyti kilmingas gražuoles buvo tiek daug, jog lauke nusidriekė ilga laukiančiųjų eilė...

Kaip ne kaip, būtent Šiauliuose pasaulį išvydo pirmoji lietuviškų „britukų“ vada – Britanijos trumpaplaukių kačių EC Syriam’s Kingo ir CH Syriam’s Sagittos palikuonys. Vėliau apie dešimtį metų Britanijos trumpaplaukės buvo pati populiariausia kačių veislė Lietuvoje. Šiuo metu populiarumo laurus šalyje perėmė Meino meškėnai.

Būtent Šiauliuose, o ne kur kitur, dabar jau Anapilin iškeliavusios didelės kačių mylėtojos farmacininkės Vandos Kavaliauskienės iniciatyva atidarytas ir vienintelis toks Lietuvoje ir Baltijos šalyse Katinų muziejus.

Parodos teisėjams talkins būrelis stiuartų, kurių pagrindinis uždavinys – laiku surasti ir pristatyti vertintojams reikiamą katę bei tinkamai ją pateikti – laikyti ant ištiestos rankos, jeigu katė dalyvauja atrankoje į konkursą. Manote, tai juokai? Organizatoriai užtikrina – tai netgi labai rimta.
Citata

Į saulės miestą su savo šeimininkais ketina atvykti beveik du šimtai kačių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos, Rusijos. Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentės Jurgitos Gustaitienės teigimu, paroda išskirtinė tuo, kad pirmą kartą į mūsų ūkanotą Lietuvą atkeliauja kačių iš saulėtosios Italijos. 

Gausiausiai artėjančioje Tarptautinėje kačių parodoje bus Meino meškėnų. Šiuo metu yra užregistruotos net 48 personos! Antros pagal skaičių – Britanijos trumpaplaukės katės (35), trečios – Norvegijos miškinės (9). Be išvardytų veislių, parodos svečiai galės pasidžiaugti grakščiomis rytietiškomis gražuolėmis – Abisinijos ir Rytų trumpaplaukėmis, išskirtinių spalvų Bengalijos katėmis, dar ne taip seniai mūsų krašte buvusiais raritetais (retenybėmis) – Amerikos garbanotosiomis katėmis. Taip pat bus galima išvysti septynias Birmos šventąsias kates (sakoma, jog tai šventas skaičius), septynis sfinksus ir septynis Sibiro katinus. Priminsiu, jog pastaroji veislė Tarptautinės felinologų federacijos (FIF’e) pripažinta dar ne taip seniai. Taigi triskart po septynis. 

Parodos lankytojai turės galimybę išvysti retą Nevos maskaradinę katę. Dvi katės užregistruotos ir atstovaus veislei gana keistu pavadinimu – skudurinė lėlė. Kuo ji ypatinga? Na, turbūt teks atvykti į parodą – juk geriau vieną kartą pamatyti, negu devynis kartus perskaityti.

Ant podiumo – 8 kg sverianti naminė katė

Parodos organizatoriai išduoda ir nedidelę paslaptį – parodoje dalyvaus ir dvi naminės katės. Viena, tiksliau, vienas iš jų – įspūdingo dydžio juodas žaliaakis, 8 kilogramus (!) sveriantis šiauliečio katinas, vardu Baris, dar meiliai pravardžiuojamas Barbarisu. Taigi parodos durys atviros ir naminėms katėms, kurios paprastai rungtyniauja savo klasėje ir kurios teikia džiaugsmo savo šeimininkams ne ką ne mažiau už tituluotąsias.

Gausų būrį murkiančių bei miaukiančių gražuolių apžiūrės bei įvertins į Šiaulius atvykstantys patyrę ekspertai iš Prancūzijos (Robert Lubrano), Šveicarijos (Alfred Wittich Soojarit), Lenkijos (Marek Chadaj), Suomijos (Carin Sahlberg) ir Čekijos (Martin Kabina).

Kas tie stiuartai?

Parodos teisėjams talkins būrelis stiuartų, kurių pagrindinis uždavinys – laiku surasti ir pristatyti vertintojams reikiamą katę bei tinkamai ją pateikti – laikyti ant ištiestos rankos, jeigu katė dalyvauja atrankoje į konkursą. Manote, tai juokai? Organizatoriai užtikrina – tai netgi labai rimta. Ypač tam, kuris laiko. Štai jau minėtieji Meino meškėnai gali sverti gerokai per dešimtį kilogramų, ypač kastratai – tai patys sunkiausi „egzemplioriai“ iš visos veislinių kačių pasaulio įvairovės. Paimkite kibirą vandens arba panašų svorį ir pabandykite laikyti ištiestoje rankoje. Kiek išlaikysite? O atranka gali trukti net pusvalandį... Taigi... Tačiau meilė katėms viską nugali, sunkumus – taip pat.

Parodos organizatoriai išduoda ir nedidelę paslaptį – parodoje dalyvaus ir dvi naminės katės. Viena, tiksliau, vienas iš jų – įspūdingo dydžio juodas žaliaakis, 8 kilogramus (!) sveriantis šiauliečio katinas, vardu Baris, dar meiliai pravardžiuojamas Barbarisu
Citata

Tradiciškai kiekvienos parodos dienai baigiantis bus rengiamas geriausios parodos katės „Best in Show“ konkursas. Skirtingai nei ankstesniais kartais, parodą papuoš jos akcentai – „Dvispalvių kačių šou“ ir „Mėlynų kačių šou“. Daugelis dar nežino, kodėl, jų nuomone, pilkas kates felinologai yra linkę vadinti mėlynomis? Manoma, kad šaknų reikėtų ieškoti XVIII–XIX amžiuje, kuomet pirkliai, siekdami sutaurinti audinių atspalvių pavadinimus, jiems sugalvodavo ir pritaikydavo gražiai skambančius žodžius. Netrukus anglų ponios tais gražiais vardais ėmė vadinti ir savo taip dievinamus augintinius.

Iš parodos galite grįžti su augintiniu

Dvi dienas paroda šurmuliuos Šiaulių arenoje, J. Jablonskio g. 16. Žiūrovai čia galės ne tik apžiūrėti, bet ir galbūt suteikti savo namus katėms, kurias ketina atvežti Gyvūnų globėjų asociacija. Tai dėl nevisad aiškių priežasčių prieglaudoje atsidūrusios katės, kuriomis yra pasirūpinta – jos neturi nei žarnyno, nei kailio parazitų, yra paskiepytos. Šioms katėms bandoma suteikti dar vieną galimybę susirasti namus ir mylinčius šeimininkus.

Kaip jau supratote, iš parodos galite grįžti su kate, tačiau tokį žingsnį turite labai gerai apgalvoti, apsvarstyti su namiškiais, ypač jeigu to prašo mažametis vaikas – gyvūnas nėra žaislas, jis turi savo poreikius, jam reikia globos ir rūpesčio. Ir tie penkiolika palaimos metų (tiek vidutiniškai gyvena katės) gali virsti nuolatiniu galvos skausmu tiek jums, tiek augintinei, jeigu sprendimą priimsite neatsakingai bei lengvabūdiškai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kėdainiškiai džiaugiasi neįprastu augintiniu: maistu prisijaukino lapę (35)

Į kaimuose esančius kiemus užsukančias pūstauodeges lapes jau galima vadinti kasdienybe, o ne...

Savaitgalį Žemaitijoje rengiamas šeimų festivalis: veiklomis stengiamasi supažindinti su gamta (5)

Šį šeštadienį (spalio 5 d.) Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – vyks...

Kvietė pažinti neatrastą skonį: sode augina neįprastas riešutmedžių rūšis (1)

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode vyko įdomioji pažintis su sodo kolekcijose...

Namuose laikome pavojų sveikatai keliančias atliekas: išvardijo, kur jomis galima atsikratyti (12)

Dažnai susiduriame su klausimais, ką daryti su po remonto likusiomis atliekomis. Įvairias...

Visuomenininkai nusprendė pamokyti aplinkosaugos politikos formuotojus: ar jūsų metodai tikrai veikia? (1)

Druskininkuose prasidėjo XVI konferencija-diskusijų forumas „ATLIEKŲ TVARKYMAS 2019“, kuriame...

Top naujienos

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas (88)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Prakalbo apie žemės kainų burbulo sprogimą: padėtis panaši, kaip buvo su butais prieš 10 metų (55)

Ūkininkai prakalbo apie tai, kad keletą metų iš eilės mažėjant ūkių pelningumui pradėjo...

Milžiniškas gaisras Alytuje: įvykio vietoje – įspūdingos ugniagesių pajėgos, liepsnoja didžiulis plotas (24)

Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Alytuje , Pramonės g. , dega pastatas. Ugniagesiai...

Rimvydas niekada rimtai nesirgo, kol neužpuolė gripo virusas: praėjus 6 metams nuo ligos, teko persodinti širdį (7)

Apie 2000-uosius metus paplito gripo forma, kuria sergant žmogui nepakyla temperatūra. „Tais...

JAV ir Kinijos santykiai nusirito iki neregėtų žemumų (43)

Praėjusi savaitė turėjo būti ta, per kurią JAV ir Kinijos derybos grįžo į vėžes, o abi...

JAV pareigūnai teigia, kad nebėra kliūčių Venckienės ekstradicijai (2)

JAV pareigūnai tvirtina, kad nebeliko kliūčių buvusios teisėjos Neringos Venckienės...

Iš Kinijos – nurodymas Vašingtonui (5)

Pekinas trečiadienį paragino Vašingtoną nebesikišti dėl Honkongo, JAV Atstovų Rūmams...

Pusantro kėlinio žaidęs Sabonis surinko dvigubą dublį debiutavo Goga Bitadze (4)

Indianos „Pacers“ ekipa dar viename priešsezoniniame mače namuose 111:119 (20:27, 28:24, 37:32,...

Karališkiesiems asmenims suteikti slapti kodiniai vardai: kai kas net nesupranta, kas skambina telefonu (12)

Karališkosios šeimos šaltinis atskleidė neįprastą karalienės kodinį vardą, praneša...