Lietuvos keliais ypač naktį važinėjantys vairuotojai turėtų būti atidesni - ant kelio gali pupsėti ežiai, - perspėja Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

Vasaros pabaigoje ūgtelėję spygliuočių jaunikliai traukia ieškoti naujų gyvenimo ir medžioklės plotų, kadangi, kaip ir žmonėms, vienoje šeimynoje gyventi tampa ankšta, reikia daugiau erdvės.

Prieš pradėdami kurti savarankišką gyvenimą ir prieš žiemos įmygį norėdami prikaupti daugiau atsarginių maisto medžiagų, ežiai šiuo metu aktyviai traukia į visas keturias pasaulio šalis. Labai dažnai ežių keliai kertasi su mūsų – žmonių, keliais, kuriais net ir naktimis nenutrūksta eismas, todėl neretai jauni žiopli ežiai papuola po automobilių ratais.

"Vairuodami automobilius būkime atidesni ir saugokime savo mažus, dažnai nepastebimus kaimynus, kurie saugo mūsų sodus ir laukus nuo nemažos dalies kenkėjų, o obuolius ėda tik pasakose", - sako Utenos aplinkosaugininkai.

Faktai:

Ežys, paprastasis ežys (lot. Erinaceus europaeus) – vabzdžiaėdžių (Insectivora) būrio gyvūnas, priklausantis ežinių (Erinaceidae) šeimai.

Kūnas 230–280 mm ilgio, nugara ir šonai apaugę trumpais tamsiais spygliais, ant pilvo yra gelsvi plaukai. Suaugęs ežys sveria 800–1200 g. Gimdo 3-8 plikus jauniklius, kuriems po kelių dienų užauga spygliai.

Gyvena miškų pakraščiuose, krūmuose, soduose, parkuose.

Ežiai yra naktiniai gyvūnai. Pasibaigus vegetaciniam sezonui, spalio – lapkričio mėn. užmiega žiemos miegu. Žiemos miego metu sulėtėja fiziologiniai procesai, kūno temperatūra nukrinta 5-6 laipsniais. Pavasarį, kylant temperatūrai kovo – balandžio mėnesiais širdis ima plakti tankiau. Prabunda, kai aplinkos temperatūra pakyla iki 15 laipsnių. Stipriai atšilus žiemos metu, taip pat gali prabusti. Gindamasis ežys susiriečia į spyglių kamuoliuką ir joks žvėris ar žmogus negali jo liesti.

Paplitęs visoje Europoje.