aA
Kuo garsiau rėksi apie savo meilę, tuo trumpiau truks, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako Eglė Daugėlaitė. Todėl, tikina žurnalistė, tai, kas šilčiausia, reikia pasilikti sau, o kiekvienas pats pasirenka, kiek nori atskleisti apie savo asmeninį gyvenimą.
Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė
Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Atrodo, kad visko norime greitai. Vieniems pavyksta greičiau, kitiems lėčiau. Dirbu vienoje vietoje aštuntus metus. Aš manau, kad dar esu įkalnėje, kalbant tiek apie šeimą, tiek apie darbą. Nemanau, kad viskas jau pasiekta. Būtų juokinga. Viskas pasiekta tada, kai rašai autobiografinę knygą, jau penkerius metus esi pensijoje“, – taip kalba LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja E. Daugėlaitė.

Už sėkmingos televizijos laidų vedėjos darbo slepiasi nutrūktgalviški išbandymai ir kasdieniai iššūkiai.

„Tos kuriozinės situacijos visus masina. Sulaukiu klausimų, tačiau virš galvos niekas nesusprogo, jokia lempa nenukrito, prieš eterį neteko išsitiesti visu ūgiu. Dažniau pasitaiko techninių nesklandumų, pavyzdžiui, streikuoja mikrofonas, tik pasibaigus laidai pamatai, kad pristatei pasakojimą ar siužetą su trukdžiu“, – pasakoja ji.

Išmoko prieš kameras judėti laisvai

E. Daugėlaitė, aštuonerius metus dirbanti rytinėje laidoje, jau priprato gyventi kitokiu, nei daugeliui yra įprasta, ritmu. Būdama studentė, nusprendė atlikti praktiką laidoje „Labas rytas, Lietuva“, vėliau skaitė spaudos apžvalgą, išbandė reporterės duoną: „Atsidūriau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje bei gavau pasiūlymą perimti laidos vedėjos vairą.“

Anot E. Daugėlaitės, pradžia informacinėje laidoje nebuvo lengva. Vien ką reiškia vesti laidą, kurioje turi kalbinti įvairių sričių specialistus, o temų spektras platus: nuo teisės iki kulinarijos.

Daugėlaitė atvirai apie darbą televizijoje: nuo sužvaigždėjimo išgelbėjo tėvai
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Laidos pabaigoje reikia įteikti prizus, o jie už penkių metrų. Tu jų nepasiėmei. Ir nėra nieko kito, kas tau juos paduotų. O juos turi pristatyti ir padovanoti. Ką darydavau anksčiau? Jaudinausi, laukdavau, kol rodys kolegą ir aš paslapčiomis nueisiu. Šiandien jaučiu laisvę, bekalbėdama galiu nueiti ir pasiimti. Nebebijau reaguoti kadre, suprantu, kad žiūrovams reikia to gyvumo, natūralumo. Mes visi esame žmonės, visi galime kažką pamiršti“, – tikina E. Daugėlaitė.

Profesionalios laidų vedėjos vardą užsitarnavusi E. Daugėlaitė neslepia, kad trijų valandų tiesioginis eteris – tikras iššūkis. Pasibaigus filmavimui, ji trumpam pasislepia nuo aplinkinių šurmulio ir pripažįsta, kad ramybę prisijaukinti reikėjo išmokti.

„Po tiesioginio eterio ar sudėtingo filmavimo mėgstu pabūti viena nors 15 minučių. Tada važiuoju toliau. Žinoma, turiu mėgstamų ritualų ir, kaip sakau, terapines drauges, su kurioms susitikus visada gera, miela“, – kalba ji.

Svarbiausi Lietuvos ir pasaulio įvykiai – E. Daugėlaitės rankose

Pernai laidų vedėjai buvo patikėtos svarbiausios Lietuvos ir pasaulio įvykių tiesioginės transliacijos: Karališkosios vestuvės, Lietuvos šimtmečio dainų šventė, Lietuvos balsų skelbimas „Eurovizijos“ finale, popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje. Pastarajam reikėjo didelės jėgų koncentracijos, bemiegių naktų ir daugiau nei pusmečio pasirengti.

Eglė Daugėlaitė
Eglė Daugėlaitė
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasak E. Daugėlaitės, gavusi siūlymą per televiziją vesti popiežiaus apsilankymo Lietuvoje transliaciją, pirmiausia turėjo atsisakyti vasaros atostogų ir mažiau laiko skirti šeimai.

„Niekas kitas už tave nepadarys, nepastovės. Niekam kitam tu neatiduosi, net ir skambučių visiems pašnekovams. Manau, kad svarbu su jais iš anksto pasišnekėti – čia jų temos, žinios, kurių tau reikia. Vien tam, kad vėliau ramiai sėdėčiau, nors viduje vis tiek kirbėjo nežinomybė, kaip nusileis lėktuvas, kaip pasitiks, ar prieis būtent tie numatyti svečiai – turi viską labai stebėti ir pažinti“, – prisimena E. Daugėlaitė.

Kita vertus, po svarbiausių televizijos transliacijų ji buvo įvertinta, pagirta ir pripažinta, gavo šimtus giriančių žinučių iš žiūrovų bei žinomų kolegų.

„Malonu, nes ne po kiekvienos transliacijos išgirsti, ypač iš kolegų, iš tų, kurie svarbūs, iš tų, į kuriuos kažkada žiūrėjai kaip į aukščiausią profesionalumo klasę. Labai gera buvo girdėti, mes nesidaliname komplimentais tarpusavyje. Retkarčiais būna, kai pasakome. Kai gaunu išlaikytą, išjaustą komplimentą, tada tikiu, kad jis tikras. Ir lygiai taip svarbu, kad būtų kritikos. Juk nėra taip viskas tobula, kaip gali nuskambėti“, – pasakoja laidų vedėja.

Nuo sužvaigždėjimo išgelbėjo tėvai

Dešimt metų E. Daugėlaitė lankė smuiko pamokas muzikos mokykloje, tapo ne vieno konkurso laureate. Sako, tuomet nuo ankstyvo sužvaigždėjimo ją išgelbėjo tėvai, išmokę esminių pamokų dar paauglystėje: „Niekada negali užmigti ant laurų. Mane tėtis to mokė nuo pat mažų dienų. Tai įsirėžė labai giliai. Mus visus turi girti už padarytus darbus.“

E. Daugėlaitė tiki, kad tikrasis aukso amžius jos karjeroje dar prieš akis. Ji sau kelia daugybę reikalavimų, moralinių kriterijų, kurie kitose profesijose galbūt net nebūtų sureikšminti.

Daugėlaitė atvirai apie darbą televizijoje: nuo sužvaigždėjimo išgelbėjo tėvai
© LRT

Televizininkai apie savo darbą gali kalbėti nesustodami, o štai apie asmeninį gyvenimą ir ji nedaugžodžiauja. Priežastis paprasta – jos sutuoktinio Dominyko, su kuriuo sukūrė šeimą prieš trejus metus, ir pačios E. Daugėlaitės požiūris.

„Kiek atskleisti apie savo asmeninį gyvenimą, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Vieniems yra svarbu pasakyti, man atrodo, kad kažkas turi likti tau pačiam. Ypač, jei taip galvoja ir antroji pusė. Į namus neįsileidi žurnalistų, nes to prašo antra pusė. Atskleisti visiems erdvę, kurioje gyveni – čia dar ir energetikos klausimas, juk ne visi gero linki.

Neduok Dieve, jei nepavyks santykiai. Aš visada linkusi sakyti, kuo garsiau rėksi apie savo meilę, tuo trumpiau truks. Aš tuo vadovaujuosi, tad pasilieku kas šilčiausia savo namų sienose“, – sako E. Daugėlaitė.

Naujametiniai linkėjimai tiek sau, tiek aplinkiniams

Dalykiška ir reikli sau televizijos laidų vedėja neslepia ir apie savo silpnybes bei laisvalaikį. Menas ir kulinarija yra tos kryptys, kuriomis E. Daugėlaitei būtų visai smalsu keliauti, kad ir kasdien.

„Man labai patinka atrasti naujas virtuves, dievinu indišką virtuvę, galėčiau valgyti dieną iš dienos, jaučiu, kad pamažu linkstame link naujų skonių atradimų. Smagu, kad yra tuo „sergančių“ ir gyvenančių žmonių Lietuvoje, iš kurių galima gauti puikių pamokų“, – tikina ji.

E. Daugėlaitė kalba ir naujais metais neketinanti mažinti tempo bei interesų. Kad ir kokie ypatingi jai buvo 2018 m., kad ir kaip stipriai įsirėžė į širdį, Naujiesiems ji sau turi ko palinkėti.

„Palinkėčiau nesustoti ir neužmigti nei ant laurų, nei ant pagyrų, nei patogioje situacijoje. Tai galioja visiems. Tiesiog rasti savo varikliuką ir judėti į priekį. Aš linkėčiau dar sėkmingesnių metų visiems. Kad būtų, ką atsiminti ir papasakoti anūkams. Svarbiausia sveikata, tai, ko ne vienas iš mūsų nenusipirksime ir neužsidirbsime“, – vardija E. Daugėlaitė.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Daugiau – laidos įraše.

www.lrt.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000
Lina Širvinskienė | D+ nariams

Palmira Galkontaitė – apie darbą ir santuoką: gyvenimas jokių garantijų nedalija (12)

Palmira Galkontaitė televizijoje dirbo daugiau nei trisdešimt metų, tačiau prieš metus jos...

Pajutusi savo pašaukimą, Lina išdrįso kardinaliai pakeisti profesiją: kortas sumaišė netikėtai užklupusi nelaimė (5)

Pakeisti profesiją nėra lengva. Ypač jei nauja darbo sritis reikalauja išskirtinio profesinio...

Mikroskopą iškeitė į tiltus – statybos inžinierė Erika pasakoja apie vieną retesnių profesijų pasaulyje (10)

Esame pratę, jog dažniausiai inžinieriaus specialybę renkasi vyriškos lyties atstovai. Tačiau...

Programuotoja Diana – erzina skirstantys darbus į moteriškus ir vyriškus: ne plytas kilnoju, smegenimis dirbu (42)

Pabradėje gimusi ir augusi Diana Grochovskytė – programuotoja, tačiau jos istorija griauna ne...

Lina Širvinskienė | D+ nariams

Kas iš tiesų vyksta per karjeros konsultacijas: čia sprendimų ieško ir vadovai, ir išgyvenantys asmenines krizes (2)

Karjeros konsultantas – Lietuvoje palyginti nauja profesija. Dauguma tikriausiai mano, kad šie...

Top naujienos

Armėnijos gynybos ministerija skelbia apie 200 Azerbaidžano karių žūtį Karabache atnaujinta 21:33 (1206)

Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos prarado apie 200 karių per sekmadienį įsiplieskusias...

Baltarusija tebuvo pradžia: JAV ir Kremlius šalia Lietuvos atverčia kortas – kas sumirksės pirmas (608)

Nenorime, kad kiltų karas. Tokią retoriką pastarosiomis savaitėmis pasirinkęs Baltarusijos...

Gydytoja įspėjo: padidėjęs kūno plaukuotumas gali būti ligos požymis (27)

Padidėjęs kūno plaukuotumas ne tik gadina bendrą estetinį vaizdą, bet ir gali signalizuoti apie...

Rekordų savaitė baigėsi: pirmadienį šiluma jau nelepins (13)

Labai šilta, nemažai šilumos rekordų pasiekusi savaitė baigėsi. Su tam tikromis išlygomis...

Prieš Eurolygos debiutą pamoką gavęs Schilleris atskleidė, kas neramina jį labiausiai (47)

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą netikėtai padovanodamas pirmąją...

Vietoje buto – į namą: kodėl senų namų nuperkama tiek pat kiek naujų? (73)

Karantino pamokos paspartino ryškią pastarųjų metų tendenciją – rinktis ne kuklų butą netoli...

Skirmantas Malinauskas įvertino Seimo rinkimus: žmonės labai atsargiai reaguoja į tuos, kurie yra protingesni už juos (122)

Į Seimą veržiasi beveik 2000 įvairiausių piliečių. Kas akylai stebi debatus, gali pastebėti,...

Savickas dvejoja, ar sulaukęs įtarimų greitųjų testų byloje, atsisakytų Seimo nario mandato (109)

Greitųjų COVID-19 testų skandalo epicentre atsidūręs Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas...

Su vėjeliu startavusi „Barcelona“ sutriuškino „Villarreal“, Suarezas įspūdingai debiutavo Madride

Ispanijos „La Liga“ futbolo pirmenybėse sekmadienį sužaisti šeši susitikimai. Pirmąsias...

Atlikėja Mia nebuvo įleista į naktinį klubą, kuriame koncertavo su buvusiu jos vyru romantiškus santykius puoselėjanti Goda Alijeva (71)

Nesutarimai tarp grupės „69 danguje“ narės Godos Alijevos ir atlikėjos Mios įgauna pagreitį...

|Maža didelių žinių kaina