Koronavirusas žlugdo įprastą verslo ritmą. Prisitaikyti prie naujų aplinkybių, perkelti darbo aplinką į namus, išmokti susikaupti ir organizuoti darbus per atstumą, pradėti naudotis vaizdo konferencijomis internetu, ko anksčiau galbūt neteko išbandyti – tai tik dalis naujovių, su kuriomis šiandien susiduria daugelis žmonių, priverstų dirbti iš namų. Dar didesni iššūkiai teko tėvams, auginantiems mažamečius vaikus, rašoma pranešime spaudai.
„Efektyviai dirbti iš namų šalia vaikų – tikras lyderystės iššūkis tėvams“, - teigia tarptautinės personalo valdymo ir atrankų kompanijos „Soprana Personnel International“ vadovė Diana Blažaitienė.
Kaip pasiruošti darbui iš namų, kuris gali tęstis ne tik dvi savaites, bet ir gerokai ilgesnį laiką.
„Būtinai aptarkite su savo vadovu kasdienes darbo užduotis, tikslus, lūkesčius, kokių rezultatų iš jūsų tikimasi, pasitarkite, kaip juos pasiekti, kada ir kaip turėsite atsiskaityti. Jei susiduriate su nenumatytomis problemomis, pavyzdžiui, pakilo vaikui temperatūra, todėl jis tapo irzlesnis ir sunkiau sukalbamas, dirbti tapo sunkiau, pasikalbėkite su vadovu. Atviras ir nuoširdus prisipažinimas – daug geriau nei išsisukinėjimas. Nuoširdus pokalbis sustiprina pasitikėjimą ir santykius. Galbūt jūsų vadovas perskirstys užduotis, kad nenukentėtų darbo kokybė“, - pataria D. Blažaitienė.
Pasidalinkite darbus su sutuoktiniu
Gyvenant karantino režime, svarbu bendradarbiauti ir su savo sutuoktiniu. Paprašykite jo pagalbos – pasidalinkite įsipareigojimus. Valgio gaminimas, užsiėmimai su vaikais, namų tvarkymas, drabužių skalbimas ir kiti namų ruošos darbai užima daug laiko. Todėl bent dalinis šios naštos palengvinimas atlaisvins „kitas rankas“ – galėsite ramiau padirbėti.
„Svarbu su savo sutuoktiniu pasikalbėti, pasiskirstyti užduotis ir susitarti aiškiai kaip ir su viršininku, kad nebūtų nesusipratimų, jog kažkuris tikėjosi, kad tą darbą padarys kitas. Stenkitės namuose išlaikyti ramybę, santarvę ir darbo efektyvumas nenukentės“, - pataria D. Blažaitienė.
Jei namuose turite vyresnių vaikų, jiems taip pat duokite užduočių: nuvalyti dulkes, išplauti indus, iškepti šeimai blynų ar pamokyti mažesnį broliuką ar sesutę skaičiuoti, skaityti, piešti.
„Jiems tai bus puiki atsakomybės ugdymo patirtis, jie jausis įvertinti ir laimingi, galėdami padėti jums,“ – pataria D. Blažaitienė.
Ribokite vaikų laiką prie ekranų
Vienas lengviausių būdų tėvams – įjungti vaikams filmukus per televizorių ar planšetes, tuomet bent kurį laiką namie bus tyla ir suaugusieji galės ramiai dirbti. Tačiau svarbu iš anksto susitarti su vaikais, kiek laiko ta pramoga gali tęstis – ribokite laiką prie ekranų.
Jei neturite namuose pakankamai kompiuterių ir planšečių, teks pasiskirstyti laiką efektyviai.
Mažesniems vaikams paaiškinkite, kad jums reikia dirbti, todėl jie negalės visą dieną žiūrėti filmukų. Vyresniems vaikams priminkite, kad iš jų tikitės supratingumo, kad jie naudosis technologijomis tik atlikdami namų darbus.
„Kitas svarbus dalykas, į ką būtina atkreipti dėmesį, įvertinkite savo interneto spartą ir technines galimybes. Jei turite vaizdo konferencijos skambutį, o jūsų vaikai žiūri per internetą filmą, ar pakaks interneto ryšio spartos kokybiškam darbo pokalbiui,“ – pataria vadovė.
Karantino sąlygomis dirbantys tėvai gali pasinaudoti galimybe pasikalbėti su vaikais apie atsakomybes, apie tai, kas gyvenime svarbiausia, kaip rūpintis šeima, seneliais, ir kaip galima kartu dirbti kaip komanda.
„Šio išbandymo metu galime išmokyti savo vaikus svarbių pamokų apie tai, kas iš tikrųjų gyvenime svarbiausia“, - sako D. Blažaitienė.
Vaikams sugalvokite veiklas
Nesvarbu, kur dirbate – ar biure, ar namuose – rekomenduojama kas valandą daryti bent 5 minučių pertraukėlę, kad pailsėtų ir geriau „veiktų“ jūsų smegenys. Tą pertraukėlę išnaudokite vaikams – duokite naujų užduočių, pasufleruokite naujų veiklų: spręsti kryžiažodžius, dėlioti dėliones ar pasimokyti užsienio kalbos nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, per kalbų laboratoriją „Brainster“.
„Ką dar galima veikti su vaikais? Skaityti! Rodykite ir jūs jiems pavyzdį. Dirbdami iš namų sutaupysite laiko kelionėms į darbą ir iš jo, tai tą laiką skirkite seniai atidėliotai naudingai pramogai – skaityti knygas. Pasisemsite naujų idėjų, įkvėpimo”, - rekomenduoja D. Blažaitienė.
Paskatinkite vaikus už pagalbą dirbti
Ekspertė pataria iš anksto aptarti su savo vaikais, kaip jie turi elgtis, jei mamai ar tėčiui skamba telefonas ar vyksta video konferencija.
„Paaiškinkite jiems, kodėl jie turi išlikti ramūs ir netrukdyti, nereikalauti dėmesio, palaukti, kol tėvai baigs darbinį pokalbį. Paskatinkite vaikus, jeigu jie puikiai elgėsi, padėjo jums dirbti, paskirkite kokį atlygį: pavyzdžiui, picos kepimas ir valgymas drauge, stalo žaidimas vakare su šeima, filmo kartu su vaikais peržiūra ir aptarimas. Tokie paskatinimai jiems teikia daug džiaugsmo“, - pasakoja D. Blažaitienė.
Ekspertas apie metinius tikslus: pastebimi du įmonėse naudojami metodai – vienas jų iš anksto pasmerktas žlugti
Metų sandūra ir jų pradžia įprastai yra laikas, kai organizacijos apžvelgia veiklos rezultatus...
Kaip atsisveikinti su darbuotoju, kad vėliau pavyktų jį susigrąžinti
Daugelis IT įmonių Lietuvoje konkuruoja ir stengiasi ne tik rasti geriausius darbuotojus , kurie...
Naudinga smegenims – 6 įpročiai, kuriuos išsiugdę neabejotinai tapsite protingesni
Psichologai aptaria kelis naudingus įpročius, kurie lavina intelektą, padeda įtvirtinti turimas...
Konkretūs „ne“, padėsiantys pasigerinti gyvenimą: atsikratykite šių ydingų įpročių
Kai nustosite blaškytis, gyventi prisiminimais ir laukti idealaus momento, sugebėsite kokybiškiau...
Gana kentėti: jei atpažįstate šiuos požymius, metas ieškoti kito darbo
Suprasti, kad metas keisti darbą, kartais nelengva. Vis dėlto esama tam tikrų konkrečių...
Top naujienos
Įtakingų pareigūnų skandale – dar daugiau šokiruojančių kaltinimų: policininkai galėjo mėgautis mafijos pinigais ir prekiauti kokainu
Viešai prabilęs atleistas kriminalistas Algimantas Martinkus sukėlė dar nemažą teisėsaugos...
Kita skandalingos daugiabučių statybų Vilniuje istorijos pusė: NT vystytojas teigia, kad mainais už ramybę iš jo prašyta buto
Vienas garsiausiai per Lietuvą nuvilnijusių NT vystymo skandalų pernai buvo dėl daugiabučių...
Profesorė – apie lytinę infekciją, kuria per gyvenimą užsikrečia 80 proc. žmonių: dabar apsisaugoti bus lengviau
Nuo šios savaitės – naujovė ligų prevencijoje. Nuo žmogaus papilomos viruso pradėti skiepyti...
Verslininkė Dovilė lietuviams siūlo į kasdien naudojamus daiktus pažvelgti kitomis akimis: panašėjame į skandinavus
Kokybiškas miegas – vienas iš laimingo gyvenimo ingredientų. Miegas padeda užtikrinti imuninės...
Putino karo mašina gelbsti Rusijos pramonę nuo stagnacijos
Klestinti amunicijos gamyba gelbsti nuo sąstingio visą Rusijos pramonę, kompensuodama tarptautinių...
Verka Serdiučka papasakojo apie susitikimą su Putinu: po koncerto gavo kvietimą į vakarėlį
Ukrainietis muzikantas Andrejus Danilko pasakojo, kad anksčiau jam teko susitikti su Rusijos...
Nuo Egipto pavargę lietuviai traukia nauja kryptimi: pasinerti į jūrą nesušlapus, klausyti muzikos po vandeniu ir išbandyti jėgas dykumoje
Ilgus metus populiariausios lietuvių atostogų vietos Egiptas ir Turkija turi naują konkurentą. Po...
Ukrainiečių žurnalistė apie pasibaisėtiną okupantų elgesį: moters iš Chersono istorijos nepamiršiu niekada (5)
Ukrainietė žurnalistė Julija Zabelina ne kartą susidūrė su pasibaisėtina Rusijos karo su...
Lietuvės skandalingajame „OnlyFans“: kas jos, ką siūlo savo gerbėjams ir kiek uždirba
Mokamoje turinio dalijimosi platformoje „ OnlyFans “ galima rasti ne vieną kūrėją iš...
Be keturių žaidėjų ir trenerio likę bavarai kibo į atlapus „Barcelona“ Jokubaitis pakartojo „Žalgirio“ laikų rekordą
Bent laikinai prie Eurolygoje pirmaujančių komandų prisijungė ir „ Barcelona “ (15/8),...