aA
Spartėjant technologijų kaitai specialistų praktiniai įgūdžiai greitai pasensta, tad vis daugiau akcentuojami darbuotojų žmogiškieji, dar kitaip vadinami minkštieji įgūdžiai (ang. soft skills). Ši tendencija ryškėja ir IT rinkoje – nors susiduriama su darbuotojų trūkumu, įmonės kandidatą renkasi ne tik pagal techninius įgūdžius, bet ir asmenines savybes. Darbuotojas, gebantis komunikuoti ir būti mentoriumi yra vis labiau vertinamas darbdavių.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Įtemptoje darbo rinkoje, kurią jaučiame šiuo metu, minkštųjų ir techninių įgūdžių komplektas yra būtinas bet kuriam kandidatui. Gebantys spręsti problemas, pasidalinti turima patirtimi, priimti kitų idėjas ir požiūrius, turi pranašumą prieš kitus kandidatus ir gali nulemti sėkmę. Šiandien aktualius darbdavių poreikius atskleidė ir konsultacijų bendrovės „Capgemini“ atlikta apklausa, kurioje beveik 60 proc. darbdavių teigia, kad jų IT įmonei trūksta minkštųjų įgūdžių, o techninių-praktinių įgūdžių trūkumą įvardijo 51 proc. darbdavių“, – pranešime žiniasklaidai pastebi Vaida Paulauskienė, IT sprendimų bendrovės „Nortal” personalo valdymo partnerė.

Padėti tobulėti kolegoms

Daugeliui įmonių vis svarbiau, kad patirties bagažą sukaupęs, į vyresniojo specialisto poziciją pretenduojantis kandidatas gebėtų būti mentoriumi – remdamasis savo patirtimi, galėtų mokyti, paremti, skatinti ir konsultuoti mažiau patyrusius specialistus.

„Šiandien IT specialistai dažniausiai dirba komandose, o jų sudėtis dažnai keičiasi – į darbo grupę nuolat ateina naujokų. Juos reikia įvesti į komandą, supažindinti su projektu ir atsakomybėmis, todėl darbdaviams svarbu komandoje turėti specialistą, kuris geba aiškiai perteikti žinias kitiems komandos nariams“, – pastebi pašnekovė.

Praktinių įgūdžių negana: pagal kokias savybes darbdaviai renkasi kandidatą
© DELFI / Karolina Pansevič

Anot jos, darbo pokalbių metu darbdaviai dažnai domisi, ar kandidatas, pretenduojantis į vyresniojo specialisto poziciją, anksčiau yra dirbęs su naujokais, kuriuos turėjo įvesti į komandą. Kandidato klausiama, kokiais metodais naujam komandos nariui perduodavo informaciją, kaip stebėjo jo progresą, kaip greitai jam pavyko išmokyti specialistą.

„Jeigu kandidatas yra dirbęs su naujokais, jaunesniaisiais specialistais ir jam tai sekėsi, toks darbuotojas įgyja stiprų pranašumą prieš neturinčius mokymo patirties“, – pabrėžia V. Paulauskienė.

Kūrybiškas požiūris į problemas

Anot ekspertės, programuotojų darbas reikalauja tikslumo, bet tuo pačiu, tai be galo kūrybinė veikla – čia reikia nuolat ieškoti sprendimų kylančioms problemoms spręsti.

„Jeigu kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų, svarbu gebėti rasti sprendimą. Galimybė efektyviai spręsti problemas yra bene labiausiai darbdavių vertinama savybė. Svarbu, kad specialistas problemas matytų kaip mokymosi galimybę ir nebijotų technologinių iššūkių bei gebėtų valdyti stresą“, – paaiškina pašnekovė.

Ji priduria, kad ypač svarbu sprendimus mokėti priimti komandiškai. Todėl atrenkant darbuotojus stengiamasi išsiaiškinti, ar kandidatas, nesvarbu, ar tai būtų jaunesnysis ar patyręs specialistas, geba dirbti kartu su kitais: „Darbuotojas turėtų lengvai adaptuotis komandoje ir mokėti priimti kitų požiūrius ir nuomones.“

Praktinių įgūdžių negana: pagal kokias savybes darbdaviai renkasi kandidatą
© DELFI / Domantas Pipas

Nuolatinis tobulėjimas

IT srityje ne tik iš jaunųjų specialistų tikimasi entuziazmo mokytis. „Iš visų kandidatų pageidaujama atvirumo naujoms technologijoms, iš asmeninės iniciatyvos kylančio domėjimosi rinkos naujovėmis. Kadangi IT erdvė nuolat keičiasi, ypač svarbu, kad specialistai neužsibūtų vienoje sistemoje, o mokytųsi naudotis naujausiomis platformomis ir įrankiais“, – vardija pašnekovė.

V. Paulauskienė pastebi, kad kandidato noras tobulėti yra nesunkiai įvertinamas darbo pokalbių metu: „Paprasčiausiu klausimu, kokius metodus naudoja plečiant žinių spektrą, galima įvertinti, ar kandidatas mėgsta mokytis. Visi teigia mėgstantys skaityti knygas, bet paklausus, kokią skaito šiuo metu, paaiškėja, kad jau kurį laiką nevartė jokios knygos. Tai indikuoja, kad kandidatas nebūtinai siekia asmeninio tobulėjimo.“

Tikrina pagal įmonės vertybes

Kai kurios tarptautinės įmonės, kaip telekomunikacijų įmonė „Vodafone“ ir JAV finansinių paslaugų bendrovė „Citigroup“, darbo pokalbiuose jau naudoja specializuotas apklausas ir dirbtinį intelektą, kad įvertintų kandidato bendravimo ir kitus minkštuosius įgūdžius, rašoma 2018 m. „LinkedIn“ „Global Recruiting Trends“ ataskaitoje.

V. Paulauskienė komentuoja, kad Lietuvoje kandidato minkštieji įgūdžiai dažniausiai tikrinami situacinių interviu metu.

„Kandidato prašoma papasakoti savo darbo patirtį arba pateikiama konkreti situacija, kuriai reikia rasti sprendimą. Atsakant į šiuos klausimus, vertinama, ar darbuotojas dirbtų pagal įmonės vertybes. Įprastai darbdaviams aktualu, kad kandidatas vadovautųsi komandiškumo, asmeninio tobulėjimo ir atsakomybės principais. Prieš darbo pokalbį reikėtų pasidomėti įmonės vertybėmis ir paanalizuoti, ar jos atitinka jūsų asmenybės bruožus“, – pataria V. Paulauskienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Šiuo metu prastai apmokamas darbas ateityje turės didžiules galimybes (62)

2019 m. spalio mėnesį „ Paylab “ atliko mokytojų atlyginimų tyrimą. Pedagogų uždarbis...

Kaip įmonės kovoja su specialistų trūkumu: darbuotojų dairosi jau mokyklos suole (15)

„Informacinių technologijų (IT) įmonėje atliekant praktiką iš karto galima tikėtis, kad gerai...

Pasaulinės darbo emigracijos tendencijos: lietuviai – jau ne tarp rekordininkų (8)

Jau ketvirti metai niekaip neužsibaigiantis „ Brexit as“ ištampė nervus ne tik lietuviams, bet...

Darbo paieškos būdas, apie kurį nesužinos jūsų darbdaviai: kokių darbuotojų ir už kiek ieško įmonės? (73)

Daugiau nei 51 tūkst. žmonių Lietuvoje „slaptai“ ieško darbo arba yra atviri darbo...

Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius per metus išaugo dvigubai (5)

Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius per pastaruosius metus kone padvigubėjo ir šiuo metu...

Top naujienos

Įbaugintos, pažemintos ir nualintos Šiaulių slaugytojos paviešino, kas vyksta darbe: tai nuolatinis teroras

DELFI pasiekė Šiaulių ligoninės slaugytojų laiškas. Susijaudinimo ir nerimo persmelktu tekstu...

Skvernelis neteko kantrybės: Vyriausybės posėdyje ministrui buvo karšta (93)

Po gaisro Alytuje pradėjo aiškėti pirmieji nuostolių žemės ūkiui ir verslui skaičiai, kurie...

Mockus prabilo apie Grybauskaitės prašymus: visa tai, kas čia vyksta, yra tąsa (61)

Koncerno „ MG Baltic “ savininkas Darius Mockus sako per tarpininkus gaudavęs buvusios...

Karbauskis ruošia staigmeną Pranckiečiui: apsispręs iš pat ryto pildoma (97)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nesiruošia taikstytis su...

Tokio vaikų elgesio ignoruoti negalima: ženklai, išduodantys tai, apie ką jie bijo kalbėti

Nors šeimą norėtųsi įsivaizduoti kaip aplinką, kurioje vaikas jaučiasi saugus ir mylimas, deja,...

Karas greičio mėgėjams: parodė, kur Vilniuje bus įrengti nauji greičio matuokliai (94)

Jau nuo kitų metų Vilniuje važinėjančius vairuotojus pasitiks pokyčiai – atsiras 32 nauji ir...

Seime – klausimas dėl vaikų išmaniųjų telefonų: reikia uždrausti juos neštis į mokyklą? (212)

Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su...

Medikai parengė rezoliuciją: reikalaujame ne pažadėti, o įsipareigoti (7)

„Mes norime <...>, kad pažadėtumėte mums... nors ne, gana tų pažadų. Vis dėl to...

Geriausi 2019 metų telefonų flagmanai: ko ieškoti, kai perkate išmanųjį (8)

Išmanieji telefonai dabar švenčia tikrą triumfą – be jų mažai kas įsivaizduoja savo...