aA
Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia šypseną, mat tokie „privalumai“ rodo, kad privilioti darbuotojų daugiau nėra kuo. Anot personalo atrankų specialistų, šiuolaikiškas žmogus darbo vietoje nori ne „atsėdėti“ savo valandas, o jaustis išgirstas, vertinamas ir galintis tobulėti. Tvirtas jaunosios kartos žingsnis į darbo rinką ir vis kylantis pragyvenimo lygis gana radikaliai pakeitė tai, ko iš darbdavių tikisi potencialus darbuotojas.
Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai
© DELFI montažas

Įmonė geidžiama vieta dirbti taps tuomet, jei joje kiekvienas galės jaustis gerai ne tik kaip darbuotojas, bet ir kaip žmogus. Tačiau ne visi Lietuvos darbdaviai laikosi tokios nuostatos.

Superdarbdavio 2019” konkurso nugalėtojai – Lietuvos geriausi darbdaviai – ir dar keli konkurso dalyviai pasidalijo savo įmonių patirtimi, kaip sekasi privilioti ir išlaikyti geriausius specialistus.
Dauguma DELFI kalbintų darbdavių sutinka – konkurencija dėl geriausių darbuotojų visada egzistuoja bet kuriame sektoriuje, nepriklausomai nuo besikeičiančių rinkos sąlygų. Šiandien pritraukti naujų darbuotojų vien tradicinių paieškos kanalų ir būdų jau nebeužtenka, tad tenka imtis gudrybių.

Vis dėlto vienas iš pagrindinių darbuotojų traukos objektų išlieka atlyginimas. Kaip akcentuoja keli kalbinti darbdaviai, dauguma kandidatų yra orientuoti tik į darbo užmokesčio dydį, tačiau ne į darbo pobūdį. DELFI pasidomėjo, kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai.

Naudojami Rekvizitai.lt gruodžio mėn. duomenys. Vertinant įmonių praktiką paskutinį metų mėnesį darbuotojams išmokėti metines premijas, kai kurių įmonių algų vidurkiai gali neatspindėti realios situacijos įmonėje.

1. „Hegelmann Transporte“ („Superdarbdavys 2019“ ir nugalėtojas transporto kategorijoje)

Įmonėje dirba 1 840 darbuotojų, kurių atlyginimų vidurkis – 1 145 Eur, neatskaičius mokesčių.

Anot įmonės atstovės, vien Lietuvoje, įskaitant vairuotojus, dirba beveik 2 tūkst. darbuotojų. Grupės mastu – daugiau nei 6 tūkst. darbuotojų.

Dėl didelės įmonės plėtros, skirtingų įmonės funkcijų ir didelio autoparko „Hegelmann” esą nuolatos ieško darbuotojų ir ateityje taip pat numato didinti komandos gretas.

Pagrindinės biurų darbuotojų pareigos: transporto ekspedicijos ir pardavimų vadybininkai, administratoriai (skirtinguose srityse), finansų specialistai.

Kaip skelbiame bendrovės internetiniame puslapyje, šiuo metu ieškoma nemažai darbuotojų. Pavyzdžiui, krovinių žalos teisininkui siūlomas atlygis – nuo 900 Eur „popieriuje”, draudimo ir transporto žalų administravimo specialistui – nuo 1050 Eur „popieriuje”, o transporto-klientų aptarnavimo vadybininkui – nuo 1600 Eur „popieriuje“.

2. „EMP Recycling“ (nugalėtojas pramonė / gamyba kategorijoje)

Įmonėje dirba 167 darbuotojai, kurių atlyginimų vidurkis – 1 769 Eur, neatskaičius mokesčių.

Didžioji dalis įmonės darbuotojų dirba gamyboje (krovėjai, krautuvo vairuotojai, operatoriai). Be pagrindinės gamyklos Vilniaus rajone, įmonė turi 9 padalinius didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriuose daugiausiai dirba vadybininkai-priėmėjai ir kiti specialistai.

Anot įmonės atstovės, šiuo metu „EMP Recycling“ neturi didelės darbuotojų kaitos. Administracijos darbuotojai – pastovūs, gamyboje taip pat pavyko sumažinti darbuotojų kaitą, tačiau dažniausiai įmonė ieško žemiausios kvalifikacijos grandies darbuotojų.

Šiuo metu įmonės internetiniame puslapyje skelbiama, kad ieškomi krovikai darbui Vilniaus rajone. Siūlomas atlyginimas – nuo 650 arba 700 Eur „į rankas“.

3. „KG Constructions“ (nugalėtojas statybų kategorijoje)

Įmonėje dirba 246 darbuotojų, kurių atlyginimų vidurkis – 1 990 Eur, neatskaičius mokesčių.

Anot įmonės atstovės, šiuo metu visoje įmonių grupėje dirba 408 darbuotojai. „KG Service“ įmonėje (atsakinga už montavimo darbus ir priežiūrą Lietuvoje bei Skandinavijoje) šiuo metu dirba apie 103 darbuotojus. „KG Constructions“ įmonėje dirba inžinierių-konstruktorių (37 darbuotojai), aliuminio konstrukcijų surinkėjų (85), projektų vadovų (13).

Įmonė turi gamybines patalpas bei administraciją po vienu stogu, tad tenka ieškoti nuo gamybos darbuotojų iki skyrių vadovų. Administracijos pozicijose dažniausiai ieškomi inžinieriai-konstruktoriai, gamyboje – aliuminio konstrukcijų surinkėjai.

Inžinieriams-konstruktoriams siūlomas atlygis – nuo 800 iki 1500 Eur į rankas, aliuminio konstrukcijų surinkėjams – nuo 750 Eur į rankas.

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai
© DELFI / Domantas Pipas

4. „Cardinity“ (nugalėtojas finansų kategorijoje)

Įmonėje dirba 13 darbuotojų, kurių atlyginimų vidurkis – 1 789 Eur, neatskaičius mokesčių.

Kaip sako įmonės atstovas, pagal darbo sutartį dirba 13 darbuotojų, tačiau bendrovė turi ne vieną konsultantą, kuris dirba pagal paslaugų sutartį. Pagrindinės pozicijos įmonėje – IT ir rizikos vertinimo specialistai.

Dažniausiai „Cardinity” ieško IT specialistų. Patyrusiems ir motyvuotiems IT specialistams įmonė esą gali mokėti 2000–3000 Eur į rankas.

„Cardinity“ – nedidelė bendrovė, tačiau paskutiniais metais įmonė ieškojo ir įdarbino 7 naujus darbuotojus. Šiais metais esą planuojama įdarbinti dar 3–5 specialistus.

5. „Bitė Lietuva“ (nugalėtojas IT / technologijos kategorijoje)

Įmonėje dirba 604 darbuotojai, kurių atlyginimų vidurkis – 2 600 Eur, neatskaičius mokesčių.

Kaip skelbiame bendrovės internetiniame puslapyje, šiuo metu „Bitė“ ieško įvairių specialistų Vilniuje ir Kaune, pradedant verslo klientų vadybininku (nuo 1800 Eur „popieriuje“), verslo sistemų analitiku (nuo 1300 Eur „popieriuje“), IT sistemos inžinieriumi (nuo 1600 Eur „popieriuje“), baigiant IT analitiku (nuo 1300 Eur „popieriuje“) ir klientų konsultantu telefonu (nuo 630 Eur „popieriuje“).

6. „Unity Technologies LT“ (nominantas Technologijų / IT kategorijoje)

Įmonėje dirba 120 darbuotojų, kurių atlyginimų vidurkis – 2 752 Eur, neatskaičius mokesčių.

Kaip skelbiama bendrovės internetiniame puslapyje, šiuo metu Vilniuje ieškomi operacijų inžinierius ir programinės įrangos programuotojas (mobilioji grafika), tačiau atlyginimai nenurodomi.

7. „Gera dovana“ (II vieta prekybos kategorijoje)

Įmonėje dirba 78 darbuotojai, kurių atlyginimų vidurkis – 2 330 Eur, neatskaičius mokesčių.

Įmonių grupėje iš viso dirba daugiau nei 150 žmonių, o centrinėje būstinėje Lietuvoje – apie 50 darbuotojų. Didžiausios darbuotojų komandos yra IT, komercijos, konsultantų skyriuose.

Šiuo metu CVbankas.lt portale įmonė ieško įspūdžio dovanų konsultanto, įmonės administratoriaus – klientų aptarnavimo specialisto, tačiau atlyginimų nenurodo.

Eurai
Eurai
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

8. „ACME Grupė“ (III vieta prekybos kategorijoje)

„ACME Valda“ dirba 55 darbuotojai, kurių algų vidurkis – 2 870 Eur, neatskaičius mokesčių; „ACME Grupė“ – 6 darbuotojai, kurių algų vidurkis – 7 199 Eur, neatskaičius mokesčių; grupei priklausančioje įmonėje „ACC Distribution“ dirba 198 darbuotojai, o jų algų vidurkis – 2 097 Eur, neatskaičius mokesčių.

Anot įmonės atstovės, dažnai „ACME“ ieško darbuotojų skirtingoms pozicijoms tiek Lietuvoje, tiek kitose Baltijos šalyse – kiekvieną mėnesį įmonė neva turi nuo 4 iki 10 naujų pozicijų atrankų.

„ACME Grupę” vienija skirtingi verslai: technikos ir technologijų distributoriai „ACC Distribution”, „AVAD Baltic”, filmus tiekianti ir kurianti „ACME Film”, technologijų priežiūra ir remontu užsiimanti „Servisa ICT”, „Drąseikių karjeras” ir kiti karjerų verslai, nekilnojamojo turto valdytoja „ACME NT”.

„ACME Grupės” bendrovėse per visas Baltijos šalis dirba daugiau nei 500 darbuotojų, tarp kurių – sandėlio, gamybos darbuotojai, skirtingų siaurų sričių specialistai (finansų, pardavimų, tiekimo, rinkodaros, apskaitos, administravimo, projektų valdymo) ir labai didelę patirtį sukaupę pardavimų ir produktų vystymo profesionalai.

Kaip skelbiama bendrovės internetiniame puslapyje, šiuo metu ieškoma įvairių darbuotojų, pavyzdžiui, aukštuminio elektrokrautuvo vairuotojui Kaune siūlomas 750–850 Eur atlyginimas į rankas, sandėlio darbuotojui inventorizacijai – 550–650 Eur į rankas, o operatoriui-mechanikui žvyro karjere siūlomas 800–1100 Eur atlyginimas į rankas.

9. „Eurovaistinė“ (nugalėtojas paslaugų kategorijoje)

Įmonėje dirba 1 498 darbuotojai, kurių atlyginimų vidurkis – 1 850 Eur, neatskaičius mokesčių.

Eurovaistinė” turi daugiau nei 900 farmacijos specialistų. Anot įmonės atstovės, vaistinėje dirba ir garbingo amžiaus žmonės, kuriems daugiau nei septyniasdešimt, taip pat studentai, kurie renkasi vietą praktikai.

Šiuo metu įmonė ieško grožio prekių konsultanto Vilniuje už 567,89 Eur „popieriuje“, verslo analizės ir įžvalgų grupės vadovo – nuo 2200 Eur „popieriuje“; klientų aptarnavimo specialisto el. parduotuvėje – nuo 820 Eur „popieriuje“.

10. „Žalgirio“ organizacija (nominantas paslaugų kategorijoje)

VšĮ „Žalgirio krepšinio centre“ dirba 30 darbuotojų, kurių atlyginimų vidurkis – 2 327 Eur, neatskaičius mokesčių; „Kauno arena“ (Žalgirio arena) – 156 darbuotojai (964 Eur, neatskaičius mokesčių).

„Žalgirio“ organizacijoje sezono metu dirba iki 190 darbuotojų. Apie 70 iš jų dirba administracijoje: pardavimų, marketingo, sporto, komunikacijos, renginių organizavimo ir koordinavimo specialistai, skirtingų sričių inžinieriai, teisininkai, žmogiškųjų išteklių specialistai, treneriai, garso ir šviesų operatoriai ir kt. Likusieji dirba maitinimo aptarnavimo srityje – virėjai, padavėjai, barmenai, koordinatoriai, virtuvės padėjėjai.

Anksčiau CVbankas.lt įmonė ieškojo maitinimo paslaugų vadybininko, kuriam siūlė 1100–1300 Eur atlyginimą „popieriuje“. Šiuo metu „Žalgirio“ arenoje įsikūręs restoranas „Sala“ ieško: padavėjai (–os) – barmenai (–ės), virėjai (–os), indų plovėjai (–os), tačiau atlyginimų nenurodo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(78 žmonės įvertino)
2.2051

Įvardijo savybes, dėl kurių robotai nepralenks žmogaus (12)

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai skinasi kelią visose gyvenimo srityse, tačiau daugeliui nerimą...

Šių specialistų darbdaviai nė su žiburiu neranda: universitetai neruošia, tad tenka patiems (24)

Sparčiai besivystančios technologijos ir dinamiška verslo aplinka šiandien kelia nemenką...

Į Kauną grįžta dirbti ne tik Lietuvos emigrantai: papasakojo, kodėl šis miestas traukia ir užsieniečius (71)

Kaip rodo išankstiniai Statistikos departamento duomenys, praėję 2019-tieji metai Lietuvai tapo...

Trumpesnė darbo diena ir 4 dienų darbo savaitė Lietuvoje – jau realybė: ko bijo kiti darbdaviai? (265)

Apie 6 valandų darbo dieną arba 4 darbo dienų savaitę Lietuvoje kalbama vis garsiau. Tačiau kol...

Darbdaviams ateina nelengvas metas: didžiausi 2020 metų iššūkiai, su kuriais susidurs daugelis įmonių (18)

Pastaraisiais metais darbo rinkoje įvyko įvairių pokyčių ir virsmų, kas įtvirtino darbo...

Top naujienos

Specialistė papasakojo apie permanentinio makiažo tragedijas: viena medžiaga net gali sukelti vėžį (29)

Stovėdamas parduotuvėje nevalingai užsižiopsai į greta stovinčios moters veidą. Iš pradžių...

Kelionė su deportuojamu lietuviu – kaip siaubo trileris: kai kurie keleiviai net atsisakė skristi (108)

Keliaujant lėktuvu bendrakeleivių nepasirinksi ir vidury kelio neišlipsi, todėl orlaivyje...

Po konflikto namuose Agnė Zuokienė dalijasi keistais prisiminimais

Antradienį į Agnės ir Artūro Zuokų namus vyko policija dėl buitinio smurto atvejo....

Gentvilas apie Bako pateiktą informaciją: situacija atrodo nuodinga kai kurių saugumo institucijų atžvilgiu (23)

Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pateikė naujos...

Šiluma nesitrauks – termometrų stulpeliai kils iki 7 laipsnių (1)

Naktį kritulius į daugelį šalies rajonų atnešę debesys pirmoje dienos pusėje dar išsilaikys...

Čempionų lyga: smūgis Mourinho pragmatizmui ir Italijoje suvarpytas „Valencia“ vartų tinklas (2)

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalį sėkmingai pradėjo „Leipzig“, Anglijoje 1:0 įveikęs...

Aurimas Kuckailis

Apie vyrų gyvenimo prasmę: paskutinį dvidešimtmetį su vyrais – kažkas negerai (16)

„Šiuolaikinėje šeimoje moterys yra stiprios. Vyrai sako, kad jos turi tapti silpnesnės,...

Feisbuke plinta #metoo liudijimai apie garsų fotografą: dalijamasi šokiruojančia patirtimi „Delfi“ prabilo dar viena galimai nukentėjusioji (310)

Pastarąsias dienas socialiniuose tinkluose netyla tema, kurioje šmėžuoja fotografo Iridijaus...

Prasta idėja: pasaulio čempionato dalyves išgąsdino už šaudyklos pasirodęs „mirtininkas“ (11)

Italijoje vykstančiose planetos pirmenybėse dalyvaujančios Norvegijos biatlono rinktinės atstovai...

Marija Serbintaitė. Kodėl „boba su kiaušais“ – visai ne komplimentas (19)

Tu gali būti bet kuo! Kiek kartų tai sakome savo mergaitėms? Sakysi dažnai, gerai, džiaugiuosi....

|Maža didelių žinių kaina