Visa peticija tilpo į maždaug 70 dėžių. Prie CETA nukreipto aljanso „Campact“ narys Joergas Haasas šią peticiją pavadino „didžiausio masto Vokietijos istorijoje“. Ji pateikta tuo metu, kai Vokietijoje – didžiausioje Europos ekonomikoje – auga pasipriešinimą laisvosios prekybos sutartims.

Vokietijos ūkio ministras Sigmaras Gabrielis sekmadienį pareiškė, kad vykstančios derybos dėl dar didesnės apimties laisvosios prekybos susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų, vadinamosios TIP, iš esmės žlugo.

Vėliau Prancūzija pareiškė, kad derybos turėtų būti stabdomos, o šalies prezidentas Francois Hollande'as pridūrė, kad susitarimas nebus pasektas, kaip tikimasi, iki JAV prezidento Baracko Obamos kadencijos pabaigos ateinantį sausį.

Derybos dėl CETA oficialiai buvo baigtos 2014 metais.dabar joms reikia visų 28 ES valstybių narių ir Europos Parlamento pritarimo.

Aktyvistai sako, kad abi šios sutartys bus naudingos tik tarptautinėms korporacijoms ir pakenks vartotojams, nes švelnins jų apsaugos standartus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)