„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais

 (757)
Nuo šių metų liepos 1 d. „Swedbank” didina įkainius už grynųjų pinigų operacijas. Banko atstovai teigia, kad kainos auga toms paslaugoms, kurias šiuo metu internetu arba bankomatais galima atlikti pigiau arba iš viso nemokamai.
„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais
© A.Stackevič nuotr.

Vietoj internetinių paslaugų įkainių mažinimo, finansų institucija pasirinko kitą kelią – gyventojus vers pamilti internetinę bankininkystę ir bankomatus didindami operacijų grynaisiais pinigais kaštus.

Pensininkams siūlo internetą

Banko išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad klientai banko skyriuose laukiami pasikonsultuoti, o kasdienes paprastas operacijas turėtų atlikti bankomatais ar internetinėje bankininkystėje.

„Swedbank“ duomenimis, kasdien į banko skyrius užsuka apie 14 tūkst. klientų, kuriems reikalinga atlikti paprastas operacijas, o ne gauti finansinę konsultaciją. Tuo metu internetinis bankas kasdien sulaukia 110 tūkst. vartotojų.

Skelbiama, kad padėdami gyventojams atlikti paprastus veiksmus banko darbuotojai sugaišta apie trečdalį savo darbo laiko.

Aktyvesnio internetinės bankininkystės naudojimo „Swedbank“ tikisi ir iš senjorų – jiems pasiūlyta supaprastinta interneto banko versija.

Kartu pranešime pabrėžiama, kad įsigaliojus naujiems įkainiams banko padaliniuose, operacijų kainos elektroniniuose kanaluose išliks tokios pat. Mažinami įkainiai tik už kai kurias operacijas, pavyzdžiui, už kai kuriuos tarptautinius pervedimus užsienio valiuta interneto banke.

Nors už įprastinius pervedimus įkainiai nemažinami, skelbiama, kad pigiau pervedimus internetu galės atlikti įmonės, kur pavedimai daromi per „Bank link“ sistemą.

Nemokamai galės išsiimti mažiau

Nuo liepos 1 d. gyventojai nemokamai galės išsiimti mažiau grynųjų.

Kol kas mokėjimo korteles (Debit Mastercard, Maestro ir VISA Electron) turintys gyventojai nemokamai gali išsiimti iki 5 tūkst. Lt. Nuo didesnės sumos taikomas 0,4 proc. mokestis. Nuo vasaros vidurio mokestį reikės mokėti nuo didesnės nei 2 tūkst. Lt sumos.

Iki šiol „Swedbank“ skyriuose pinigų pervedimas litais, eurais ir doleriais į savo sąskaitą fiziniams asmenims buvo nemokamas. Nuo liepos 1 d. teks mokėti mažiausiai 3 Lt arba 0,05 proc. nuo sumos.

Pinigų įnešimas į kito kliento sąskaitą kainavo 4 Lt arba 0,2 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. mokestis didinamas iki 8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos.

8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos teks mokėti ir įnešant pinigus į kito asmens sąskaitą eurais – dabar 0,3 proc. arba 4 Lt.

Brangiau kainuos ir pasikeisti pinigus į smulkesnius ar stambesnius banknotus. Dabar pasikeisti litus kainavo 0,1 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. bus taikomas minimalus 3 Lt mokestis arba 4,5 proc. nuo sumos.

Beveik tris kartus brangiau kainuos sumokėti mokesčius. Įmokos pagal atsiskaitymo knygelę dabar kainuoja 3 Lt, nuo liepos 1 d. - 8 Lt. Iki 8 Lt branginamos ir visų kitų įmokų paslaugos.

Įmokų priėmimas negrynaisiais pinigais kainuos 5 Lt.

Mokėjimų pervedimai į kitų sąskaitas bankų skyriuose vietoj 2 Lt kainuos taip pat 5 Lt.
Visus „Swedbank“ įkainių pasikeitimus nuo liepos 1 d. galite rasti ČIA.

DELFI primena, kad nuo kovo 1 d. naudojimąsi grynais pinigais brangino ir DNB.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (757)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Politologas: „Grexitas“ reikštų ES byrėjimą (54)

Graikijos premjerui Aleksiui Tsiprui pareiškus, kad Atėnai negrąžins Tarptautiniam valiutos fondui pusantro milijardo eurų skolos ir pasiūlius dvejų metų programą, kuri padėtų šaliai išlipti iš krizės, politologas Andrius Bielskis mano, kad Graikijos išėjimas iš euro zonos reikštų Europos Sąjungos byrėjimą.

Stebėtinai rami Graikijos sala: laimei, turistai atsiveža daugiau grynųjų (2)

Kai Graikijos sostinėje Atėnuose verda aistros, o iš bankomatų išsiimti pinigų neįstengiantys turistai bijo, kad neišpildys gyvenimo svajonės - aplankyti Akropolį, Korfu saloje ramu. Perspėti turistai iš anksto apsirūpino grynaisiais, o parduotuvių, kavinių savininkai viliasi, kad padėtis bent kol kas nesikeis, nors dirba ne visi bankomatai.

Bankrutuojanti Graikija griebiasi naujos taktikos Papildyta 22:14 (362)

Suomijos finansų ministras Aleksandras Stubas patvirtino, kad Graikijai nebus pratęsta dabartinė paramos programa. Europos grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas pranešė, kad Graikija pateiks naują pasiūlymą rytoj ir eurozonos finansų ministrai surengs dar vieną telekonferenciją, kad jį apsvarstytų, rašo BBC.

Verslą kurti pasiryžusios projekto „Išmani moteris” dalyvės prisistatė investuotojams (4)

Daugiau nei 2.000 moterų per 12 savaičių trukusią programą „Išmani moteris“ kiekvieną savaitę rinkosi į renginius Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, dar apie 5.000 stebėjo tiesiogines transliacijas interneto televizijoje DELFI TV. Iš viso 60 dalyvių plėtojo savo verslo idėjas, rengė verslo planus, individualiai konsultavosi su ekspertais - mentoriais.

Ištuštėjus paplūdimiams Tunisas pradėjo skaičiuoti patiriamus nuostolius (13)

Nedidelė prie jūros įsikūrusi Kantaoui bendruomenė antradienį, birželio 30 dieną, mėgino grįžti į normalias vėžes, kai penktadienį, birželio 26 dieną, čia buvo nužudyti 39 žmonės, daugiausia britų turistai.