„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais

 (757)
„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais
© A.Stackevič nuotr.

Nuo šių metų liepos 1 d. „Swedbank” didina įkainius už grynųjų pinigų operacijas. Banko atstovai teigia, kad kainos auga toms paslaugoms, kurias šiuo metu internetu arba bankomatais galima atlikti pigiau arba iš viso nemokamai.

Vietoj internetinių paslaugų įkainių mažinimo, finansų institucija pasirinko kitą kelią – gyventojus vers pamilti internetinę bankininkystę ir bankomatus didindami operacijų grynaisiais pinigais kaštus.

Pensininkams siūlo internetą

Banko išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad klientai banko skyriuose laukiami pasikonsultuoti, o kasdienes paprastas operacijas turėtų atlikti bankomatais ar internetinėje bankininkystėje.

„Swedbank“ duomenimis, kasdien į banko skyrius užsuka apie 14 tūkst. klientų, kuriems reikalinga atlikti paprastas operacijas, o ne gauti finansinę konsultaciją. Tuo metu internetinis bankas kasdien sulaukia 110 tūkst. vartotojų.

Skelbiama, kad padėdami gyventojams atlikti paprastus veiksmus banko darbuotojai sugaišta apie trečdalį savo darbo laiko.

Aktyvesnio internetinės bankininkystės naudojimo „Swedbank“ tikisi ir iš senjorų – jiems pasiūlyta supaprastinta interneto banko versija.

Kartu pranešime pabrėžiama, kad įsigaliojus naujiems įkainiams banko padaliniuose, operacijų kainos elektroniniuose kanaluose išliks tokios pat. Mažinami įkainiai tik už kai kurias operacijas, pavyzdžiui, už kai kuriuos tarptautinius pervedimus užsienio valiuta interneto banke.

Nors už įprastinius pervedimus įkainiai nemažinami, skelbiama, kad pigiau pervedimus internetu galės atlikti įmonės, kur pavedimai daromi per „Bank link“ sistemą.

Nemokamai galės išsiimti mažiau

Nuo liepos 1 d. gyventojai nemokamai galės išsiimti mažiau grynųjų.

Kol kas mokėjimo korteles (Debit Mastercard, Maestro ir VISA Electron) turintys gyventojai nemokamai gali išsiimti iki 5 tūkst. Lt. Nuo didesnės sumos taikomas 0,4 proc. mokestis. Nuo vasaros vidurio mokestį reikės mokėti nuo didesnės nei 2 tūkst. Lt sumos.

Iki šiol „Swedbank“ skyriuose pinigų pervedimas litais, eurais ir doleriais į savo sąskaitą fiziniams asmenims buvo nemokamas. Nuo liepos 1 d. teks mokėti mažiausiai 3 Lt arba 0,05 proc. nuo sumos.

Pinigų įnešimas į kito kliento sąskaitą kainavo 4 Lt arba 0,2 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. mokestis didinamas iki 8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos.

8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos teks mokėti ir įnešant pinigus į kito asmens sąskaitą eurais – dabar 0,3 proc. arba 4 Lt.

Brangiau kainuos ir pasikeisti pinigus į smulkesnius ar stambesnius banknotus. Dabar pasikeisti litus kainavo 0,1 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. bus taikomas minimalus 3 Lt mokestis arba 4,5 proc. nuo sumos.

Beveik tris kartus brangiau kainuos sumokėti mokesčius. Įmokos pagal atsiskaitymo knygelę dabar kainuoja 3 Lt, nuo liepos 1 d. - 8 Lt. Iki 8 Lt branginamos ir visų kitų įmokų paslaugos.

Įmokų priėmimas negrynaisiais pinigais kainuos 5 Lt.

Mokėjimų pervedimai į kitų sąskaitas bankų skyriuose vietoj 2 Lt kainuos taip pat 5 Lt.
Visus „Swedbank“ įkainių pasikeitimus nuo liepos 1 d. galite rasti ČIA.

DELFI primena, kad nuo kovo 1 d. naudojimąsi grynais pinigais brangino ir DNB.

www.DELFI.lt
 
757
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

„Barclays“ – milijoninė bauda dėl silpnos klientų lėšų apsaugos (1)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 22:31
Finansinę veiklą Didžiojoje Britanijoje prižiūrinti institucija (FCA) antrajam pagal dydį Didžiosios Britanijos bankui "Barclays" skyrė 38 mln. svarų (62 mln. dolerių) baudą dėl nepakankamo klientų lėšų saugumo, rašo naujienų agentūra "Bloomberg".

Kijevui gali tekti prašyti TVF paramos (8)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 21:54
Ukrainos finansų ministerija neatmeta tolesnės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos galimybės.

Deimantais nusagstytai „Hermes“ rankinei prognozuojamas aukciono rekordas (6)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 18:45
Deimantais nusagstytai „Hermes“ rankinei prognozuojamas aukciono rekordas
Kada rankinė tampa daugiau nei rankinė? Atsakymas į šį klausimą gali paaiškėti jau antradienį. Spėjama, kad „Hermes“ rankinė, puoštą deimantais ir baltuoju auksu, aukcione bus parduoda už rekordinę sumą. Tokių rankinių pagamintas ribotas kiekis, todėl „Hermes“ gerbėjos už vieną iš jų pasiryžusios plačiai atverti pinigines. Pirmadienį Beverli Hilse buvo galima iš arčiau apžiūrėti šį galanterijos šedevrą.

Vienintelė Gazos vaistų gamykla, sugriauta per Izraelio atakas, vis dar neatstatyta (1)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 18:17
Vienintelė Gazos vaistų gamykla, sugriauta per Izraelio atakas, vis dar neatstatyta
Vienintelė Gazos vaistų gamykla buvo sugriauta per 50 dienų trukusią Izraelio ataką, kuri, gamyklos darbuotojų teigimu, buvo sąmoningai nukreipta prieš pakrantėje esančio palestiniečių anklavo infrastruktūrą. Per išpuolius buvo sunaikinta vaistų gamybos įranga ir daug vaistų. Pastato išorinė pusė apdegusi, ant jos išlikęs užrašas anglų ir arabų kalbomis skelbia „Artimųjų Rytų farmacijos bendrovė“.

„Maxima“ paskaičiavo: Lietuvoje diegs savitarnos kasas (170)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 17:55
Vieną didžiausių parduotuvių tinklų valdanti „Maxima“ apsisprendė investuoti į savitarnos kasas. Nors specialistai skaičiuoja, kad toks sprendimas – nepigus, prekybininkams jis tampa vis aktualesnis dėl nuolatinio darbuotojų stygiaus.