„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais

 (757)
Nuo šių metų liepos 1 d. „Swedbank” didina įkainius už grynųjų pinigų operacijas. Banko atstovai teigia, kad kainos auga toms paslaugoms, kurias šiuo metu internetu arba bankomatais galima atlikti pigiau arba iš viso nemokamai.
„Swedbank“ didina įkainius už operacijas grynaisiais
© A.Stackevič nuotr.

Vietoj internetinių paslaugų įkainių mažinimo, finansų institucija pasirinko kitą kelią – gyventojus vers pamilti internetinę bankininkystę ir bankomatus didindami operacijų grynaisiais pinigais kaštus.

Pensininkams siūlo internetą

Banko išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad klientai banko skyriuose laukiami pasikonsultuoti, o kasdienes paprastas operacijas turėtų atlikti bankomatais ar internetinėje bankininkystėje.

„Swedbank“ duomenimis, kasdien į banko skyrius užsuka apie 14 tūkst. klientų, kuriems reikalinga atlikti paprastas operacijas, o ne gauti finansinę konsultaciją. Tuo metu internetinis bankas kasdien sulaukia 110 tūkst. vartotojų.

Skelbiama, kad padėdami gyventojams atlikti paprastus veiksmus banko darbuotojai sugaišta apie trečdalį savo darbo laiko.

Aktyvesnio internetinės bankininkystės naudojimo „Swedbank“ tikisi ir iš senjorų – jiems pasiūlyta supaprastinta interneto banko versija.

Kartu pranešime pabrėžiama, kad įsigaliojus naujiems įkainiams banko padaliniuose, operacijų kainos elektroniniuose kanaluose išliks tokios pat. Mažinami įkainiai tik už kai kurias operacijas, pavyzdžiui, už kai kuriuos tarptautinius pervedimus užsienio valiuta interneto banke.

Nors už įprastinius pervedimus įkainiai nemažinami, skelbiama, kad pigiau pervedimus internetu galės atlikti įmonės, kur pavedimai daromi per „Bank link“ sistemą.

Nemokamai galės išsiimti mažiau

Nuo liepos 1 d. gyventojai nemokamai galės išsiimti mažiau grynųjų.

Kol kas mokėjimo korteles (Debit Mastercard, Maestro ir VISA Electron) turintys gyventojai nemokamai gali išsiimti iki 5 tūkst. Lt. Nuo didesnės sumos taikomas 0,4 proc. mokestis. Nuo vasaros vidurio mokestį reikės mokėti nuo didesnės nei 2 tūkst. Lt sumos.

Iki šiol „Swedbank“ skyriuose pinigų pervedimas litais, eurais ir doleriais į savo sąskaitą fiziniams asmenims buvo nemokamas. Nuo liepos 1 d. teks mokėti mažiausiai 3 Lt arba 0,05 proc. nuo sumos.

Pinigų įnešimas į kito kliento sąskaitą kainavo 4 Lt arba 0,2 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. mokestis didinamas iki 8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos.

8 Lt arba 0,3 proc. nuo sumos teks mokėti ir įnešant pinigus į kito asmens sąskaitą eurais – dabar 0,3 proc. arba 4 Lt.

Brangiau kainuos ir pasikeisti pinigus į smulkesnius ar stambesnius banknotus. Dabar pasikeisti litus kainavo 0,1 proc. nuo sumos. Nuo liepos 1 d. bus taikomas minimalus 3 Lt mokestis arba 4,5 proc. nuo sumos.

Beveik tris kartus brangiau kainuos sumokėti mokesčius. Įmokos pagal atsiskaitymo knygelę dabar kainuoja 3 Lt, nuo liepos 1 d. - 8 Lt. Iki 8 Lt branginamos ir visų kitų įmokų paslaugos.

Įmokų priėmimas negrynaisiais pinigais kainuos 5 Lt.

Mokėjimų pervedimai į kitų sąskaitas bankų skyriuose vietoj 2 Lt kainuos taip pat 5 Lt.
Visus „Swedbank“ įkainių pasikeitimus nuo liepos 1 d. galite rasti ČIA.

DELFI primena, kad nuo kovo 1 d. naudojimąsi grynais pinigais brangino ir DNB.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (757)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

EURIBOR norma tapo neigiama pirmą kartą nuo 1998-ųjų

Euro zonos bankai gali būti priversti mokėti už vykdomą trijų mėnesių trukmės skolinimąsi. Europos centrinio banko (ECB) vykdoma aktyvų supirkimo programa užliejo regiono finansų rinkas perviršinėmis lėšomis likvidumui palaikyti, todėl euro zonos trijų mėnesių tarpbankinių paskolų palūkanų norma EURIBOR antradienį pirmą kartą pasiekė -0,001 proc.

Tokijo prekybos centre pradėjo dirbti robotas humanoidas (1)

Nauja darbuotoja sukėlė sumaištį Tokijo Mitsukoshi universalinėje parduotuvėje. Stebėti, kaip Aiko Chihirai seksis pirmąją darbo dieną susirinko daugiau nei 60 žiniasklaidos atstovų. Robotas humanoidas Aiko Chihira, kurį pernai oficialiai pristatė „Toshiba“, sukurtas bendrauti su pirkėjais. Pirmadienį jis buvo užprogramuotas kalbėti japoniškai, bet perprogramavus, robotas gali prabilti ir kitomis kalbomis, pavyzdžiui, kinų ir korėjiečių.

Konservuotuose avinžirniuose – lervos (8)

Avinžirnių konservuose rasta negyvų vabzdžių lervų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Bankas „Citadele" parduotas (1)

Privatizacijos agentūra (PA) užbaigė banko "Citadele" akcijų pardavimo sandorį; banko akcininkais tapo Jungtinių Valstijų fondas "Ripplewood Advisors LLC" ir dvylika tarptautinių investuotojų. Už banko akcijas investuotojai sumokėjo 74,7 mln. eurų.

Klientams kavinė pateikė išskirtinį pasiūlymą: tokios baigties nesitikėjo (39)

Sumokėk vos 14,99 Lt ir valgyk, ką nori ir kiek tau tik telpa. Tokį pasiūlymą klientams pateikusi Vilniaus verslo centre Jasinskio g. įsikūrusi kavinė „Bistro 123” bankrutavo vos po kelių mėnesių – su naujai įkurta maitinimo įstaiga bendradarbiauti sutikę verslininkai dabar mina teismų slenksčius, kad atgautų savo pinigus.