Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Darbą pradeda naujas ūkio viceministras

2014 spalio mėn. 20 d. 11:54
Pirmadienį ūkio viceministro pareigas pradeda eiti Gediminas Onaitis, iki šiol vadovavęs energijos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių finansavimo konsultacijas teikiančiai įmonei „Dentavis“.

Vokietija keičia požiūrį (1)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:51
Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble mano, kad šalis turi daugiau investuoti didindama savo konkurencingumą, tačiau tai daroma turi būti ne didesnės viešojo sektoriaus skolos sąskaita. Apie tai praneša naujienų portalas "EUbusiness".

K. Leontjeva. Naujas biudžetas – seni žalingi įpročiai (4)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:25
Kaetana Leontjeva
LLRI nuotr.
Antradienį Seime planuojama pristatyti 2015 metų valstybės biudžeto projektą. Ankstesniais metais jis tapdavo viešas tik pristatymo Seime išvakarėse. Dabartinė valdžia atsikratė šio žalingo įpročio: jau antri metai projektas paviešinamas likus bent kelioms savaitėms iki pristatymo Seime.

Prognozuoja lėtesnį Britanijos ekonomikos augimą (3)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:10
Ekonominių prognozių įmonė "EY Item Club" pareiškė, kad Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas 2015 metais smuks iki 2,4 proc. Šiais metais tikimasi sulaukti 3,1 proc. siekiančio augimo. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.

Prieš „McDonald’s“ Rusijoje – nematyto masto operacija (21)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:41
Rusijos vartotojų saugumo tarnyba atlieka patikrinimus daugiau kaip 200 „McDonald`s“ užkandinių visoje šalyje.