Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Mėgstantiems už prekes mokėti savarankiškai - naujovė (20)

Prekybos tinklas „Maxima“ savo parduotuvėse pradėjo savitarnos kasų plėtrą: penktadienį pristatytos 6 naujos kartos savitarnos kasos, įrengtos Vilniuje, prekybos centre „BIG“.

Kinijos akcijų vertės augimas ir toliau tęsiasi (1)

Kinijos akcijų vertės augimas ir toliau tęsiasi. Kelios ankstesnės šios savaitės dienos buvo nužymėtos didžiuliais nuostoliais visose pasaulinėse rinkose. Apie tai praneša BBC.

Lietuviai atsikando rusiškų ikrų (359)

Kol Rusijoje naikinamos europietiškos prekės, Lietuvoje nusigręžiama nuo rusiškų ikrų, tačiau degtinės neatsisakoma, o saulėgrąžų, limonado ar žaislų nuperkama netgi daugiau, pastebi kai kurių didžiųjų prekybos tinklų atstovai.

Iš JAV uosto išplaukė LJL laivas „Venta“ (7)

Iš JAV Filadelfijos uosto išplaukė dėl valstybės gelbėjamos bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) finansinių sunkumų ten ilgiau nei mėnesį stovėjęs laivas „Venta“.

Graikijoje paskirta laikinoji premjerė (10)

Graikijoje žengtas dar vienas žingsnis ruošiantis naujiems rinkimams: Aukščiausiojo teismo pirmininkė Vassiliki Thanou paskirta laikinąja premjere. Ji dar ketvirtadienį duos priesaiką, pranešė prezidentūra Atėnuose, kuria remiasi agentūra AFP.