Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (116)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Politologas: „Grexitas“ reikštų ES byrėjimą (53)

Graikijos premjerui Aleksiui Tsiprui pareiškus, kad Atėnai negrąžins Tarptautiniam valiutos fondui pusantro milijardo eurų skolos ir pasiūlius dvejų metų programą, kuri padėtų šaliai išlipti iš krizės, politologas Andrius Bielskis mano, kad Graikijos išėjimas iš euro zonos reikštų Europos Sąjungos byrėjimą.

Stebėtinai rami Graikijos sala: laimei, turistai atsiveža daugiau grynųjų (1)

Kai Graikijos sostinėje Atėnuose verda aistros, o iš bankomatų išsiimti pinigų neįstengiantys turistai bijo, kad neišpildys gyvenimo svajonės - aplankyti Akropolį, Korfu saloje ramu. Perspėti turistai iš anksto apsirūpino grynaisiais, o parduotuvių, kavinių savininkai viliasi, kad padėtis bent kol kas nesikeis, nors dirba ne visi bankomatai.

Bankrutuojanti Graikija griebiasi naujos taktikos Papildyta 22:14 (359)

Suomijos finansų ministras Aleksandras Stubas patvirtino, kad Graikijai nebus pratęsta dabartinė paramos programa. Europos grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas pranešė, kad Graikija pateiks naują pasiūlymą rytoj ir eurozonos finansų ministrai surengs dar vieną telekonferenciją, kad jį apsvarstytų, rašo BBC.

Verslą kurti pasiryžusios projekto „Išmani moteris” dalyvės prisistatė investuotojams (4)

Daugiau nei 2.000 moterų per 12 savaičių trukusią programą „Išmani moteris“ kiekvieną savaitę rinkosi į renginius Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, dar apie 5.000 stebėjo tiesiogines transliacijas interneto televizijoje DELFI TV. Iš viso 60 dalyvių plėtojo savo verslo idėjas, rengė verslo planus, individualiai konsultavosi su ekspertais - mentoriais.

Ištuštėjus paplūdimiams Tunisas pradėjo skaičiuoti patiriamus nuostolius (13)

Nedidelė prie jūros įsikūrusi Kantaoui bendruomenė antradienį, birželio 30 dieną, mėgino grįžti į normalias vėžes, kai penktadienį, birželio 26 dieną, čia buvo nužudyti 39 žmonės, daugiausia britų turistai.