Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Gobšumas apakino: bandė praturtėti 100 tūkst. Lt - išlindo jachta už 2 mln. Lt (3)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:55
Gobšumas apakino: bandė praturtėti 100 tūkst. Lt - išlindo jachta už 2 mln. Lt
D.Lauručio nuotr.
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) išaiškino didmenine vandentiekio ir šildymo įrangos prekyba užsiimančią įmonę, kuri nepagrįstai susigrąžino pridėtinės vertės mokestį (PVM) už beveik 0,5 mln. litų vertės neegzistuojančias prekes.

Olandai parodė, ką mano apie Rusijos draudimą (21)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:03
Šimtai žmonių rugsėjo 14 dieną rinkosi Amsterdamo Damo aikštėje, kur išradingai išreiškė savo pasipiktinimą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimo kaip atsaką į Vakarų ekonominį spaudimą imtis sankcijų maisto produktams.

K. Karpickis. Valstybės imuniteto principas (1)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 08:47
Kazimieras Karpickis
Asmeninio archyvo nuotr.
Pastarojo laikotarpio įvykiai, kaip Graikijos nemokumo rizika, Argentinos negebėjimas sugrąžinti skolų jos kreditoriams (beje, dėl šios priežasties tarptautinė reitingų agentūra „Standard&Poor's“ sumažino Argentinos ilgalaikį skolinimosi reitingą nuo CCC- iki „atrankinio bankroto“), verčia abejoti valstybe, kaip patikimu komercinių santykių dalyviu, ir iš naujo įvertinti rizikas, su kuriomis galima susidurti tapus valstybės kreditoriumi (pvz., valstybės skolos restruktūrizavimo atveju). Ypač tuomet, jeigu valstybė savo praktikoje remiasi valstybės imuniteto principu.

„Ikea“ biuruose – Rusijos pareigūnų reidai (9)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 07:57
Rusijos tyrėjai penktadienį, rugsėjo 12 dieną, atliko kratas „Ikea“ antrinėms bendrovėms priklausančiuose biuruose, esančiuose Maskvos priemiestyje.

Rusija: Vakarų sankcijos neliks be apgalvoto atsako (159)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 15:58
Rusija nepaliks naujų Vakarų ekonominių sankcijų be atsako, tačiau reakcija turi būti gerai pamatuota, siekiant apsaugoti šalies ekonominius interesus, žurnalistams sakė Rusijos Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko, kuria remiasi „RIA Novosti“.