Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Dėl sūnaus emigranto pinigų liks be kompensacijų (59)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 15:46
Iš užsienyje dirbančių giminaičių gaunamos piniginės perlaidos kitais metais gali tapti kliūtimi gauti socialines pašalpas ir kompensacijas už būsto šildymą ir vandenį.

Naujos Europos Sąjungos sankcijos (20)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 14:17
Europos Sąjunga išplėtė sankcijų sąrašą, į jį įtraukdama 13 asmenų ir bendrovių, kurios susijusios su taip vadinamosiomis Donecko ir Luhansko respublikomis.

Po V. Putino sprendimo A. Lukašenka pasijuto prislėgtas (90)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 14:12
Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka yra prislėgtas Rusijos elgesio: jam nerimą kelia baltarusiškos produkcijos tiekimui įvesti apribojimai.

Paskelbė „Putino bankininko“ paiešką (18)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 12:44
Sergejus Pugačiovas
AOP nuotr.
Interpolas paskelbė ieškantis buvusio įtakingo Kremliui artimo verslininko, praminto „Putino bankininku“, kuris vėliau pradėjo kritikuoti Rusijos režimą, neseniai bankrutavo ir išvyko iš šalies.

Visuotinis streikas paralyžiavo gyvenimą Graikijoje (13)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 12:13
Visuotinis streikas ketvirtadienį smarkiai sutrikdė gyvenimą Graikijoje, praneša agentūra "Reuters".