Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Registruoti (0) Anonimiški (116)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

TVF įvardino finansinės paramos Kijevui sąlygas (3)

2015 sausio mėn. 27 d. 11:40
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) skirs finansinę paramą Ukrainai tik tuo atveju, jeigu situacija šalyje stabilizuosis. Tai pareiškė TVF vadovė Christine Lagarde interviu Prancūzijos laikraščiui "Le Monde".

R. Šadžius: Lietuva svarsto galimybę įnešti lėšų į Europos fondą (12)

2015 sausio mėn. 27 d. 11:35
Lietuva svarsto galimybę prisidėti prie Europos strateginių investicijų fondo arba vadinamojo Junkerio plano, tačiau norėtų, kad lėšos būtų skirtos Baltijos regiono projektams.

Nustebo, kas vyksta su Lietuvos ir Rusijos prekyba (47)

2015 sausio mėn. 27 d. 10:27
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Nepaisant politinės įtampos, ekonominių sankcijų, embargo ir pingančio rublio, Lietuvos eksportas į Rusiją pernai augo, tačiau netrukus ši verslo meilė ims blėsti, prognozuoja „Swedbank“ bankas.

Iš Graikijos: neįmanoma sugrąžinti visą skolą (21)

2015 sausio mėn. 27 d. 10:19
Graikija, turistai
AP/Scanpix
Kairioji partija "Syriza", laimėjusi sekmadienį vykusius Graikijos parlamento rinkimus, siekia peržiūrėti 240 mlrd. eurų paramą, suteiktą šaliai tarptautinių kreditorių.

M. Dubnikovas. Rusija prisižaidė – be sankcijų dar ir reitingai krito (4)

2015 sausio mėn. 27 d. 10:06
Rusijos – Ukrainos įtampos daro savo. Rusija yra spaudžiama tarptautinės bendruomenės, tačiau lygiagrečiai neigiamos žinios atskriejo ir iš reitingų agentūros „Standard & Poor‘s“. Pastaroji Rusijos ilgalaikio skolinimosi reitingą sumažino iki neinvesticinio.