Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Britanijos ekonomika antrąjį ketvirtį ūgtelėjo

Oficialiais duomenimis, Didžiosios Britanijos ekonomika 2015 m. antrąjį metų ketvirtį augo sparčiau, tam įtakos turėjo žymiai padidėjusi naftos ir dujų gamyba, skelbia BBC, remdamasi oficialiais Nacionalinės statistikos tarnybos (NST) duomenimis.

Taiso Darbo kodeksą: susipainiojo, ką išbraukė (6)

Antradienį Trišalėje taryboje ginčų buvo daug. Vienas jų – kaip turi būti suformuotos darbo tarybos: privalomos jos ar ne.

VMI elektroninėje sistemoje - nauja funkcija (4)

Gyventojai visas jiems skirtas baudas, taip pat priskaičiuotus mokesčius ir mokesčių deklaracijas galės pasižiūrėti vienoje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninių paslaugų sistemoje.

I. Genytė-Pikčienė. Gyventojų vartojimo apetitas negenda (2)

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (palyginamosiomis kainomis) birželio mėn. palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus išaugo 7,5 proc. Itin sparčiai augo mažmeninės prekybos ne maisto prekėmis apyvartos, jos per metus šoktelėjo 8 proc., intensyvi buvo ir prekyba degalais.

Dėl Darbo kodekso vėl užvirė kova (100)

Antradienį per Trišalės tarybos posėdį iškelta problema, ar teisėtai pasielgta, kai Vyriausybėje buvo pakeistas naujasis Darbo kodeksas ir tik tuomet pateiktas Seimui.