Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Vokiečių bankas išdrįso klientus apkrauti nauju mokesčiu (4)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:06
Vokietijos „Commerzbank“ ketina pradėti taikyti stambiems savo verslo klientams mokesčius, jei šie banke turi didelių indėlių. Apie tai praneša BBC.

Rusija smogė estiškai žuviai (31)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:56
Estijos bendrovės per metus perka arba sugauna apie 55 tūkst. tonų šprotų ir strimelių. Šiuo metu dėl Rusijos paskelbtų sankcijų šalies įmonės negali parduoti apie 35 tūkst. tonų žuvies.

Maskvoje vėl atidarytas pirmasis Rusijoje „McDonald‘s“ restoranas (7)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:15
Maskvos centre vėl atvėrė duris pirmasis Rusijos „McDonald's“ restoranas, kuris dėl higienos normų pažeidimų buvo uždarytas 90 dienų. Tačiau daug kas mano, kad tikroji priežastis – susiklosčiusi politinė situacija, nes dėl krizės Ukrainoje pablogėjo Rusijos santykiai su JAV. Kad ir kokia būtų tikroji priežastis, greitojo maisto gigantas pasinaudojo priverstine pertrauka, kad atnaujintų seniausio Rusijoje restorano interjerą, ir planuoja dar plėstis.

Latvijos premjerė: sankcijos Rusijai – ne pats kraštutiniausias sprendimas (8)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 18:52
Nors Rusijai pritaikytos sankcijos kenkia Europai, jei padėtis Ukrainoje negerės, jos nebus švelninamos, per Europos Liaudies Partijos (ELP) grupės susitikimą Jūrmaloje kalbėjo Latvijos premjerė Laimduota Straujuma.

Švelnina prognozes dėl Ebolos smūgio (2)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 18:43
Pasaulio bankas (PB) ketvirtadienį smarkiai sumažino savo prognozes dėl Ebolos Vakarų Afrikoje viruso sukeltų nuostolių pasaulio ekonomikai, nurodo laikraštis „Financial Times“.