Sutarta, kas yra gyvas alus

 (116)
Sutarta, kas yra gyvas alus
© AFP/Scanpix

Žemės ūkio ministerija, galutinai sutarusi su specialistais ir technologais, Europos Komisijai (EK) išsiuntė apibrėžimą, kas yra gyvas alus. Norint įteisinti apibrėžimą, išsiųstą reglamentą EK turi notifikuoti.

Sutarta, kad alus yra gyvas, jei jis yra nepasterizuotas ir iki galiojimo termino pabaigos 1 mililitre tokio alaus yra ne mažiau kaip 100 tūkst. gyvų mielių kolonijų, patvirtino Žemės ūkio ministerija.

Šis apibrėžimas yra suderintas su didžiaisiais ir mažaisiais aludariais, todėl daugiau jokių prieštaravimų šiam apibrėžimui nesitikima sulaukti.

„Taip, dėl apibrėžimo sutarta, bet noriu priminti, kad tokio apibrėžimo nėra jokiuose kituose reglamentuose, tai yra naujadaras, sutartas technologų ir specialistų, - sakė Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas. - Manau, ši sąvoka yra kilusi iš per didelio Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento uolumo, nes jie parodė didžiulį susirūpinimą sergėdami žmonių moralę dėl gyvo alaus. Norint sutartą sąvoką naudoti, ji buvo apibrėžta reglamente.“

DELFI primena, kad pernai rudenį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas paskelbė, kad sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas.

www.DELFI.lt
 
116
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Laboratorija: Lietuvoje - iš Rytų atkeliavęs kiaulių maras (1)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 12:42
Ispanijos laboratorija patvirtino, kad didžiausios Lietuvoje kiaulių augintojos - Danijos kapitalo „Idavang“ komplekse Ignalinos rajone kiaulės užsikrėtė iš Rusijos ir Baltarusijos atkeliavusiu afrikiniu kiaulių maru.

Argentina neigia bankrotą (9)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 11:34
Argentinos prezidentė Cristina Kirchner pareiškė nepripažįstanti šalies nemokumo. Apie tai, kaip informuoja "Associated Press", prezidentė pareiškė per nacionalinės televizijos eterį.

Lenkų atkirtis Rusijos draudimui: sunervink Putiną (171)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 10:31
Lenkai ketvirtadienį pradėjo kampaniją socialiniame tinkle „Twitter“, ragindami tautiečius valgyti obuolius – „Putino pykčiui“ – kitą dieną po to, kai Rusija paskelbė embargą Lenkijos vaisiams ir daržovėms, reaguodama į Vakarų šalių sankcijas, taikomas Maskvai dėl krizės Ukrainoje.

Rusijai – nemaloni žinia iš galingiausių valstybių (195)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 09:52
Didžiojo septyneto (G7) šalys ketina pasisakyti prieš naujiems projektams Rusijoje skirtą Pasaulio banko (PB) finansavimą.

Ukrainoje – mokesčių kadrilis (30)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 09:02
Ukrainos Aukščiausioji Rada ketvirtadienį priėmė Mokesčių kodekso pataisas ir palaikė vyriausybės siūlymus padidinti mokesčius naftos, dujų ir kitų energetikos resursų gavėjams. Apie tai informavo šalies ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.