Serbija iš „Alitos” prisiteisė dešimtmilijoninę sumą

 (35)
Serbija iš „Alitos” prisiteisė dešimtmilijoninę sumą
© DELFI

39 196 065 litų. Tokią sumą Serbijos privatizavimo agentūrai priteisė Užsienio prekybos arbitražo teismas prie Serbijos prekybos rūmų iš Įmonių grupės „Alita“. Suma priteista dėl neįvykdytų įsipareigojimų privatizavus alaus daryklą. Bendrovė teigia, kad nepagrįstai įtraukta tarp atsakovų ir nurodo, kad Serbijos arbitražo sprendimas nėra pripažintas Lietuvos įstatymų.

Primename, kad 2007-aisiais „Alitos” ir „United Nordic Beverages” konsorciumas už 21,4 mln. eurų (73,89 mln. Lt) įsigijo 51,9 proc. Serbijos alaus daryklos „Beogradska industrija piva“ akcijų. Tačiau užpernai vasarį Serbija nacionalizavo šias akcijas tvirtindama, kad partneriai neįvykdė įsipareigojimų dėl investicijų bei smulkiųjų akcininkų akcijų supirkimo.

Įmonių grupė „Alita“ ir „ALT investicijos“ buvo suformuotos nuo buvusios „Alitos“ 2009 m. rudenį atskyrus gamybos įmones. „ALT investicijoms“ liko investicija į alaus daryklą.

Serbai į ieškinį kaip atsakovus įtraukė ne tik „ALT investicijos“, „United Nordic Beverages”, bet ir Įmonių grupę „Alita“.

Sprendimo nepripažįsta

Įmonių grupė „Alita“ nurodo gavusi arbitražo sprendimą, kuriame nurodoma, kad teismas Serbijos privatizavimo agentūros naudai iš atsakovų priteisė 16 848 655 eurų (58 175 036 Lt) dydžio baudą ir 1,95 proc. dydžio metines palūkanas, tačiau įmonės solidarią atsakomybę apribojo maksimalia 39 196 065 litų suma (11 351 965 eurų).

Maža to, Serbijos pusei priteista ir bylinėjimosi išlaidos, kurios sudaro 204 832 eurų (707 243 Lt).

„Bendrovė laikosi pozicijos, kad ji buvo nepagrįstai įtraukta atsakovu į Serbijos Respublikos pradėtą arbitražo bylą dėl baudos priteisimo iš „ALT investicijos“ ir „United Nordic Beverages”, nes nėra „Beogradska industrija piva“ privatizavimo sutarties šalimi ir niekada nesudarė susitarimo spręsti ginčą arbitraže. Užsienio arbitražo sprendimai Lietuvos teritorijoje yra vykdytini juos pripažinus ir leidus vykdyti Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka. Bendrovės gautas Serbijos arbitražo sprendimas nėra pripažintas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka”, rašoma bendrovės pranešime.

Kontrolinį Įmonių grupės „Alita“ akcijų paketą valdo „Swedbank” bendrovė „FR&R Invest”, perėmusi bendrovės valdymą už skolas.

www.DELFI.lt
 
35
Registruoti (0) Anonimiški (35)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Argentinos rinka juokina pieno perdirbėjus (32)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:19
Argentinos rinka juokina pieno perdirbėjus
AOP nuotr.
Nors nuo šiol Lietuvos pieno įmonės pieno produktus galės vežti į Argentiną, pieno perdirbėjai šia žinia pernelyg nesidžiaugia. Pasak jų, ši Pietų Amerikos valstybės rinka juos menkai domina dėl savo konkurencingumo.

„Springleaf“ įsigis „Citigroup“ padalinį

2015 kovo mėn. 3 d. 18:57
JAV finansų įmonė „Springleaf“, dirbanti vartojimo kreditų srityje, įsigis JAV banko „Citigroup“ padalinį „OneMain Financial“, kuris specializuojasi probleminių, žemo kreditingumo paskolų kategorijoje, už 4,25 mlrd. JAV dolerių.

Taip blogai rusams nebuvo jau seniai (263)

2015 kovo mėn. 3 d. 22:47
Ką tik pasirodžiusiame „Quartz“ straipsnyje pateikiama neįtikėtina (ir siaubinga) statistika dėl niūrių Rusijos ekonomikos perspektyvų. Straipsnyje atskleidžiama, kad šiemet paprasti Rusijos gyventojai pusę savo pajamų išleis vien tik maistui.

Ukrainiečiams – netikėtas finansinis šokas (190)

2015 kovo mėn. 3 d. 15:26
Ukrainos centrinis bankas nuo kovo 4 dienos didina bazinę palūkanų normą nuo 19,5 iki 30 proc.

Sukčiai suįžūlėjo kaip reikiant: aktyviai atakuoja bankų klientus (44)

2015 kovo mėn. 3 d. 19:22
Didieji Lietuvos komerciniai bankai įspėja – būkite atidūs tikrindami elektroninius laiškus pašto dėžutėse. Pastebima, kad paskutiniu metu itin suaktyvėjo sukčių apgaulingi elektroniniai laiškai, kuriais bandoma ištraukti bankų klientų prisijungimo kodus.