Serbija iš „Alitos” prisiteisė dešimtmilijoninę sumą

 (35)
39 196 065 litų. Tokią sumą Serbijos privatizavimo agentūrai priteisė Užsienio prekybos arbitražo teismas prie Serbijos prekybos rūmų iš Įmonių grupės „Alita“. Suma priteista dėl neįvykdytų įsipareigojimų privatizavus alaus daryklą. Bendrovė teigia, kad nepagrįstai įtraukta tarp atsakovų ir nurodo, kad Serbijos arbitražo sprendimas nėra pripažintas Lietuvos įstatymų.
Serbija iš „Alitos” prisiteisė dešimtmilijoninę sumą
© DELFI

Primename, kad 2007-aisiais „Alitos” ir „United Nordic Beverages” konsorciumas už 21,4 mln. eurų (73,89 mln. Lt) įsigijo 51,9 proc. Serbijos alaus daryklos „Beogradska industrija piva“ akcijų. Tačiau užpernai vasarį Serbija nacionalizavo šias akcijas tvirtindama, kad partneriai neįvykdė įsipareigojimų dėl investicijų bei smulkiųjų akcininkų akcijų supirkimo.

Įmonių grupė „Alita“ ir „ALT investicijos“ buvo suformuotos nuo buvusios „Alitos“ 2009 m. rudenį atskyrus gamybos įmones. „ALT investicijoms“ liko investicija į alaus daryklą.

Serbai į ieškinį kaip atsakovus įtraukė ne tik „ALT investicijos“, „United Nordic Beverages”, bet ir Įmonių grupę „Alita“.

Sprendimo nepripažįsta

Įmonių grupė „Alita“ nurodo gavusi arbitražo sprendimą, kuriame nurodoma, kad teismas Serbijos privatizavimo agentūros naudai iš atsakovų priteisė 16 848 655 eurų (58 175 036 Lt) dydžio baudą ir 1,95 proc. dydžio metines palūkanas, tačiau įmonės solidarią atsakomybę apribojo maksimalia 39 196 065 litų suma (11 351 965 eurų).

Maža to, Serbijos pusei priteista ir bylinėjimosi išlaidos, kurios sudaro 204 832 eurų (707 243 Lt).

„Bendrovė laikosi pozicijos, kad ji buvo nepagrįstai įtraukta atsakovu į Serbijos Respublikos pradėtą arbitražo bylą dėl baudos priteisimo iš „ALT investicijos“ ir „United Nordic Beverages”, nes nėra „Beogradska industrija piva“ privatizavimo sutarties šalimi ir niekada nesudarė susitarimo spręsti ginčą arbitraže. Užsienio arbitražo sprendimai Lietuvos teritorijoje yra vykdytini juos pripažinus ir leidus vykdyti Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka. Bendrovės gautas Serbijos arbitražo sprendimas nėra pripažintas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka”, rašoma bendrovės pranešime.

Kontrolinį Įmonių grupės „Alita“ akcijų paketą valdo „Swedbank” bendrovė „FR&R Invest”, perėmusi bendrovės valdymą už skolas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Airijos ekonomika pralenkė prognozes (11)

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Airijos ekonomikos augimas kilstelėjo 1,4 proc. Atnaujinus duomenis, paaiškėjo, kad ir 2014-aisiais augimas buvo spartesnis, nei manyta anksčiau, rodo ketvirtadienį pateikti duomenys. Apie tai praneša BBC.

„Financial Times“: TVF negali oficialiai prisijungti prie Graikijos derybų stalo (2)

Ketvirtadienį laikraštis „The Financial Times“ (FT) pranešė, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) gali dalyvauti diskusijose dėl naujausios finansinės paramos Graikijai, tačiau oficialiai prie derybų prisijungti negali, kol mokestinių problemų persekiojama šalis nesutiks su visapusiškomis reformomis.

Ekspertai: Rusijos ekonomika antruosius sankcijų metus ištvers lengviau (30)

Rusijos ekonomika antruosius sankcijų metus ištvers lengviau, mano ekspertai. Anot jų, šalies finansų rinka ir makroekonomika jau prisitaikė prie sankcijų sukeltų sąlygų ir pamažu juda atsigavimo link.

JAV paskaičiavo Irano patiriamą naudą atšaukus sankcijas (2)

Iranas atšaukus jam taikomas tarptautines sankcijas gaus papildomų 55 mlrd. JAV dolerių vertės pajamų. Tokius duomenis paviešino JAV iždo sekretorius Jacobas Lewas. Ši suma gerokai mažesnė, nei tikėjosi analitikai, nurodo JAV leidinys internete „The Christian Science Monitor“.

D. Peskovas paaiškino, kodėl būtina naikinti prekes, kurioms taikomas embargas (13)

Kremliaus atstovai paaiškino, kodėl buvo priimtas įsakymas sunaikinti prekes, kurioms Rusijoje taikomas embargas. Tokio žingsnio buvo imtasi išaugus kontrabandos apimtims, teigia šalies prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.