Reidas Palangoje: J. Basanavičiaus gatvėje atsirado „informatorių“

 (107)
Penktadienio vakarą Valstybinės darbo inspekcijos specialistai kartu su policijos pareigūnais tikrino, ar Palangoje veikiančiose kavinėse, greito maisto užkandinėse, parduotuvėse ar kitose pramogų vietose po 22 valandos nedirba nepilnamečiai.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Sykiu tikrino, ar ten nėra dirbančiųjų nelegaliai.

Reidui startavus J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, einant link jūros, jau pirmoje vaflinėje dirbusios merginos nebuvo sulaukusios aštuoniolikos.

Jos gynėsi, neva kaip tik tuo metu jos uždarinėjo vaflinę ir skaičiavo dienos uždarbį, tad klientų jau nebūtų aptarnavusios.

Toliau dviem inspektorių grupėms tikrinant kavines, vis dar dirbančias parduotuves ar kitas pramogų vietas, žurnalistai pastebėjo, jog atsirado „informatorių“, kurie perspėjo kitus dirbančiuosius uždaryti savo darbovietę.

Manoma, kad būtent dėl jų perspėjimų sparčiai užsidarė nemažai, tikėtina, tikrintojų galėjusių sulaukti objektų.

Reidas Palangoje truko maždaug iki 1.20 val. ir jo metu aplankyti 23 objektai, kuriuose buvo užfiksuoti trys galimai nelegaliai dirbantys asmenys (tačiau tai dar teks įrodyti teisme) ir keturi nepilnamečiai.

Taip pat užfiksuota, kad daugelyje objektų darbuotojai dirbo be tikslaus grafiko ar pagal pačių darbuotojų sudarytus grafikus, kurie neatitinka teisės aktų.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys baiminasi, jog jauni žmonės galimai dirba ir po septynias dienas per savaitę, kartais po dešimt ar dvylika valandų.

„Taip ne tik pažeidžiamas įstatymas, bet ir gali sugadinti jaunų žmonių sveikatą, netgi juos sutraumuoti.

Apmaudu dar ir tai, kad patys jaunuoliai išmokyti meluoti. Taigi formuojama neigiama jaunimo nuomonė apie darbo teisės įstatymus. Nesinori, kad patys kurdami verslus vėliau bandytų pažeisti įstatymus“, - sakė jis.

Pašnekovas apgailestavo, jog pažeidimai, užfiksuoti praėjusiais metais, kartojasi.

„Mes neturime tikslo bausti. Mūsų siekiai yra labiau prevenciniai. Mes norėjome patikrinti, ar po praėjusiais metai įvykusio patikrinimo kas nors pasikeitė. Deja, verslininkai, nors ir žinodami darbo teisę, vis tiek vykdo tuos pačius pažeidimus“, - apgailestavo V. Ročys.

Įmonių vadovams už tai, kad pas juos nelegaliai dirba asmenys, gali gauti nuo 1 iki 5 tūkst. eurų baudos.

Už darbo teisės įstatymų pažeidimus: nepilnamečių darbą po 22 val. ar nesilaikant tvarkingo darbo grafiko, darbdaviams gresia baudos nuo 80 iki 880 eurų. Pažeidimai darbo laiko apskaitoje gresia baudomis nuo 150 iki 1450 eurų.

Po pastarojo reido, inspektoriai planuoja vykdyti patikrinimus kur kas dažniau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: 30 metų Lietuvoje gyvenantis latvis J. Belte apie verslo ir psichologijos santykį

Šįkart laidos „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias - Verslo vadybos ekspertas, psichologas, sertifikuotas NLP ir koučingo specialistas Juris Belte. J. Belte yra Lietuvoje nuo 1987 metų gyvenantis latvis.

„Amazon“ įkūrėjas J. Bezosas – naujas turtingiausias pasaulio žmogus (19)

„Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas tapo nauju turtingiausiu pasaulio žmogumi ir perėmė šį titulą iš „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso, informuoja BBC.

JK imigracijos ministras: po „Brexit“ baigsis laisvas darbo jėgos judėjimas (18)

Didžiajai Britanijai išstojus iš Europos Sąjungos (ES), laisvas Bendrijos piliečių judėjimas Jungtinėje Karalystėje (JK) baigsis, teigė šalies imigracijos ministras Brandonas Lewisas.

K. Lavrinovičius įtūžo: atskridęs iš Rusijos pastebėjo sugadintus prabangius lagaminus (312)

Iš Rusijos į Kauno oro uostą šiandien atskridęs krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius pasipiktinęs: brangūs lagaminai suniokoti, išplėšti užtrauktukai, tačiau prisiimančių už tai atsakomybę – nėra.

Ekonominė euforija Vokietijoje stiprina A. Merkel pozicijas (21)

Vokietijos vartotojų nuotaikos - geriausios per daugiau nei 16 metų, ketvirtadienį skelbia „Reuters“ remdamasi rinkos tyrimų instituto GfK duomenimis.